Jump to content

CENTURY


Recommended Posts

Pored vec pomenutih i verovatno najboljih NG 12-3,5 postoje i mnogi drugi modeli CENTURY stapova o kojima se kod nas veoma malo prica. FATBOY, ak 47, fs, sp, fg, ncs, armalite 12ke 13ke 3- 3,25- 3,5lb. Naime mnogi od ovih stapova se mogu naci i jeftinije od NG ali je pitanje njihovih karakteristika i slicnosti kao i razlika . Mene licno interesuju stapovi za dalji zabacaj (a da imaju i "dusu") a verovatno i sve one koji bilo tajno ili javno prizeljkuju NG. Dajte nam par reci o nekim od ovih stapova iz svog iskustva. ;)
Link to comment
Share on other sites

Mogu pricati samo o onim shtapovima sa kojim sam pecao.NCS je fenomenalan all rounder.Mekshi od starog NG-a al dosta oshtar i precizan shtap.

Pomenuti shtapovi su 13 3,5 lb.Nekako ostavio mi osecaj kao neki sredje klase nishta vao kao stari ng.NG daleko bolje izdrzi veci teret nego ncs mada po deklaracii ga svrstavaju izmedju ng i fs po meni je daleko iza starog ng.Ali kad bi ga uporedjivo sa novim glasam za NCS.

FS fenomenalan shtap za one koji imaju malo manje snage u rukama(kao i ja) i bez velike tehnike baca daleko,a opet sdruge strane dovoljno savitljiv da bi radio sa 0,25 najlom bez bojaznosti da cesh izgubiti ribu.Po meni jedini koji je malo oshtriji od FS hisa i za koji sam se mislio dal da ga uzmem al na kraju eto dosho do free spirite.Opet je rec o 13 3,5 lb.Shto se tice Full metala izrazito jak shtap i nije za svaku osobu.Veliki bacac al treba imati i snage i tehniku a pored toga treba imati i tehniku za vadenje ribe jer je toliko krut da treba igrati sa kocnicom.Ne bi preporucio najlon ispod 0,28 jer cete sigurno imati gubitak dosta ribe.Izvrsta i za bacanje manje rakete i to na velikim daljinama opet 13''

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mogu pricati samo o onim shtapovima sa kojim sam pecao.NCS je fenomenalan all rounder.Mekshi od starog NG-a al dosta oshtar i precizan shtap.

Pomenuti shtapovi su 13 3,5 lb.Nekako ostavio mi osecaj kao neki sredje klase nishta vao kao stari ng.NG daleko bolje izdrzi veci teret nego ncs mada po deklaracii ga svrstavaju izmedju ng i fs po meni je daleko iza starog ng.Ali kad bi ga uporedjivo sa novim glasam za NCS.

FS fenomenalan shtap za one koji imaju malo manje snage u rukama(kao i ja) i bez velike tehnike baca daleko,a opet sdruge strane dovoljno savitljiv da bi radio sa 0,25 najlom bez bojaznosti da cesh izgubiti ribu.Po meni jedini koji je malo oshtriji od FS hisa i za koji sam se mislio dal da ga uzmem al na kraju eto dosho do free spirite.Opet je rec o 13 3,5 lb.Shto se tice Full metala izrazito jak shtap i nije za svaku osobu.Veliki bacac al treba imati i snage i tehniku a pored toga treba imati i tehniku za vadenje ribe jer je toliko krut da treba igrati sa kocnicom.Ne bi preporucio najlon ispod 0,28 jer cete sigurno imati gubitak dosta ribe.Izvrsta i za bacanje manje rakete i to na velikim daljinama opet 13''

 

E Jane,odlicno si opisao FMJ Century 13ft 3,5lbs.Poucenim time uzeli smo Greys Platinum 13 ft 3,5lb za razliku od FMJ nije krut za vadjenje ribe,cak suprotno nasuprot performansama a naravno baca jako daleko....mnogo daleko.... ali nije tema jer je prica o Century,ali cisto zapazanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E Jane,odlicno si opisao FMJ Century 13ft 3,5lbs.Poucenim time uzeli smo Greys Platinum 13 ft 3,5lb za razliku od FMJ nije krut za vadjenje ribe,cak suprotno nasuprot performansama a naravno baca jako daleko....mnogo daleko.... ali nije tema jer je prica o Century,ali cisto zapazanje.

 

Mala ispravka on je 3-5 oz nije 3,5 lb

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pa nek neko napishe :search:

Eto ga na čim neko spomene Century ja se stvorim od niotkud B)

Nešto jači od Focal systema ,a opet slabiji od FMJ.

Štap za extremne daljine !

 

Moram priznati da su sva tri modela koja su izašla unazad desetak godina različita tako da ih je vrlo teško opisati!

Po meni prva serija je ujedno i najbolja !

Nemami nekom elegancijom kao neki drugi štapovi iz tvrtke prvenstveno je to alat za odraditi zadatak koji se stavi pred njega.

I mogu vam reči da i nakon 9 godina ribolova sa ovim štapovima(13 3,5lb) uvjek mi izmame osmijeh na lice.

Nekima pretvrdi ,ali ja uredno pecam s najlonima 0,28 i 0,25 .

Iako recimo 12 2,3/4 je nešto posebno !

Link to comment
Share on other sites

Febuse dal je ona 12 3lbSU neshto nalik ng3lbSU,donji de opojacan i lagan i tanak vrh

Pitaš između SP i NG ?

Oprosti dali možeš ponoviti pitanje.

Ako pitaš dali su slični ? To su totalno dva različita štapa NG radi cijelom dužinom dok SP vršnom sekcijom.

Link to comment
Share on other sites

ne nego po mene je 3 lbSU najbolji univerzalac NG serije dal je isti slucaj i sa SP kod SP serije

Neznam šta ti napisati .

To bi trebao svatko odrediti po sebi odnosno probati štapove .

Meni je univerzalac 13 3,5lb. Pokriva blizu , daleko možeš okačiti šta god hočeš na njega (uključujući manje rakete ).

Ako bi se morao odlučiti samo za jedan model onda bi to bilo 12 3,5 ili 13 3,5 lb.

Osobno mi je NG 12 3 lb previše mekan primjereniji čistim vodama .

Link to comment
Share on other sites

Sad če 10 go,dina sa SP 13 3,5 lb. Donja sekcija štapa snage za tri štapa, gornja do polovice tvrđa poslije mekana, ali baš mekana.

Odlično mu kao uostalom i večini štapova odgovaralu lakše role jer zbog svoje robusnosti u donjem dijelu sa težim rolama znade biti dosta neprecizan. Lovio sa sa nime sa bblc rolama gore i 6-7 godina se nismo nikako našli što se tiče preciznosti. Kad sam stavio gore super ultegre to je druga priča, potpuno druga priča.

Nakon više od 1000 dana ribolova ,,i više vrijeme je za generalku štapa. Gornja i donja sekcija su se sudarile, lak oko vodilica je popustio i pod njega ulazi vlaga ali vodilice same mora se priznati su gotovo pa netaknute. Nakon toga štap ide dalje na ribolove. Usporedio mi ga sa starim mercedesima 2ooD, svakih miljon km generalka i teraj dalje. Takvih je štapova na tržištu malo, što se tiče pouzdanosti ali i primjene koja pokriva zaista puno situacija.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...