Jump to content

Saran Od 16 Kg Rts 1


Dukas

Recommended Posts

Upravo na jutarnjem programu je pokazana pijaca(ne znam koja)u BG na kojoj alas sa ponosom  pokazuje kako je uhvatio 2 kom sarana od 16kg i drzi ih u bazenu za prodaju.Mnogo smudja,jedan od 7 kg,deverike i sarana na stolu.

 

Vise nego strasno!

 

Da li ako si alas imas prava sve  to da lovisi i pokupis da zadnjeg primerka ne razmisljajuci sta ce biti sutra!!!! :diablo:

 

Link to comment
Share on other sites

Upravo na jutarnjem programu je pokazana pijaca(ne znam koja)u BG na kojoj alas sa ponosom  pokazuje kako je uhvatio 2 kom sarana od 16kg i drzi ih u bazenu za prodaju.Mnogo smudja,jedan od 7 kg,deverike i sarana na stolu.

 

Vise nego strasno!

 

Da li ako si alas imas prava sve  to da lovisi i pokupis da zadnjeg primerka ne razmisljajuci sta ce biti sutra!!!! :diablo:

Verovatno ga je alas uhvatio na nekom komercijalnom jezeru:-))).DA se nadovezem na temu od pre nekoliko dana.Jos dva manje primerka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovako posto imam dobre drugare ribocuvare i rendzere na dunavu znam sigurno da smeju sve preko dozvoljene mere a sa obale nesmeju mreze . Dilo je dozvoljenonstavljati mreze od 50 mataravod obale pa nadaljev a sada i od 30 . Mada ce ove ilinsledece godine biti zabranjen komercijalnibribolov. Jer mi smo jedina zemlja u okruzenju i na dunavu gde je dozvoljen komercijalni ribolov ibtome ce doci kraj pa i rumuni nemaju komercijalni tj. Nije dozvoljen tako da se nadamo boljem
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Verovatno ga je alas uhvatio na nekom komercijalnom jezeru:-))).DA se nadovezem na temu od pre nekoliko dana.Jos dva manje primerka.

Kad vec spomenu...

I?

Ovo je sad problem, o njemu ce se pricati al' samo do sutra, do nekog novog slicnog ulova ili priloga na TV-u...

A da su ta dva prebacena negde, to bi bila katastrofa za navek!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sa jedne strane ne treba ih osudjivati,riba je za njih posao kojim se bave i nista vise,od toga zive,hrane porodicu.Sa druge strane,ne postuju zakonske odredbe da bi dosli do vise ulova sto jeste za osudu.Dosta puta se desilo da pecajuci na Dunavu vidim alase koji mrezare na manje od 50 m od obale,cak prate gde hranimo pa na samom hranilistu pustaju mreze.Eto razloga da se svaka kapitalna riba upecana na Dunavu premesti na neko mesto gde ce biti bezbedna,kao sto napisah u onoj tamo temi,sve zavisi od situacije,nekad treba pustiti ribu tu gde je upecana a nekad je ipak treba premestiti da ne zavrsi u kadici na pijaci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad vec spomenu...

I?

Ovo je sad problem, o njemu ce se pricati al' samo do sutra, do nekog novog slicnog ulova ili priloga na TV-u...

A da su ta dva prebacena negde, to bi bila katastrofa za navek!

Katastrofanavek,nerazumem.?

Link to comment
Share on other sites

Sedimo i kukamo  i kuckamo ovde  i na sto drugih foruma kako je to  strašno kao nam ubijaju ribu itd  .A  dali ćemo time pomoći da se spreči to ubijanje, kradja itd ?

