Jump to content

Katapult Za Hranjenje Na Daljinu


Krle

Recommended Posts

Krle, ako uspeš da nađeš gumu nalik onim što se upliču za bandži skokove ili za lansiranje što koriste snow boarderi kada se katapultiraju između dva stabla kapiram da bi mogao ovo da sklopiš...

Pitaću drugara kako se zovu te trake. Viđao sam ih na netu, koriste se za one lovačke praćke. Seku se skalpelom na tračice...

Link to comment
Share on other sites

Pokusavao sam po netu da iscackam nesto ali bezuspesno,konstrukcija vise manje lagana za bilo kog bravara ali gume hm ako nadjes ili saznas pusti na PP

 

Probaj da nadjes, mada znam da je tesko sada, staru unutrasnju gumu za kamion i isjeces je na trake ali pazljivo bez ostrih zasijecanja i lufta, da ne bude krzavo.

To ce ti zavrsit posao do 100 m 100% a mozda cak i vise.

 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

Ako vec kazes da ti nije problem da napravis konstruciju i nabavis ili napravis odgovarajucu korpicu i sve to uspes da povezes da ti gume nepucaju i "nesvlace"sa buzira od korpice; gume su ti najmanji problem.Mozes ih nabaviti u svakoj malo bolje opremljenoj sportskoj radnji.Naime radi se o takozvanim Tuber gumama www.tuber.rs,imas ih u raznim jacinama a njihova duzina je obicno oko 1,5m.Kao i kod guma za ribolovacke pracke oznacene su razlicitim bojama koje oznacavaju presek gume i jacinu .Imaju odlicnu rastegljivost-elasticnost tako da mogu da izbace kuglu hrane na veliku daljinu.Mislim (iz licnog iskustva) da secenjem kamionskih guma u trake i slicnih exskurzija neces uspeti da postignes zeljeni cilj a to ce ti samo oduzeti vreme a verovatno i entuzijazam da isteras stvar do kraja.Nadam se da sam ti barem malo pomogao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...