Jump to content

Jezero Duboki Potok Kod Barajeva


bane76

Recommended Posts

Pecao sam ja, mada tome ima 7 do 10 godina. Mnogo lepo jezero, bilo je i dosta ribe. Pre svega jako krupnog amura. Gledajući sa brane, ja sam uvek pecao sa leve strane, tj sa strane kafane, malo preko pola, prekoputa mi je bio mali zaliv. Pecao sam na kukuruz, a onda smo provalili da se kupa ispod drveta purkače, tj šljive dženarike. Opadala je u vodu, a amur je to skupljao, svidjalo mu se, pa smo počeli da ga pecamo baš lepo na plum.. nisam bio da pecam baš dugo. Pre možda 2 godine sam bio nešto u prolazu i svratio. Na toj levoj obali nikla je kuća, koja je pokvarila lepotu jezera. Leti teško za pecanje preko dana, pošto se na brani kupaju, a ima i mala plaža. Pod branom ima ludačkih dubina. Dok sam pio kafu, jedan tip je pecao, na plovak. Ribu nije imao. Pričao sa njim, kaže ima šarana i dalje, uz ozbiljan pristup 2,3 ribe dnevno.. i ne krupne. A amura niko ne peca, mada ja verujem da ga ima. Nekada je voda bila puna smudja i deverike. Kako je sada, ne znam.. a, da, bilo je i cverglana, u priličnim količinama. Verujem da i njega i dalje ima. :(
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pecao sam na ovom jezeru redovno dugi niz godina i bio dve godine sekretar SRD Duboki Potok.

Prelepo jezero sa cistom vodom koje su punila tri potoka i prelivom na brani,tako da koliko

vode dodje potocima toliko i istekne preko preliva.Na pocetku vodom je upravljalo lovacko drustvo

i to veoma uspesno.Redovna poribljavanja,ribocuvarska sluzba,nocna dezurstva,uredjenje obala

sve je bilo dobro organizovano.U to vreme vikendom je pecalo i preko sto ribolovaca.Osnivanjem

SRD Duboki potok voda prelazi u nadleznost udruzenja.Pozitivan trend se nastavlja,samo sto smo

uveli ogranicenja u izlovu ribe na 5kg bele i jedne plemenite ribe do 5kg i organizovali par

takmicenja sto saranskih sto u pecanju na plovak sve u cilju promocije jezera.Raznovrstan riblji fond

od babuske,deverike.amura,sarana,smudja,soma su privlacili ribolovce iz cele Srbije.

I onda se desi Oliver Dulic sa svojim zakonom o gazdovanju vodama i kraj.Jezero je oduzeto

onima koji su godinama ulagali u njega i cuvali ga od propadanja.Od tad kaubojstina kao i na vecini

nasih voda.Danas je to mrtva voda sto se tice ribilova ali lepo izletiste u okolini Beograda

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Prilicno mrtva voda, kao i vecina u Srbiji koje se ne cuvaju 24h. Moze se upecati po neki saran ili amur ali ako mozes da biras pronadji sebi neko drugo mesto za ribolov i uzivanje. Za sada...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...