Jump to content

Stocni Grasak


Hodor

Recommended Posts

da li neko zna gde u okolini novog sada ima de se kupi i koja je cena otprilike (stocni grasak)

 

i koja je razlika izmedju suvog graska (onaj zuti sto ljudi jedu) i stocnog ?  hvala u napred!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

da znam da je za amura jer sam jednom prilikom pecao ovako je bilo 3 stapa na boilu i jedan fider i kao da probam stavi suvi  grasak na udicu (odokativno potopljen i otrpilike sukuvan)

 

taj suvi grasak je slucajno dospeo u spod jer je ostalno nesto mami pa je rekla evoti ako ti treba ja to necu praviti valjda se umoljcio .... i ja iz znatizelje stavim na udicu i za 6-7 sati pecanja na vrh stapa sa 1 stapom nalupam desetak amura do duse sitniji su bili ali na ova 3 stapa na boilu ni jedan nije dosao ... i tad sam se zainteresovo za to pa ocu malo da istrazujem da probam :D

 

obicno pecam na secerac kad fider pecam i nikad ranije amura na fider nisam dobio ... dok na udicu nisam stavio suvi grasak ....

 

e sad suvi grasa je prilicno skup oko 150 dinara je kilo a stocni je prilicno jeftiniji pa ako su ista stvar samo ovaj jedu ljudi a ovaj zivotinje sto da bacam pare to mene zanima

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...