Jump to content

Pjeskara Lipik


Recommended Posts

Da malo opišem i približim vam ovo jezero jer me iznenadilo krupnom ribom,borbenošću iste i nefotogenićnošću,ne da se slikat da ga hebes :unknw: ,cvergla uopće nema što me jako ugodno iznenadilo,zakačile se dvije deverike.Lovi se na blizu,nahitavanje nije potrebno,ja sam bio možda i najdalji na oko 70 m,namjerno sam malo izašao jer me pozicija malo terala na to,večina ih lovi na 20 - 30-40 m.Jako voli pod spombom zagristi i par minuta nakon kobre,znači nahraniti pa pomalo koji spomb i pomalo kobra.Prosjek dubine je od 2-4 m ,dno je uglavnom muljevito ali plitak mulj,nije kao negdje kad se zabaci pa olovo neče van,točno se osjete prelazi hranjenih pozicija,uopće nije problem markerom nači tvrdo dno i to je to  :good:

Pa tko želi i voli uloviti veču ribu toplo preporučam. :good: Pjeskara je prva voda u Hr koja je uvela C&R.

Meni je Pjeskara udaljena oko 150 km,A Pelagićevo oko 75 km ,na Pelagi sam bio dok na Pjeskari nikad,samo sam čuo o njoj .

 

Jezero Pjeskara nalazi se u Lipiku-točnije selo Jagma-spojeno sa Lipikom, u krugu pogona za separaciju pijeska staklane "Lipik", prostire se na 5,3 hektara površine. Za šarane i amure vrijedi režim "Ulovi i pusti", te je ribolov je moguć samo vikendom i državnim praznikom,a od ovog ljeta od srijede do nedjelje, svoj dolazak i poziciju gdje se misli loviti potrebno je najaviti barem par dana ranije(i dosta ranije u sezoni) i rezervirati poziciju ,broj za rezervaciju:00385 99 862 5953-Saša.U vodi pliva oko petnaestak riba 20+,Vozilom se istovare stvari i vozilo se mora odvesti na parking koji je blizu,na sve pozicije je moguće doći vozilom,U zgradi na jezeru ima struja ako je potrebna za punjače i wc,wireless nema što im je veći nedostatak po meni.Cijena dnevne je 100 kn odnosno malo manje od 14 €.

Mislim da je šaran Gadafi među večim ribama oko 25 kg.

Trebali smo loviti od četvrtka dopodne do nedjelje dopodne planirano je 72 h aktivnog ribolova,stigli i odlovili dobrim tempom 24h i oko 10 h sutradan javljaju trečem članu ekipe da mu je umro otac,nakon grupnog dogovora kolega ide kuči a nas dvojica ostajemo do idučeg jutra ali iskreno bez neke velike želje za ribolovom nakon toga događaja,noču sam izvadio štapove tako da smo aktivno odlovili možda malo više od 30 h.O mamcima ne volim raspravljat,previše godina imam za rasprave,ja sam lovio na čisti fish miks i prihrana i lovni mamci.Ako vam šta znači najbolje mi je radio Monster Crab Hutchinson kojeg nikada ne radim čistog i Frankfurtska al kad sam ih spojio i lovio na obadvije skupa- ludilo.Vidio sam da love i na neke zadravčeve voćne boile ali su dobijali sitniju ribu po mojem viđenju i usporedbi s nama,inače ne zavirujem tko na šta lovi.Količina hrane je potrebna veća po mojem shvačanju iako sam vidio neke da samo lagano po di koji spomb bace(imali su i oni ulova) ja imam drugačije shvačanje o ribolovu i volim hraniti .Znam da neki od vas znaju otići na Zajarke,Šumbar i još neke vode koje imaju kapitalnu ribu,mislim da se u povratku isplati potrošiti 24-48h za ovakvu vodu koja ne zahtjeva veliki umor,nahitavanje štapom a ima lijepih primjeraka,pa se dvije vode mogu jednim udarcem odloviti  :good: Inače kolegi s kojim lovim ne funkcionira lijeva ruka pa smo mu napravili alat s kojim bez problema lovi što čete na snimku i vidjeti.

https://www.youtube.com/watch?v=9de_A8t6q2w

Bistro!

Edited by Javor Porobic
Link to comment
Share on other sites

Pecao sam na Pjeskari 2011-2012 godine, i to vrlo cesto.

