Jump to content

Daiwa Emcast


Recommended Posts

  • 1 year later...

Pozdrav zna li neko reći nešto više o ovim mašincama ili da jurim nešto drugo?

 

http://i59.tinypic.com/ebbmg1.jpg

 

Našao sam Daiwa emcast evo airbail 5500 za 83 eura komad.

E sad dali u tom cenovnom rangu da gledam nešto drugo?

Hvala svima unapred.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hvala još jednom svima na trudu. :help:

Oba moja druga iz ekipe imaju te masine i super su. Jedan ima stariji a drugi ovaj noviji kao sa slike i stavrno su super masine odradjen im je naknadno QD i sve super sljaka za te pare su odlčne. Ako  ti nije problem da izdvojiš toliko para onda uzimaj nećeš se pokajati

Link to comment
Share on other sites

Hvala druže na odgovoru.

Dvoumim se između nje i Penna Surfblastera baš sam na mukama.

Ne razmišljaj i kupuj Penn ja imam Surfblaster 7000 pecam celu sezonu sa njim i super je. Lepo izgleda super slaze najlon i ne mrsi najlon kad otvaraš špulnu iako deluje kao da če mrsiti kad napuniš špulnu do kraja ali nema šanse ja koristim Gamakacu G-line 0,30 i . Qd radi perfektno i jako je precizan i ima odličan zvuk pri drilu. Sve u svemu po meni za te pare je mašina vrh. Ja sam platio 3 kom u Formaxu uz zlatnu karticu 309evrića sada su malo skuplji ali vrede. Mislim da za malkice više od 100e po mašini ne možeš bolje naći. U istom rangu možeš ali bolje sigurno ne. To je moje mišljenje i moj dosadašnji utisak imao sam samo par slobodnih pecanja tipa 2-3 ostalo sve takmičenja i nema mane za sada.. Možda da imaju jos jedan klips na špulni i da im preklopnik špulne nije specifične zlatne boje ali jbg to je ipak Pen.

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo je potpuno drugacije. Za novi Emcast ne znam, ali stari ima problem sa line clipom, sece najlon, 100% provereno. A sto se Pena tice, plastika losa, ona dva crna plasticna dela na preklopniku sa strane otpadaju, moraces da ih lepis, QD uradjen lose, pomeris malo on se otvori skroz, za daleke zabacaje i nekako, ali za blizu mrsi najlon... Pecao sam njima dve sezone, nikako nisam odusevljen. Mozda su dobre ko je pre njih imao neke Formaxe ili tako nesto, a ovako, ne bih ti ih savetovao...
Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo je potpuno drugacije. Za novi Emcast ne znam, ali stari ima problem sa line clipom, sece najlon, 100% provereno. A sto se Pena tice, plastika losa, ona dva crna plasticna dela na preklopniku sa strane otpadaju, moraces da ih lepis, QD uradjen lose, pomeris malo on se otvori skroz, za daleke zabacaje i nekako, ali za blizu mrsi najlon... Pecao sam njima dve sezone, nikako nisam odusevljen. Mozda su dobre ko je pre njih imao neke Formaxe ili tako nesto, a ovako, ne bih ti ih savetovao...

Ne znam kad si uzeo Surfblastera pa imas tako loše iskustvo?

Da budem iskren cuo sam još na par mesta da kukaju na kvalitet plastike ali ovo sto sam ja kupio uopšte nije tako. Ja i radnik u formaxu smo kupili isti dan mašine on 4 kom a ja 3 i on kuka isto da mu mrsi naljon a meni uopšte možda je do najlona........! Za Emcast se slažem za lineclip ali ne da seče naljon nego da hoće da pukne na pola ali nije ništa što ne može da se uradi po meni to je potrošni materijal. A za QD na Penu kod mene perfektno radi. Pecamo na Emcaste stari i novi model,na moje penove i na BBLC i iskreno nemamo nikakvih zamerki. Naravno ko traži dlaku u jajetu uvek će je naći ali ja kažem i stojim iza toga da za TE PARE ne možeš kupiti bolje! Možeš da kupiš nešto TICU ili SPRO što je po meni isto. Na daiwi i na spro-u i na tici vremenom hoće da se oljušti farba sa plastičnih delova ali to je sve što sam ja video svojim očima da ne valja na njima. Na našim mašinama (mislim na ekipu) apsolutno ništa ne fali. SVaka je kao iz radnje ali mi održavamo opremu ne bacamo vodimo računa kako pakijemo gde naslanjamo itd..... Sa poslednjeg takmičenja na miki su nam štapovi i mašine bili usrani od soka tigrovoh oraha i meni je na štapovima na nekim mestima popucao lak što me je baš začudilo i na spod mašini (SPRO) se farba oljuštila ali je sve ostalo ok na penovima i na bblc nem atragova od tigrovog soka iako je stajao više od nedelju dana. što ne znači da neće pokazati ali za sada je sve kako treba.

