Jump to content

Pitanja Za Vas Koji Imate Bblc Xt-A Lc


Recommended Posts

Stavljaju se ispod spulne na osovinu i sluze za regulaciju nacina slaganja najlona. Dodavanjem ili uklanjanjem podloski se mogu dobiti konusno slaganje, kontra konus i ravno slaganje.

 

Hvala na odgovoru sad mi je malo jasnije :good:

Pa jel treba da se stavljaju podloske ili moze bez njih? Bez njih je predpostavljam ravno slaganje.?Znaci sa podloskama dobijam samo konusno ili kontra konusno slaganje najlona?

Koja kad se podloska koristi?Posto dve deblje i dve tanje ima.

Link to comment
Share on other sites

Moze bez podloski, naravno. Bez njih se je obicno ravno slaganje. U zavisnosti od najlona moze se dobiti kontra konus \_/ pa se dodavanjem podloski moze regulisati zeljeni oblik. Ja sam na moje ultegre stavio one dve deblje da bi dobio konusno namotavanje /_\

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Moze bez podloski, naravno. Bez njih se je obicno ravno slaganje. U zavisnosti od najlona moze se dobiti kontra konus \_/ pa se dodavanjem podloski moze regulisati zeljeni oblik. Ja sam na moje ultegre stavio one dve deblje da bi dobio konusno namotavanje /_\

Zahvaljujem se deni ovo je bio iscrpan odgovor :a018:

Link to comment
Share on other sites

Pitanje sa moju stranu.....za vlasnika pomenute masine...da li joj se rucka safi direktno u zupcanik kao na starim modelima A i B4500 i 6500 ili ima sestougaoni umetak koji doteze rucicu sa suprotne strane kao na BBLC i dosta drugih masina????

Link to comment
Share on other sites

Pitanje sa moju stranu.....za vlasnika pomenute masine...da li joj se rucka safi direktno u zupcanik kao na starim modelima A i B4500 i 6500 ili ima sestougaoni umetak koji doteze rucicu sa suprotne strane kao na BBLC i dosta drugih masina????

ima sestougaoni umetak koji doteze rucicu sa suprotne strane kao na BBLC

Sve je isto samo je drugi dizajn malo !

Link to comment
Share on other sites

ima sestougaoni umetak koji doteze rucicu sa suprotne strane kao na BBLC

Sve je isto samo je drugi dizajn malo !

Zanimljivo. Na modelu C14 XTR-A LC rucica se doteze na navoj u zupcaniku. Kao kod Basia u Daiwe.

 

Ja sam mislio da je tako i na tom modelu BBLC-a, al' evo sad vidim da nije. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam pitanje, usporedbe radi. Interesuje me kod vasih masina, kada skinete spulnu, mozete li pogledati kakve je boje mast kojom je podmazivana vasa masina? 
Ako vam na ostaje ista masti na osovini koje je boje? Bijela (ono prozirna na zuckasto malo ili bijelo) ili vuce na sivu odnosno crnu boju?

Hvala  :pivopija1: 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Imam pitanje, usporedbe radi. Interesuje me kod vasih masina, kada skinete spulnu, mozete li pogledati kakve je boje mast kojom je podmazivana vasa masina? 

Ako vam na ostaje ista masti na osovini koje je boje? Bijela (ono prozirna na zuckasto malo ili bijelo) ili vuce na sivu odnosno crnu boju?

 

Hvala  :pivopija1:

 

 

Ja nisam skidao jos spulnu pa neznam koja je boja?

Edited by Kobaja
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...