Rasprvljamo se o tudjim greskama i propustima zato nam tako i ide , u svim sitemima, što samo pametujemo  i pričamo o gorućim temama a niko da stisne petlju i uradi nešto konkretno

.A zašto kada ima  medju nama i jako , uglednih ličnosti koje mogu da poguraju nešto vezano za  bilo koji segment  u kojem je uočen prekršaj il iti  krivolov ili ti zagadjenje

.Da  lakše je sediti i pametovati kukati i  zaliti nego nešto preduzeti

.Dali znate kada bi se  orginozaovali, i napravili projekat  o tome predložili  nekim nadležnim organima da  se to reši na  validne načine , Da se i sami angažujemo  i poguramo to i zborimo se da svaki prekršaj te vrste bude žestoko sankcionisan .

 Pa kada bi par  njih platilo debelu kaznu  i malo odsviralo u  nekom Kpz -u par sinfonija od po par godina !!

 Kada bi se oduzimal sredstva koja su stečena tim radnjama .

Verujte  da nebi bilo svega ovga mi bi imali šta da pecamo .Priroda bi bila očuvana  .

Više bi  ljudi radilo kao čuvari  i popravilo bi se  dosta stanje na našim vodama , mediji bi  pisali i pričali o  lepim stvarima , o dešavanjima u  prirodi  i naša bi deca  imala čime da se ponose.

.A ovako videće od nas da  da sede i kukaju kako nam je  sve lošije i teže , kako nema ribe  i  da čekaju čudo da padne sa neba  i reši sve umesto nas . Drugari čuda nepostoje ."Neće komšija doći da popravi naš bedem jer mi  kukamo da je trošan "".Izvinite  ali šta smo postihgli ovim kukanjem i svadjom i raspravkom i polemikom oko toga .Ništa je l tako ?

Ovo je lično  moj stav  i ako mislite da nisam u pravu  napljujte me najstrašnije ja stojim iza svake svoje reči  u ovom postu .

Link to comment
Share on other sites

Katastrofanavek,nerazumem.?

Kad bih javno objavio da sam ga (recimo ovog danasnjeg sa snimka) umesto u snicle pustio na neku komercijalu, bio bih obelezen kao neprijatelj br 1. saranske (ili bilo koje druge) populacije, i ceo zivot ("za navek") bih nosio krst kao neko ko steti nasim vodama, radi nesto zarad licnog interesa… I bla, bla, bla...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa jedne strane ne treba ih osudjivati,riba je za njih posao kojim se bave i nista vise,od toga zive,hrane porodicu.Sa druge strane,ne postuju zakonske odredbe da bi dosli do vise ulova sto jeste za osudu.Dosta puta se desilo da pecajuci na Dunavu vidim alase koji mrezare na manje od 50 m od obale,cak prate gde hranimo pa na samom hranilistu pustaju mreze.Eto razloga da se svaka kapitalna riba upecana na Dunavu premesti na neko mesto gde ce biti bezbedna,kao sto napisah u onoj tamo temi,sve zavisi od situacije,nekad treba pustiti ribu tu gde je upecana a nekad je ipak treba premestiti da ne zavrsi u kadici na pijaci.

promena je od prosle godine koja nije vise na 50 nego na 30 m

Link to comment
Share on other sites

Ovako posto imam dobre drugare ribocuvare i rendzere na dunavu znam sigurno da smeju sve preko dozvoljene mere a sa obale nesmeju mreze . Dilo je dozvoljenonstavljati mreze od 50 mataravod obale pa nadaljev a sada i od 30 . Mada ce ove ilinsledece godine biti zabranjen komercijalnibribolov. Jer mi smo jedina zemlja u okruzenju i na dunavu gde je dozvoljen komercijalni ribolov ibtome ce doci kraj pa i rumuni nemaju komercijalni tj. Nije dozvoljen tako da se nadamo boljem

Joj  kamo srece da se ovo desi vec ovog momenta ! Pazi nekada su alasi cuvali svoje reone vracali maticne primerke kako bi imli ste da love narednih godina  ali danas je slika sasvim drugacija danas svaki alas zna kada i gde riba ulazi u mrest i tusasece sve zivo nebitno od velicine i toga sto on nece imati za par godina vise sta da lovi a koriste se svim mogucim dozvoljenim i ne dozvoljenim alatima samo da sto vise ribe pokupe i zbog toga ja vec godinama vicem da je to prvo i osnovno sto treba menjati u zakonu da se taj privredni ribolov kao takav izbaci iz upotrebe i zabrani izlov bilo kakvim mrezama itd. 

