Jump to content

Formax Power Carbon Carp 360.....i masinica Erox rover 40


Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • 4 years later...

Prenosim utiske milanceta iz 2012te god sa drugog foruma (nadam se da se nece ljutiti) ;) :

milancheshow

 

ne znam kako bih ti na ovaj nacin preneo utiske o ovim stapovima, jednostavno nemam reci... neverovatno kakve mogucnosti stap pruza sobzirom na cenu... mnogo muzike za malo para... komad opreme sa kojim sam bio najzadovoljniji... ako ne bih zalazio u extreme, najiskrenije jednu manu ne bih nasao ovom stapu...

lagan, debelih zidova... ne previse ostar u ruci ali velikih mogucnosti sobzirom na cenu... najbolje mu lezi olovo od 90g, bez bojazni zapinjem iz sve snage... bez problema postize daljine vece od 100m sto je mnogima nepojmljivo i sa mnogo skupljim stapovima... manje pva vrecice u kombinaciji sa istim olovom postizu lepu daljinu i preciznost... jedini problem prave velike pva vrece koje daleko smanjuju daljinu izbacaja jer stap nema toliku rezervu snage... ali mu ni one nista ne mogu, jer stap je nesalomiv! iako sam bio skeptik, vremenom sam stekao neverovatno poverenje u njega... preziveo je svasta na vodi, maltretiran i mucen na sve moguce nacine, nikad me nije izdao... mucili su ga mnogi jaki bacaci, mnogo puta teran do maksimuma, bacao je olova od 105g (sto ipak ne bih preporucio kao redovnu praksu), njime sam uspeo da zabacim u vodu olovo 75g+pva+debeli flis od zimske jakne (slucajno, pokupio ga sa stolice http://www.formaxstore.com/forum/images/smilies/icon_mrgreen.gif ) i nije mu nista bilo!
sa druge strane jako lepu parabolu ima, jako lepo radi, savrsen za uzivanje na ribi...
ne znam za sta konkretno tebi treba stap ali je univerzalan i zavrsava 99% situacija na vodi... jedino za sta ti ga ne bih preporucio je za pecanje na velikim daljinama i pecanje sa velikim pva... u svakom slucaju siguran sam da se neces pokajati i da ces biti prezadovoljan...

to je moje misljenje, koje je subjektivno jer sam zaljubljen u ove stapove... nikad necu prezaliti sto sam ih prodao! kupio sam mnogo skuplje, jake bacacke stapove koji postizu vece daljine i bacaju veliki pva ali pruzaju daleko manje uzivanja u borbi sa ribom... ja cekam da se ovi stapovi ponovo pojave u formaxu, vec sam rekao da mi odvoje cetiri komada kad stignu... tri komada cu da cuvam i da im se divim, a cetvrti cu da probam da slomim ako je to ikako moguce

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da milance ovde govori o staroj (plavoj) seriji koje vise nema u prodaji. Imao sam prilike da ih isprobam stvarno je ekstra stap za 3000 din koliko je kostao. Ova nova verzija ne znam kakva je
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kupio sam ih pre godinu dana,noviju verziju u mat boji.Slazem se da za te pare trenutno ne postoji bolji stap na trzistu,ja sam prezadovoljan...Citao sam o njima na raznim forumima,osim toga da su malo meksi,nisam naisao ni na jedan negativan komentar.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da milance ovde govori o staroj (plavoj) seriji koje vise nema u prodaji. Imao sam prilike da ih isprobam stvarno je ekstra stap za 3000 din koliko je kostao. Ova nova verzija ne znam kakva je

jeste i covek je naveo naziv stare serije stapova, nova serija se u nazivu ima in NEW  ;)

Link to comment
Share on other sites

Hvala na informacijama, dobicu ih na poklon, posto sam pocetnik zavrsavace poso... Mislim da ih uparim sa okumam longbow 65

Preporucio bih ti da ih uparis sa nekom od masinica sa sirom i plicom spulnom za dalje zabacaje koji ce ti biti neophodni na nekim vodama. Ne znam koliko para planiras da das ali ako hoces nesto okumino uzmi neku od okuma distance modela. Ja imam jednu na spod stapu i odlicno mi se pokazala

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...