Jump to content

Zabacivanje Saranskim Stapom


smrki

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Mislim da se ovako trceci samo umara :rofl: ...,jak stapi dobra masina i naravo ono sto je presudno  sirova snaga..

stap i masina da a sirova snaga nikako samo tehnika i pravilno opterecen stap sa odredjenom tezinom olova da stap odradi a ne snaga.

Link to comment
Share on other sites

stap i masina da a sirova snaga nikako samo tehnika i pravilno opterecen stap sa odredjenom tezinom olova da stap odradi a ne snaga.

Normalno i tehnika i tezina olova to i ne pominjem jer se to podrazumeva....niko nece bacati 160g olovom ako stap ima bacanje do 120g.....

Link to comment
Share on other sites

Normalno i tehnika i tezina olova to i ne pominjem jer se to podrazumeva....niko nece bacati 160g olovom ako stap ima bacanje do 120g.....

ne samo u tom slucaju opterecivanje stapa nego i sa manjim opterecenjem nece ici kako treba. moje iskustvo kaze da svaki stap ima svoju idealnu nosivost olova pa neki stap mnogo lepse izbaci olovo od 110 nego 100 ili 90 gr.znaci bacace taj stap i 75 gr olovo i mozes zapinjati koliko hoces ali kad mu stavis idealno opterecenje osetices kako stap sam izbaci u pi....du materinu olovo sa veoma malim naprezanjem

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

ne samo u tom slucaju opterecivanje stapa nego i sa manjim opterecenjem nece ici kako treba. moje iskustvo kaze da svaki stap ima svoju idealnu nosivost olova pa neki stap mnogo lepse izbaci olovo od 110 nego 100 ili 90 gr.znaci bacace taj stap i 75 gr olovo i mozes zapinjati koliko hoces ali kad mu stavis idealno opterecenje osetices kako stap sam izbaci u pi....du materinu olovo sa veoma malim naprezanjem

 

U potpunosti se slazem sa tobom...na primer ja bacam sa 105/110g... za dalje izbacaje 110g mi je idealno.

Link to comment
Share on other sites

Tehnika zamaha saranskim stapom, je najbitnije ne samo za daljinu izbacaja, nego i za cuvanje stapa. Tehnika zamaha i izbacaja spod stapa za spomb-raketu, je drugačija od one koju treba primeniti za šaranski.

Šaranskim štapom se neradi zamah naprimer, kao sa varaličarskim. Drugim rečima u tehnici netreba da bude trzaja, a to ima veze i sa akcijom štapa (A, B ili C).

Postoje razna objašnjenja i ljudi različito zamahuju a možda se svodi sve na ispravno. Zamah sa šaranskim je sličan zamahu bacača koplja (ali sa dve ruke). Zamah treba da bude telom, a ruka je skroz ispružena kako bi momenat bio veći.

Ukratko. Leva noga je blago napred. Štap se uhvati sa dve ruke, (za dešnjaka), šaka leve ruke je otprilike u visini iznad glave, desna ruka je skroz ispružena na gore. a štap otprilike ima horizontalan položaj, iznad glave onoliko koliko je desna ruka ispružena. Celim telom se se naginjete nazad gurajući levu ruku na gore, vrh štapa ide iza tela na dole. U trenutku kada vrh štapa ide na dole (odlučujete se za izbačaj), telo je znači malo ngnuto nazad, prebacujete svu svoju težinu unapred opterećenjem na levu nogu, koju u zavisnosti od željene daljine možete i malo saviti u kolenu pa u trenutku kada prebacujete težinu tela napred da ispravite koleno. (Ko zna, rad nogu i tela, slično kao kod bokserskog udarca). Sve to ovako napisano možda izgleda komplikovano, ali samo ovakav zamah daje normalno očekivane rezultate i treba ga vežbati na kraće daljine, nakon čega ćete videti kako vam koleno leve noge samo radi i daje željenu daljinu.

Nemojte trzati telom, nego samo prebacite težinu-oslonac sa desne (zadnje noge) na levu (prednju). Leva ruka će sama odraditi svoje i povući se prema telu, a desna ispružena napred prema vodi. Puštanje najlona će samo po sebi treningom doći na svoje.

 

To je moj savet.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...