Jump to content

Rak-Pomoc Oko Boile


alladin

Recommended Posts

Vec duze vreme pokusavam napraviti dobru kombinaciju domace boile i ne umem se bas snaci oko vrsta brasna koja su dobra u kojoj meri

Konkretno za mesne arome, koristim u boila rak+oktopus+skoljku. Pecam na divljoj vodi , komerciale me ne interesuju. Ako mi moze neko pomoci bio bi zahvalan.

Ovako izgleda moja boila

20% heljdovno brasno

20% kukuruzno brasno

15%sojino brasno

1% ovas

10%jecam

10% psenicni griz

5% brasno od pirinca

5% secer u prahu

5% mleveni keks

5% mlevena konoplj

 

8 jaja

1/2 solje ulja kikirikija

10 ml ribljeg ulja

Betain

5 ml zeljene arome,

Pravim mix 3 kg suve arome i savim od svake arome po 5ml.

Unapre hvala

Link to comment
Share on other sites

Pecam na sjeniclom jezeru i ako sam iz n.p, gazivode je mrtvo sto se tice ribe, ubise ga mrezama . Ja sam novi u saranskom ribolovu , vidim da moji kolege koriste kukuruz a ja imam zelju da malo uozbiljim ribolov prelaskom na boile.

Prvi ribplovi su poceli davati rezultate ali uvek moze bolje ,neko kaze da je skoljka najbolja za to jeero, neko kaze rak, ja sam probao sa oktopusom. Spreman sam da probam razne kpmbinacije hvala.

Link to comment
Share on other sites

ako u jezeru ima skoljke i raka to ti nikako ne znaci da ce saran dobro da uzima boile sa tim aromama. Probavati imitirati prirodnu hranu je nemoguce i u startu osudjeno na propast. bolje ponudi ribi nesto potpuno drugacije. kao npr squid-jagoda ili slicno. A ako vec ima skoljki u jezeru uzmi par komada, razbi ih cekicem i ubaci sa sve oklopom u vodu u kojoj kuvas kukuruz

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Aladine!  Posto pecas na duvljoj vodi i verovatno bi svoje mesto malo duze hranio boilama, sigurnoti je i cena boile jedna bitna stavka u svemu ovome?

Ja bih ti ovaj tvoj mix malo korigovao, tako da dobijes jeftiniju boilu koja ce da radi i na duzim kampanjama a da ne bude skupa.

 

20% riblje brasno ( iz poljoprivredne apoteke jeftinija verzija)

20% mlevena hrana za kanarince ( ili hrana za golubove )

20% soja brasno  odmasceno 

30% kukuruzni griz

10% mleko u prahu (moze i mleko u prahu za telad)

2 velike supene kasike  crvene slatke paprike

2 velike supene kasike  pivskog ili stocnog kvasca u prahu

2 velike supene kasike kostovita ( ili nekog drugog vitaminskog mineralnog dodatka za zivotinje)

 

15ml ribljeg ulja

 5ml  arome po zelji (neki smrad)

3-4ml nekog sladila

9 jaja

 

Mix lepo veze i dobro se rola a vecinu navedenih komponenata mozes naci u malo boljoj snabdevenoj poljoprivrednoj apoteci.

 

BISTRO

Link to comment
Share on other sites

Puno hvala gorane,stvarno si se trudio da mi maximalno pomognes

To si i uspeo, pravim boile i idem od 6-11 oktobra, mesto je hranjeno

Bilima , i jos vaznija stavka javlja se saran, ujutu ga hranim sa 1,5 kg bile

I posle na svak tri sata jos 1 kg, preko noci ga ne hranim.

Saran se javlja posle pohrane 2-2.5 h. To je 1-2 komada dnevno. Normano pobekd ga nema ceodan.ali jede bile.

Ako ima neka greska molim za pomoc, meni je sve ovo novo, ja sam

Godinama pecao na plovak, i sad mi treba pomoc kolega.

Hvala puno unapred.

Ps. Mnogo smo bolji od pkovkarosa, velika vecina njih

Bi najradije svoje tajne u grob sa sobom.

Link to comment
Share on other sites

Na ovakvim velikim i divljim vodama je naj vaznije locirati ribu, naci mesta gde se hrani. a to mozes samo dugim posmatranjem vode, Trazi u vodi neke prepreke ili sprudove to su uvek top pozicije.

Na ovakoj vodi camac moze da bude od velike koristi a ako ga nemas nemo to da te obezhrabri.

Dosta ljudi imaju strah od velikih voda (jezera) sto je po mom razmisljanju velika greska, Sarani na takvim vodama uvek su u pokretu i uvek u potrazi za hranom oni preplivaju i vise kilometra u potrazi za necim sto bi strpali u usta,tako trose dosta energije i skoro uvek su gladni.  Kada ti naidje jato sarana na hraniliste ostaju tu dok ne pokupe svako zrno i onda odlaze dalje, znaci nema tih boilia koji se ih zadrzati na jednom mestu kao na komerzijalnim jezerima.

Oni imaju svoju stazu kuda se krecu u potrazi za hranom, imaces sigurno odredjeno doba dana ili noci kada ces imati grizeve jednom ili 2 puta u 24h ribolova.

Moja ti preporuka da hranis liniski, znaci da boile bacas u jednu liniju np. pocnes sa 30m daljine pa ides do 50m, mnogo se bolje pokazalo takvo hranjenje na divljim vodama nego ono grupisanje u 5qm .