Razlog prestanka je nekorektan odnos cuvara po pitanju rezervacije pozicija.

Voda kao voda, za one koji vole doci i upecati 20-30 riba za vikend najjaca preporuka.

Najgora stvar u jezeru su amuri, mrsavi i ruzni ko smrt i kad vam legnu na hraniliste j.bali ste jeza u ledja.

Link to comment
Share on other sites

Pecao sam na Pjeskari 2011-2012 godine, i to vrlo cesto.

Razlog prestanka je nekorektan odnos cuvara po pitanju rezervacije pozicija.

Voda kao voda, za one koji vole doci i upecati 20-30 riba za vikend najjaca preporuka.

Najgora stvar u jezeru su amuri, mrsavi i ruzni ko smrt i kad vam legnu na hraniliste j.bali ste jeza u ledja.

Nisu više mršavi amuri  :good:,primjetio sam na starijim slikama da su zbilja bili gadni,prvo su oni krenuli par poteza pa sam to brzo riješio,omjer riba je bio 80% šaran 20% amur na kraju otprilike ,s rezervacijom nisam imao problema tako da ne znam o tome ništa.Šta je bilo nekorektno po pitanju rezervacije? Ja osobno ne znam baš previše voda da pliva toliko 20+ u njoj,zato najviše ide preporuka s moje strane i zbilja nije zahtjevna voda ,za svakoga je pristupačna da se dobro nalovi.Ne znam podatak koliko komada 20+ pliva u Pelagičevu? S tim da te dvije vode nisu za usporedbu da se razumijemo.

Edited by Javor Porobic
Link to comment
Share on other sites

Za rezervacije, gospodin Ziks mi je za svaku poziciju koju sam trazio rekao da je slobodna al je ne mogu dobiti. Na pitanje zasto odgovorio je"to je za lokalce". Na kraju mi je ponudio dvije najgore, ispust i cosak desni sa onim krsom u vodi.

Skontao sam to kao znak da nisam dobrodosao, pretpostavljam da je dijelom problem i moja nacionalnost mada iskreno sam vjerovao da nije tako tamo.

 

A za ribe, nema tamo puno riba preko 20kg, cuvari su mi pricali da ih ima 7-8 (bar tad) ali ima sasvim dovoljno onog od 12 pa do 16-17kg i moze se lijepo pecati.

Ne moze se porediti sa Pelagicevom nikako.

Pelagicevo je 5-6 puta vece, ima preko 100 riba tezine preko 20kg, drugaciji tip vode itd,itd...

Link to comment
Share on other sites

"Za rezervacije, gospodin Ziks mi je za svaku poziciju koju sam trazio rekao da je slobodna al je ne mogu dobiti. Na pitanje zasto odgovorio je"to je za lokalce". Na kraju mi je ponudio dvije najgore, ispust i cosak desni sa onim krsom u vodi.

Skontao sam to kao znak da nisam dobrodosao, pretpostavljam da je dijelom problem i moja nacionalnost mada iskreno sam vjerovao da nije tako tamo.

 

A za ribe, nema tamo puno riba preko 20kg, cuvari su mi pricali da ih ima 7-8 (bar tad) ali ima sasvim dovoljno onog od 12 pa do 16-17kg i moze se lijepo pecati.

Ne moze se porediti sa Pelagicevom nikako.

Pelagicevo je 5-6 puta vece, ima preko 100 riba tezine preko 20kg, drugaciji tip vode itd,itd..."

 

 

Ako je iz tih razloga onda je nekorektno potpisujem.Na Pelagićevu sam dočekan kako treba,bio sam kod kolega na Žabarima-nisam lovio,samo pogledao jezero,al judi su nas dočekali svaka im čast,barem ribolov nema granica,odnosno ne bi ih trebalo biti al jbg.budala je bilo i bit će.  Dvadesetki barem što sam mogao popratiti po imenima riba ima 12 sigurno a možda 13 jer jedna mi  se čini da ima  2 naziva,što za toliku vodu od 5 ha je dosta po meni.Planirao sam u Srbiju nagodinu u ribolov ali kčer mi se udaje tako da od toga ništa.Možda uspijem skočiti na Pelagu jedan vikend i eventualno na moju vodu Borovik koji vikend.

Edited by Javor Porobic
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...