Jump to content

Prologic C2 12Ft 3 Lb Ili Formax Experience 12Ft 3,5 Lb


Recommended Posts

Rekao bih da samo pominjanje imena formax pobudjuje poprilicno skepse (mozda opravdano,a mozda i ne,ne bih u to ulazio),pa resih da napisem par svojih utisaka o pomenutom stapu. Napomenuo bih da nisam imao priliku da probam c2, ali da imam komplet experienca, kao i komplet prologicovih t carp, oba od 3.6m i 3.5lbs, i ako bih morao da izaberem izmedju ta dva, mislim da bih se pre odrekao prologica nego formaxa..ukratko receno, experience je sjajan stap: debeli zidovi, metalne biksne na spojevima oko trna, fuji halter i karike, vrsna karika tipa pecurke. Ima puno snage, pri bacanju sam postizao slicne daljine kao i sa prologicom (i vise nego dovoljne za ribolov do sajle na miki,npr.), ali sa daleko vise preciznosti nego kod t carpa, verovatno zbog nesto vece krutosti i ostrine samog stapa. Sa estetske strane, Experience je tanak, elegantan,sa dobrom zavrsnom obradom za tu klasu( i posle 3 godine sa prosecno 40 izlazaka na vodu godisnje,na njemu gotovo da nema tragova koriscenja),sa guzvanim karbonom, i bordo bojom, na suncu izgleda prelepo.

Eto, otprilike to su neki moji utisci o samom stapu, za koji mogu da kazem da mi je bas 'legao'( sto ne mora da znaci da ce na isti nacin leci i nekom drugom)...u svakom slucaju,stap vredan paznje...

Na kraju jos samo pitanje za lazara, ima li jos ovih stapova negde u prodaji, jer ih odavno nisam vidjao?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru
Te formax expirience ima moj prijatelj,pa ih on prodaje,a da li ih ima negde u prodaji ne znam
ali sam odustao i od c2 i od formaxa,uzimam najverovatnije Kkarp Dominant lcr,oni su mi zapali za oko najvise

Link to comment
Share on other sites

Ja imam formax stapove i meni su odlicni. Diskutabilno je govoriti nekome da je nesto krs. Naveo bih primere automobila. Npr za mene je citroen fantastican, za nekoga je to krs, a za nekoga misaona imenica! Isto tako i Mercedes, bmw isl...

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da dizem tenziju ali se mora znati i razumeti.

U danasnje vreme nije tesko nesto napraviti ili iskopirati, a pogotovu nije tesko kinezima napraviti stapove.

 

Kvalitet formax-a je relevantna stvar,

Toliko je relevantna da kad im udjes u radnju vidis samo duhove.

Toliko o kvalitetu a da ne pominjem izlaz musterijama u susret, premnogo reklamacija!

 

A kad si pomenuo poredjenje automobila, veruj mi da Formax nije Yugu blizu a kamoli citroenu.

 

Ja posedujem varalicarca Formax i Prologic saranske i ne mislim da su najbolji ali znam da je Formax djubre!

Molim da niko ovo ne shvati licno, to je stav nekoga koji je video malo vise od prosecnog ribolovca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...