Jump to content

Feeder Stap Preporuka


Recommended Posts

trebaju mi stapovi za saranski ribolov ali trodelni posto nemam uslove za 180iz jednog dela da prevozim pa sam poceo da se raspitujem i razgledam i vidim da sada postoje razni feeder stapovi svi trodelni realno namenjeni za pecanje sarana imaju sire karike (u odnosu na clasicne feedere) mogu da zabacuju olovo od 150g ....

 

dvoumim se da uzmem ron thopson godfather 360 i spro explorer 390

R.T. ima sire karike i malo je tvrdji ali je 360 a spro explorer ima u 390 verziji pa razmisljam sa kojim bi mogao dalje da bacim hranilicu punu to je oko 110g

 

 

                                 

Link to comment
Share on other sites

ron thopson godfather ILI spro explorer posto vise nema edit moram ovako sry i da koji mi preporucujete a ako preporucujete neki trci kazite ili ako nesto zamerate mom pravcu razmisljanja o koriscenju feedera za sarane samo dajte :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Probaj da razmislis i o daiwi,5722_143876569109993_1007411371_n.jpgkonkretno daiwa aqualite heavy feeder 3.9 150 gr.. inace namenjeni za lov na reci,odlicni stapovi,uz njih idu tri vrha,ja ih imam i prezadovoljan sam upario sam ih sa spro pasion 740 match masinicima.. nema greske,koristio sam ih i na tamisu,begeju,dunavu i na komercijama,predivan osecaj kod vadjenja,sa lakim priborom  i finim sistemima sto je i poenta kod feeder pecanja,jos plus bez bojazni mozes da zabacujes sa crvenim vrhom sisteme preko 100 plus grama.. konkretno jos imas dosta feeder sajteva gde se razmenjuju i komentarisu utisci o stapovima

 

579030_111651988999118_338298245_n.jpg

 

 

evo jednog koji je dosao pre neki dan na feedera .. prvenaci u 2013 godini,jedan dosao na bolonjez jedan na feeder                                                          

 

537159_145531355611181_855321588_n.jpg

 

pozzz

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Kolko mi se dopada ovo Bobane. Uh, moram da uzmem jedan.

Bukvalno povratak korenima i pecanju na vrh :)

 

e jos onaj osecaj kad mu lupis kontru a on tu i to sve na tvoje gledanje i instinkt osecas se kao tiger wuds ali pecaros :D  prelepo a jos kad dodje neki 15+ ajao.........

 

iskreno da ti kazem odmah sam teo da uzmem te daiwe jako su elegante i lepo uradjene ali za manje pare dobijam isto (manje eleganto) ali radice posao nadam se

Link to comment
Share on other sites

 

,5722_143876569109993_1007411371_n.jpg

kako su eleganti 250g  znaci dodje mi da uzem jedan taj i dva ron thopsona to mogu novcano da pokrijem i uvek sam u zivotu imao neki omiljeni stap mozda to netreba menjati :D i sa ovim mogu jos dalje da bacim jer su 390 (kontam) i da ja kad napunim hranilicu od 70g i jos hrana bude jedno 105g (i ja kenjam kao a merio na digitalnoj vazi) jel bi mogao sa ovim stapovima to da bacim 80m?

Link to comment
Share on other sites

80m sa 105 otezanja (hranilica ili ono feeder olovo odlicna su sa hranom) da li bi se moglo sa ovim baciti 80m (to mi je za komercijale a na reci mi preko 40m ne treba :yahoo: )  izvinjavam se ako sam nejasan ali naviko sam na edit moram poceti da citam postove pre postavljanja

Link to comment
Share on other sites

zato sto trodelni carp stapovi su svi 3lb a to mi je previse glindzavo da bacin punu hranilicu

Pa sad jel hoces da kupis stap za feeder pecanje ili saranski stap.Ja sam razumeo da hoces saranski stap ali ti je problem trasportna duzina pa zato ides na feeder varijantu.Bilo koi saranski trodelni stap od 3lb je jaci od feeder stapa pa makar bijo i 120-150gr.Ja imam i jedan i drugi pa znam sta pricam.

Link to comment
Share on other sites

Evo još par modela koji pokrivaju tvoje zahteve

 

Spro Big River Pellet Feeder xh .3.60m  150 200 g  oko 9 000 dinara

Spro Big River Pellet Feeder xh .3.90m 200 300 g  oko 10 000 dinara

 

 
ili


Spro Royal Carp feeder by Döme Gábor


broj


dužina


karakteristika


težina bacanja


opterećivost špiceva


domet bacanja


2841-395


3,9 m


Heavy


30-110
g


2 oz,
3 oz, 4 oz


100 m
felett


2841-425


4,2 m


Heavy


40-120
g


2 oz,
3 oz, 4 oz


110 m
felett


 


 



 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam koristio celu prošlu sezonu Daiwa windcast heavy feeder, 3.90, T.B. do 150 gr, i imam samo reči hvale za te štapove, odlični u izbačaju, fenomenalni na ribi, a sviđaju mi se i oni šareni vrhovi na njima. Imam neku fix ideju da ih probam i za zig-rig na takmičenjima ove godine.  :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...