Ja san naveo moje mišljenje i stojim iza toga Emcast sasvim opravdava svoju cenu od 85-90eura kao i Surfblaster od 110-120e po komadu

Link to comment
Share on other sites

E sada za malo više para svakako da se može kupiti bolja mašina ( kvalitetnije izrade ) ali kolio je to malo više para....? I da li zaista ima potrebe davati više para ( mislim da li je nekome stvarno potrebna Basia ili Aerotechnium ili ne znam ni ja šta od 500e pa naviše) kada i ovo završava posao..... To je sve stvar prestiža. Ja sam samo realan i kažem ono što sve šarandzije misle a niko to ne radi pa ni ja. Ali jbg ja sam lično za bblc ali mi je trenutno preskup pa sam se odlučio za surfblaster i to je to. Toliko sam u tom trenutku mogao da se opružim. Mislim da je bolje dati ovakav predlog ili ovakvo mišljenje nego ono kao ma brate samo shimano ili daiva to je do jaja.... Svi znaju šta valja kad pogledaju cenu ali ima mnogo toga što je dobro a ne tako skupo zato i ovaj forum donekle služi

Link to comment
Share on other sites

Nisam ih ja uzeo, nego ih drugar u ekipi ima dve godine. Moje misljenje je da za tih 300 i nesto evra ne treba da kupi nove Surfblastere, nego da saceka na oglasima neke Ultegre u dobrom stanju. Za iste pare kupice mnogo bolje masine.
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, malopre sam u radnji vrteo par mašinica između ostalog Surfblastera i par Ultegri, Aero Technium neke od Tica modela kao i Riobi Naxo i mogu reći da je Penn naj utegnuti i deluje baš kvaliteno čak i u odnosu na ove mnogo skuplje mašine. E sad vrtenje u radnji i korišćenje mašina na pecanju nije isto. Ali mislim da za sto eura koliko košta Penn sigurno se dobija kvalitetna radna mašina koja može da potraje par godina.
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, malopre sam u radnji vrteo par mašinica između ostalog Surfblastera i par Ultegri, Aero Technium neke od Tica modela kao i Riobi Naxo i mogu reći da je Penn naj utegnuti i deluje baš kvaliteno čak i u odnosu na ove mnogo skuplje mašine. E sad vrtenje u radnji i korišćenje mašina na pecanju nije isto. Ali mislim da za sto eura koliko košta Penn sigurno se dobija kvalitetna radna mašina koja može da potraje par godina.

Robi Naxo ozbiljna masina za taj novac juce je video u Formaxu i sa Družetićem je baš zagledali bas su je dobro odradili.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ih ja uzeo, nego ih drugar u ekipi ima dve godine. Moje misljenje je da za tih 300 i nesto evra ne treba da kupi nove Surfblastere, nego da saceka na oglasima neke Ultegre u dobrom stanju. Za iste pare kupice mnogo bolje masine.

Za 130-140e po komadu i može da nadje polovne u dobrom stanju a za manje para ne verujem. A to ti je 100e više ukupno. Na karaju krajeva sve je stvar ukusa šta se kome svidja. Ja sam iskreno prvo gledao okumu distance carp pro intg i ni sam ne znam zašto je nisam kupio. Po meni isto super mašina a košta manje od 10000din. Sve u svemu mislim da nisam pogrešio

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Dodje covek danas da uzmem komplet c2 3,9 i 3,5 lb sa infiniti br a ispade jesu ti stapovi ali su masine emcast advanced 4500 i jedna 5000 koja slaze kontra odozgo na dole.Masine imaju qd ali su radile i ja ne znam nista o njima.Znaci,interesuje me cena i kvalitet.Naravno i kontra švans. ???? Probao sam da stavim i slike ali sam zaboravio kako ide.Probam veceras a valjalo bi da mi neko pomogne nekim savetom do tada.Nisam zamisljao komplet sa masinama bez baitrunnera sto mi je dodatni problem.Prodadoh moj komplet i sad imam problem.Imam stare komplete ali je to bez veze i pominjati a hocu da vadim sarancice. ????
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...