Jump to content

Stranac


vasil

Recommended Posts

Jedno pitanje za kolege koji su upuceni u tu problematiku:

 

Dali stranac moze da bude registrovan za neki Vas ribolovni klub i da peca ligu u saranskom ribolovu s tim sto kao stranac ukoliko se kvalifikuje za SP normalno ne bi mogao da predstavlja Vasu zemlju!

PS. Ja sam tri godine pecao ligu u Bugarskoj , registrovan za klub , nije bilo nikakvih problema uprkos tome sto jos nisam imao Bugarsko rdzavljanstvo.

Ovo ne bi trebalo da utice na Vase komentare

Zahvaljujem se svima koji ce dati bilo kakav odgovor

Link to comment
Share on other sites

Kolega Vasile,moraces prvo da se prijavis kao strani drzavljanin,kao nekog drugara u Srbiji,makar kao privremeno prebivaliste na njegovoj adresi.To upustvo mozes dobiti u nekoj od PS-policijskoj stanici,to je privremena prijava boravka u nasoj zemlji koju MUP izdaje.A za dozvole za pecanje,one se kod nas izdaju po mestu prebivalista,a tu ti treba licna karta.

Link to comment
Share on other sites

Kolega cule meni je sve to jasno , privremeni boravak bi regulisao recimo klub kao za sportista koji se takmici za njih, za dozvolu trebalo bi da nema problema i sa paspsem stranaca nakon sto je postao clan kluba.

Ovo su samo neka moja razmisljanja , licno me takmicenja vise ne interesuju, hvala na dosadasnjim komentarima kolega.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Kako to u ostalim sportovima funkcionise, pa preneseno i na saransko pecanje, trebalo bi biti ovako:

-Isclanis (ispises) se iz sadasnjeg kluba

-Isclanis (izbrises) se iz ribolovackog saveza Bugarske

-sa tom dokumentacijom (ispisnica iz kluba, brisovnica iz saveza), dodjes u Srbiju, i uclanis se u neki klub

-taj novi klub zatrazi preko saranskog saveza Srbije medjunarodnu dozvolu od saranskog saveza Bugarske i odobrenje za registraciju

-po dobijanju te dozvole (ITC-International transfer certificate), saranski savez Srbije odobrava tvom novom klubu da se registrujes

-klub u Srbiji te zvanicno registruje, i stices pravo nastupa za taj klub

Na osnovu registracije za klub, podnosis zahtev (ti, ili klub) u Policiji za dobijanje boravisne vize, i obzirom da je amaterski sport, verovatno i jos nekog dokumenta za nesmetano takmicenje i funkcionisanje u Srbiji. 

 

Tako funkcionise uglavnom u svim sportovima, pa ne vidim zasto nebi i u saranskom?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...