Jump to content

Ciscenje I Podmazivanje


Recommended Posts

pozz. kupio sam ovih dana polovnu Daiwu starije generacije sa prednjim drilom.Rasturio sam je celu kako bi je oprao i podmazao.E sad,buni me samo jedna stvar.???.Da li trebam u sistemu za kocnicu" pakne i one limove "pre sklapanja da obrisem alkoholom i malo da ih podmazem necim. Logicno je da treba da je suvo izmedju pakni npr. kao na "kolima":-),??. kad sam rasturio kocnicu u celoj spulni je bilo masno i izmedju pakni.???hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih ti savetovao da cistis ( odmascujes ) mehanizam za kocnicu sem ako nemas posebnu mast za podmazivanje iste...

Nije bas situacija ista kao na kolima, na kolima kada kocis ti pritiskom na papucicu kocionim cilindrima pritisnes plocice na diskove, pustanjem papucice ih odvojis...

Kada se kocioni elementi odvoje oni se hlade...

Kod masinice postoji konstantni pritisak srafa na kocione elemente ( koji se u minimalnoj meri moze smanjivati / povecavati ).

Prilikom jaceg i duzeg drila, delovi kocnice se sire usled grejanja, pritisak se povecava i kocnica blokira!

Mast sprecava preveliko trenje izmedju elemenata, a samim time i preveliko grejanje sto obezbedjuje glatko i konstantno proklizavanje kocnice...

Ne moze se koristiti bilo koja mast jer ce proklizavanje izmedju kocionih elemenata biti preveliko ( sto zavisi od viskoznosti masti na raznim temperaturama i od njegovog sastava )...

 

Moja preporuka ti je ako bas zelis da ocistis kocnicu da kupis je jednu od ove dve masti ili da je ne cistis uopste ( uglavnom nema potrebe )...

 

http://www.histackleboxshop.com/Shimano-Star-Drag-Grease-p/shimano%20star%20drag%20grease.htm

 

http://www.histackleboxshop.com/Cal-s-Universal-Reel-Drag-Grease-p/cals-reel-drag-grease.htm

Link to comment
Share on other sites

Koja masinica je u pitanju? Nemaju sve daiwe podloske od istog materijala.

daiwa 1600x "silver daimonds".ma ne bi je ja ni cackao, nego je bilo dosta peska oko lameli. a masinica je bila skroz zapustena,mast se bukvalno zakorela unutra od stajanja.dobio sam je pa bi da je sredim komplet.

Link to comment
Share on other sites

Sta tu ima da se pokvari? kupis sprej za pranje kocnica i tim isprskas,tj.operes masinicu,cista ko u fabrici i odmascena,kupis Cormoran mast za masinice,malo namazes i kraj.......imam par masinica od jedno 40 godina,rade ko singerica a podmazivao ih oduvek s obicnom tot masti :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta tu ima da se pokvari? kupis sprej za pranje kocnica i tim isprskas,tj.operes masinicu,cista ko u fabrici i odmascena,kupis Cormoran mast za masinice,malo namazes i kraj.......imam par masinica od jedno 40 godina,rade ko singerica a podmazivao ih oduvek s obicnom tot masti :)

jel ste mislili celu ili samo dril"lamelice"??

Link to comment
Share on other sites

Kad si je bre rasklopio onda joj napravi veliki servis :-D

Kupi negde tu Cormoran mast i namazi bez preterivanja jer se namenska mast ne trosi i ostaje tako gde je naneses..podmazao sam je ja celu .imam neku silikonsku mast pa sam je sa tim uradio. ne bitno i da kupim tu mast ne znam sa cime treba i da li u opste sme da se mazu lamele od kocnice.one su bile masne ali pune peska pa bi zbog toga i njih da uradim??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...