Jump to content

Shimano Hyperloop Bx Specimen Long Range 12Ft 3,25Lb


Recommended Posts

imao sam prilike zabacivati nekih dva tri dana sa ovim stapovima ali 3lb i nemam ti sta lepo reci , igrom slucaja su mi isti bili ostavljeni da ih pazim i prezabacujem dok prijatelj nije bio tu i iskreno sam ih sa strahom zabacivao, tako da nebi preporucio a isti su i nakon godinu dana pukli odnosno 2 su polomljena u roku od godinu jedan tad kad smo pecali puko je iznad spigota a drugi prosle godine u prvoj trecinidrugog dela ,sto neznaci da nije on kriv i da je posredi nesto drugo ali to je moje iskustvo.
Link to comment
Share on other sites

ja sam imao ovaj model ali u 3lb, Hyperloop BX LDL (long range)

 

Koristio sam ove stapove 3 ili 4 godine i nikad nisam imao problema kakvih je ganic spomenuo, da budem iskren ova verzija LDL (long range) za moj ukus i prosecnu tezinu ribe koje sam hvatio je bio pre jak stap.

 

Sto se tice bacanja, sa   0.30 najlonom i 100 grama olovom sa 14mm boilom na udici, mogao sam bacati oko 115-118 metara ako ne pogresim.

Nikad se nisam osecao da ce da pukne na bacanju ili slicno, sto ne mogu reci za stapove koje sad imam, ali nikad ne bi iso nazad jer  ovi su daleko daleko  laksi na ruku...znaci sve je stvar licnih potreba i preferencija.

 

Kvalitet rada, halter, vodilice etc  na shimanu svje je bilo ok (bolje nego ok), sto se moze ocekivati od shimana osim naj jeftinijeg stapa koji oni rade alivio(ovaj ima sto se mene cini halter napravljen od naj jeftinije plastike na svetu)

 

tezina stapa u 3lb je bila oko 370-380 grama, sto je po mom mislenju sasvim ok za kategoriju, librazu i akciju tog stapa.

 

U 3.25 lb treba da bude nesto tezi  ali i nesto jaci stap, ne verujem da ima velike razlike posto je akcija stapa ista (LDL).

 

 

Nadam se da sam dao neke upotrebljive informacije...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...