Jump to content

Jezero Morović...


japa1

Recommended Posts

Mnogo lepo jezero, steta bi bilo da se zapusti. Mnogo ribe je pokradeno. Nadam se da ce ove godine poribiti jezero a ribokradice go.njivom motkom po ledjima. Ako neko ima neke nove informacije bilo bi lepo da ih podeli. Hvala unapred!!!

Link to comment
Share on other sites

Bio sam neki dan na jezeru,bas su ubacivali ribu u veliko jezero,kazu da se moze pecati.Voda je malo opala kao sto kaze Dusan ali nije strasno.Nesto su pricali da ove godine nece biti dozvoljena kola na mestima ali nije definitivno.Idem ponovo za desetak dana pa javljam kakvo je stanje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eo kao sto rekoh stigli mi sa jezera ;) E sad moj prvi utisak kad smo stigli voda je prelepa , leti ima hlada , pecali smo na poziciji br.3 ! Bilo nas 3 po 3 stapa , oko 40+ sarana , ali sve mal oko 1kg , stavljao sam i 20mm + pola 20mm pop up i dodje i na to ,, izgleda gladan je pa uzima sta vidi nebira , a ako neuzme onda je uporan i stalno zeza hanger ! Licno ja sam pecao na SBS m1 i lobworm sto se pokazalo extra u kombinaciji sa njihovim pop upom , samo nazalost nijedan malo lepsi komad da je naleteo , pecali smo 22-23 :D 

Link to comment
Share on other sites

jezero je napunjeno vodom ali desilo se ono najgore pusteno je preko 10t malog sarana od 500 gr- 2kg tako da ove godine tamo po meni nema pecanja a jos i liga treba da se odrzi ljudi ima da polude...
Link to comment
Share on other sites

Tu sam informaciju i ja dobio ali nekako sam se nadao da nije istina,ali izgleda da jeste.. :Megashock Icu sledeci vikend pa cu videti..U sustini ti ljudi koji vode jezero nemaju veze sa pecanjem,ako je istina za ligu ce biti show program ako se uopste i odrzi..

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno je da je jezero napravljeno u odredjene svrhe i namene ljudi koji se trude i ulazu u njega i svakako imaju svoje odredjene ciljeve.

Pecanje je dozvoljeno po odredjenim propisima kao dodatni vid upotpunjavanja celokupnog ciklusa njihove vizije.Svakako da i ovu vodu kao i

sve druge treba postovati onakvom kakva jeste i biti njen gost i musterija ukoliko postoji obostrani interes i zadovoljstvo.U suprotnom,bar sada postoji veliki broj voda sa razlicitim ponudama,pa svako sebi nek pronadje svoj ugodjaj ;) Svakako da je ofaj forum idealno mesto da svako od nas iznese svoje misljenje ,pa i uputi svoje kritike,iskaze svoje impresije iliti nezadovoljstvo...Sebe svrstavam u grupu izricitih pristalica pecanja na vodama gde je strogo definisan samo sportski ribolov,sto naravno ne znaci da nema i mojih kolega suprotnog misljenja...Ko sta voli nek izvoli :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ocigledno je da je jezero napravljeno u odredjene svrhe i namene ljudi koji se trude i ulazu u njega i svakako imaju svoje odredjene ciljeve.

Pecanje je dozvoljeno po odredjenim propisima kao dodatni vid upotpunjavanja celokupnog ciklusa njihove vizije.Svakako da i ovu vodu kao i

sve druge treba postovati onakvom kakva jeste i biti njen gost i musterija ukoliko postoji obostrani interes i zadovoljstvo.U suprotnom,bar sada postoji veliki broj voda sa razlicitim ponudama,pa svako sebi nek pronadje svoj ugodjaj ;) Svakako da je ofaj forum idealno mesto da svako od nas iznese svoje misljenje ,pa i uputi svoje kritike,iskaze svoje impresije iliti nezadovoljstvo...Sebe svrstavam u grupu izricitih pristalica pecanja na vodama gde je strogo definisan samo sportski ribolov,sto naravno ne znaci da nema i mojih kolega suprotnog misljenja...Ko sta voli nek izvoli :)

 

Druze kad predjes 140km u dva pravca i

platis(hranu,pice,boile itd...) i kad ti se kace ti mali sarani nije ti

bas sve jedno... :D svako dodje da uhvati sto veceg sarana i da ode

zadovoljan kuci sa par lepih slika u foto-aparatu ...u pravu si mi ne

mozemo da odredjujemo gazdama kakvu ce ribu ubacivati i kako ce oni

komandovati jezerom ali koliko toliko mozemo da skrenemo paznju :D

Link to comment
Share on other sites

Quote

Druze kad predjes 140km u dva pravca i

platis(hranu,pice,boile itd...) i kad ti se kace ti mali sarani nije ti

bas sve jedno... :D svako dodje da uhvati sto veceg sarana i da ode

zadovoljan kuci sa par lepih slika u foto-aparatu ...u pravu si mi ne

mozemo da odredjujemo gazdama kakvu ce ribu ubacivati i kako ce oni

komandovati jezerom ali koliko toliko mozemo da skrenemo paznju :D

Bozo ti nisi bas razumeo Limuna najbolje. Slezen nije ni zamisljen kao revir na kojem se peca i da mu je to osnovna delatnost on je tu zbog prodaje ribe raznim firmama i sindikatima a to sto se i peca to je onako usput.

Link to comment
Share on other sites

razumeo sam ga samo sam rekao ono sto mislim... ovo nije bas jeftin sport al kad volis nesto onda je to druga stvar... i onako je bilo te ribe u pm prosle godine mislim tog malog sarana oni sad jos ubacili 10t ali kao sto sam rekao u proslom postu njihovo jezero njihova stvar :) i ti bi hteo kad odes da ti se zakaci saran od 6-7kg a ne onaj od 1-1,5kg ako ce mo iskreno :)

Link to comment
Share on other sites

Danas bio na jezeru,gadno vreme ali uhvatilo se nesto,desetak komada ali sve sitni samo par blizu kile..sve komadine.. :yahoo:

http://www.dodaj.rs/f/1M/Ix/3lEdfZbn/2.jpg

http://www.dodaj.rs/f/17/Rz/4vcnOW37/1.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...