Jump to content

Ostrenje Udica


Recommended Posts

pogledao sam ovaj video 

i upecao sam se , ovo moram probati , ranije sam se igrao malo sa ostrenjem udica i u par navrata sam uspeo da ih naostrim da budu ostrije nego iz pakovanja  ali sam prestao sa time da se bakcem valjda je trebalo jos 2 godine da prodju da budem dovoljno lud da gledam udice pod lupom ili jer  svi pricaju istu pricu da se udice ostre laserski i ta rec laserski je toliko magicna da nema sanse da se ti sa kamenom u ruci i malo priblizis njenoj velicini ali ovde se lepo vidi razlika koliko je udica posle pravilnog ostrenja efektivnija od udice sveze izvadjene iz pakovanja a i ako dajemo 50-60din na jednu udicu barem nek hvataju koliko dobro mogu da hvataju. Lupa se lako nadje ali ovaj drzac za udicu ako neko zna gde ima da se kupi neka napise u komentaru ili mi posalje na pp molim vas  :help: ili  cu morati da kurblam nesto sa majstorkim alatom.
Link to comment
Share on other sites

Moje licno misljenje je da se batalis corava posla!
Niko udicu (noz, brijac, ili bilo koje drugo secivo) ne moze naostriti, ni priblizno kvalitetno onome sto izadje iz fabrike, ako za to nema adekvatan alat!
A sve ono prikazano je daleko od adekvatnog...

 

Sve ovo pricam iz licnog iskustva, jer mi je ostrenje nozeva digogodisnja opsesija!

Link to comment
Share on other sites

I moje je misljenje da je ostrenje udica bespotrebno,stanjivanjem vrha ces dobiti ostriju udicu ali zato ce tanani vrh mnogo lakse da se savije ili pukne. Za mene su udice renomiranih brendova dovoljno ostre (pojam "lsaerski ostrene" je samo marketing udice se ostre hemijskim putem a laserski se moze samo kontrolisati rezultat).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...