Link to comment
Share on other sites

Kad bih javno objavio da sam ga (recimo ovog danasnjeg sa snimka) umesto u snicle pustio na neku komercijalu, bio bih obelezen kao neprijatelj br 1. saranske (ili bilo koje druge) populacije, i ceo zivot ("za navek") bih nosio krst kao neko ko steti nasim vodama, radi nesto zarad licnog interesa… I bla, bla, bla...

Ma bolje je ovako ,sve u snicle, sta mi treba kuci da se sekiramo sto ti je gazda komercijale mozda dao nagradno pecanje ;)

A i greota je da taj primerak stariji od deset godina ne pliva vise u svom stanistu, noz je majka ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad bih javno objavio da sam ga (recimo ovog danasnjeg sa snimka) umesto u snicle pustio na neku komercijalu, bio bih obelezen kao neprijatelj br 1. saranske (ili bilo koje druge) populacije, i ceo zivot ("za navek") bih nosio krst kao neko ko steti nasim vodama, radi nesto zarad licnog interesa… I bla, bla, bla...

S moje strane bi bio obelezen kao Bog saranskog ribolova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma bolje je ovako ,sve u snicle, sta mi treba kuci da se sekiramo sto ti je gazda komercijale mozda dao nagradno pecanje ;)

A i greota je da taj primerak stariji od deset godina ne pliva vise u svom stanistu, noz je majka ;)

 

S moje strane bi bio obelezen kao Bog saranskog ribolova.

 

Ne znam dal' ste ozbiljni il' se salite, il' nesto trece, al' ja tesko da cu promeniti svoje misljenje!!!

Pijaca, noz, snicla, tanjiraca, tiganj… ili komercijala?

Uvek ovo drugo!!!

Pa nek' kosta sta kosta...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi odavno ne vidimo sumu od drveca. To sto su ove ribe slucajno snimljene na pijaci nece promeniti nista. Nista se ne bi promenilo ni da su  snimljnena 22 sarana po 22 kg. Ko zna koliko je ovakvih i vecih riba do sada zavrsilo svoj zivotni vek, ili u manjem broju slucajeva zavrsilo u nekoj komercijali (sto je ipak nesto bolji ishod), a da niko nista nije znao ili je znao a nista nije preduzeo da to spreci.

Ono sto je potrebno da se stanje na vodama promeni i postavi u normalu, jesu zakoni (KOJI CE SE PRIMENJIVATI), drakonske kazne za sve prekrsioce, ribocuvari koji ce raditi svoj posao....

Ali ni zakoni bitni za normalnu ljudsku egzistenciju se u (mi zemlja odavno nismo) Srbiji ne postuju, pa zasto bi onda neko mario za desetkovanje saranske populacije.

Link to comment
Share on other sites

Mi odavno ne vidimo sumu od drveca. To sto su ove ribe slucajno snimljene na pijaci nece promeniti nista. Nista se ne bi promenilo ni da su  snimljnena 22 sarana po 22 kg. Ko zna koliko je ovakvih i vecih riba do sada zavrsilo svoj zivotni vek, ili u manjem broju slucajeva zavrsilo u nekoj komercijali (sto je ipak nesto bolji ishod), a da niko nista nije znao ili je znao a nista nije preduzeo da to spreci.

Ono sto je potrebno da se stanje na vodama promeni i postavi u normalu, jesu zakoni (KOJI CE SE PRIMENJIVATI), drakonske kazne za sve prekrsioce, ribocuvari koji ce raditi svoj posao....

Ali ni zakoni bitni za normalnu ljudsku egzistenciju se u (mi zemlja odavno nismo) Srbiji ne postuju, pa zasto bi onda neko mario za desetkovanje saranske populacije.

Bice nekako da je zadnja recenica grm u kojoj lezi zec ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...