Kukuruz nemoj da izbacujes iz prihrane jos ako bi imao tigrov orah to bi bilo super, u takvim vodama pliva veliki broj bele ribe ( klenova,babuska,deverika,mrena) koje isto obozavaju nase boile ubacivanjem  partikala u hraniliste postoji mogucnost da nase boile duze ostanu na hranilistu i docekaju nekog sarana. Okupljanjem bele ribe na hraniliste i sarana ce prevuci, znaci tu se nesto desava  sigurno je neka klopa u pitanju  :D

Ja sam se bas raspisao :biggrin:

Drago mi je ako cu vam ovim mojim pisanjem nesto pomoci, inace i sam pecam na jezeru  koje je 5,7km dugo i 1,9km siroko ili 640ha :wink:

i obozavam takva vodena prostranstva. 

Link to comment
Share on other sites

Druze hvala ti na ovako sazetom tekstu.ako nisi

Pecao na sjenickom jezeru da ti ga prestavim,

Sjeenicko jezeroje dugacko oko26 km.

Siroko je 1.1 km gde ja pecam , na tom mestu najveca dubina je 71 metar.

Moja.bova se nalazi na daljini oko 40 metara, tu je dubina 8 met.

Na oko 12 km levo i sigurnih 5km desno nema pliceg mesta.

Sarana ima i izbacuje se. Normalno ima dana kada nije aktivan.

Mene interesuje koliko je kolicina hrane poyrebna za 24 h. S

Koliko zrnevlja a koliko boila. Koliki vremenski interval da pravim izedju hranjenja

Ici cu u nedelju da pecam obdanicda bi spremio mesto za kampovanjr

Mislio sam ici i u sredu isto obdanice, da bi otisao napokon u petak sledeci na 5-7 dana

Link to comment
Share on other sites

Aladine ...ovako cemo...ja sam bio na Sjenici nekiliko puta, ali sam na Kokinom brodu pecao i imao dosta uspeha (lovio sam i kada niko nije i lovio sam dosta komada i sl)...to mesto koje opisujes mi lici na jedno...tacno je da je jezero vecinom kanjon i sve ostalo...mislim da nema sta da trazis (siguran sam) na dubinama manjim od te gde ti je bova...mozda cak i dublje ako nije puno strmo dno posebno kada temp vazduha spadne ispod 5 stepeni, ili se vreme pokvari pa bude i preko dana hladno....ako je dno strmije onda se lepo pomeris u stranu i pecas uz obalu opet na dubini ne manjoj od 7-8m (ovo iz prostog razloga da ne bi svojim kretanjima i aktivnostima na obali plasio ribu)...

 

Kada je hranjenje u pitanju.....hranis po mojem savetu oko pola kante od 5l kuvanog kukuruza u koji si stavio atrakt i arome po zelji (moze i zasladjivac a moze i jednostavno neki aditiv sa aromom, CSL sa aromom i sl) i uz svako hranjenje bacis po 20ak kom boila po stapu...kasnije izmedju hranjenja kukurzom jos jedna tura boila....mozes ih i seckati u kukuruz ali opet jeda oderdjen broj celih....

 

Uz malo srece i ako si dobro odabrao poziciju (sreca igra manju ulogu) poceces da dobijas ribu, nemoj zuriti sa hranjenjem posle prve ribe uvek ostavi malo vremena (do sat) da mozda jos neki u blizini uzme mamac.....kasnije sve stapove povadis premamcis i zabacis ponovo..naravno ponovo hranis....ako nema nista prvi dan dva onda treci menjaj vreme hranjenja sat vremena napred i tako svaki sledeci dan da bi saran ako je aktivan u neko doba dana kada je tvoj spot ocistila bela riba nece imati nista interesantno pa ce samo proci ili ces loviti periodicna svaki drugi treci dan po jednu ribu....

 

Javi sta si uradio...i kada odaberes jedan od saveta koje ces ovde dobiti nemoj da odustajes nikako, jedino tako ces izvuci neki znacajan zakljucak...samo ces tako znati sta tvom jezeru odgovara pa ces moci da se prilagodis sledeci put....bistro

Link to comment
Share on other sites

Ako si se bas odlucio za boilu  rak oktopus i skoljka...nikako nemoj da zapostavis neko voce ili cak med, belu cokoladu i tuti fruti....za vode tog tipa ce pomoci ako imas aspik pa ga stavljas u kukuruz (nemoj preterati) ili anis....frankfurtska kobasica je davala rezultat ali ne stalno....oktopus squid je bio dobar solarov u potshot varijanti....dva stapa meso a jedan voce ili na mesnu boilu vocnu umakaljku...i jedan stap neka bude kukurz..mozda ce pre uzeti njega (tipujem na 70:30 za kukuruz).....

Edited by PredragUE
Link to comment
Share on other sites

Gospodine predraze, ja vam se puno zahavljujem za ovako divno

Objasnjenje, trudicu se da maksimalno dobro otpecam,

, vi ste mi dali pravi uvid u te vode jer vase dugogodisnje iskustvo sigurno nijr malo.

Ovaj viken cu provesti na vodi da bi spremio teren i mesto, posto jo to ogromno prostranstvo a ja idrugar pecamo , dali je bolje staviti dve bove ili oba seta na jednoj bovi, ako se prave dve koje rastojanje da napravim da jedna nebi smetala drugoj bovi hvala.

Link to comment
Share on other sites

Nikako nemoj 6 stapova na jednu bovu...velika je guyva...mnogo struna moye da plasi ribu...ipak je to divlja voda...sa druge strane tesko je pecati sa 6 stapova na jednu bovu ukoso ako se postavis uz obalu zbog relativno male udaljenosti za dubinu od 8m... ako bih znao priblizno deo gde pecate..mozda bih ti mogao reci jos nesto....

Link to comment
Share on other sites

druze put nije asvaltiran ali je u extra stanju, sto budem isao gore javljam, velika bi mi bila zelja da dodjes. 

od saponja do zvala je razdaljina 1-1.5 km 

Edited by alladin
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...