Jump to content

Dehidrirana Krv


Recommended Posts

Dehidrirana krv je veoma topiva,ali cim kuvas boile to se promeni i nije vise toliko topiva .Trebalo bi da ide 4-6% u mix.Kod doziranja moras da pazis da ne zatvori boilu.Sigurno ce jos neko dati iz svog iskustva komentar bolje od mene.Granice sigurno postoje u eksperimentisanju i samo treba tragati za dobrim tekstovima i receptima naprimer http://ribolovacki.blogspot.com/2011/08/saranski-ribolov-interviju-zeljko-nikic.html   Trebalo bi koristiti za hladniju vodu. :hi:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 7 years later...
Pozdrav drugari, zna li neko malo da pojasni razliku u upotrebi dehidrirane krvi i krvne plazme. Kako se ponašaju u miksu, topljivost, stvrdnjavanje... Ili neko iskustvo, bar neka informacija. Ja koristim dehidriranu krv u miksu i veoma mi odgovara tvrdoća boile ali nisam upoznat do kraja kako se ponaša krvna plazma u miksu i vodi.
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drugari, zna li neko malo da pojasni razliku u upotrebi dehidrirane krvi i krvne plazme. Kako se ponašaju u miksu, topljivost, stvrdnjavanje... Ili neko iskustvo, bar neka informacija. Ja koristim dehidriranu krv u miksu i veoma mi odgovara tvrdoća boile ali nisam upoznat do kraja kako se ponaša krvna plazma u miksu i vodi.

http://www.ccmoore.com/blood-plasma-powder-p-1133.html

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na odgovoru. Pročitao sam već ranije obzirom da Murove komponente i koristim. Više me interesovalo iskustvo nekoga od kolega ko je možda koristio plazmu. Ja je nisam koristio ali mi se čini da bi trebalo da omogući tvrdo-gumenastu strukturu boile. Izgleda da će iskustvo morati biti lično ????.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...