Jump to content

Propadanje Olova


toma20

Recommended Posts

Interesuje me da li postoji neki podvodni snimak propadanja olova prilikom zabacivanja. Posto pecam samo komercijale, a svi znamo da su one odprilike 2 do 2,5 metara dubine, a jako muljevitog dna,olovo od 100 grama kroz vodu proleti kao tane. Pitanje je da li se zabilo u mulj. Kako se ponasa sa pva kesicom. Da li ga treba malo privuci da ga izvucemo iz mulja jer sa kracim predvezom moze doci do zabijanja boile umulj. Znaci nepoznanica je mnogo. Interesuje me vase iskustvo oko ove teme ili ako ima neki snimak voleo da vidim olovo u akciji kad padne na dno. Pozdrav

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moze, ako ima mogucnosti koristi marker da ispitas dno ili moze samo sa olovom, zabacis, sacekas da padne malo povuces da vidis dali je u mulju ili na tvrdo. nije tesko samo treba dosta vezbe, pozzzzz

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mislim da je nemoguce ca se olovo zabije u mulj na 2m dubine..

 

Za razliku od zrna olovo je dosta teze i mislim da grijesis i to debelo. 

Jesi li kada markirao na terenu sa debelim muljem? 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ovaj snimak sa puskom nije merodavan, puska je u vodi i zrno nije dobilo pocetno ubrzanje jer je voda to sprecila svojom prisutnosti u cevi puske. Slozio bih se sa predhodnim komentarom  oko tezine olova a tu je i aerodinamicnost olova koja ide u prilog brzeg propadanja.

Link to comment
Share on other sites

pucanje u vodei i pucanje u vodu s dva razlicita pojma.u sremackim jezerima koja su nastala na zemlji ne na kamenu i pesku ima podosta mulja koje korisnog koje mrtvog .ja pecam u mulju i na 100m bogami nekad ne mogu da ga izvadim iz mulja tako lako.mulj gde pecam ima dosta prirodne hrane larvi i ostali gluposti koje saran copa .

 

 

puska ima negde to lovci bolje znaju oko1200 bari pritisak kad opali ali ako se ista nadje u cevi recimo malo zemlje na vrhu puske moze da dodje do havarije .a pod vodom puna je puska vode koja nemoze da se sabije bas  tako lako .

 

a samo iskustvo moze da ti da odgovor na tvoje pitanje i osecaj ako ga imas

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...