Jump to content

Extracarp Boile


dalibor

Recommended Posts

ja radim boile al i pecam i na gotove boile.volim da probam. uvjek nosim pored mojih i par gotovih.I to puno ljudi radeimam bar 16 vrsta pop upica uvjek-Sta su pop upice osim gole boile pa pecaju

 

Ako nemas vremena za boilu onda se snalazis stim sto imas.Makedonija i Grcka su veoma siromasni po tom pitanju ,kako jesu siromasne snalaze stime sto imaju.

 

Eto ja nekad pecam na samo kukuruz bez boile i opet imam rezultate gde drugi pecaju na boilu i nemaju

 

Svaka voda je svoje pravilo...

 

I josh experimentisem i josh ucim,i nikada nisam reko MOJA je boila najbolja il TA i TA boila je najbolja ,Ne postoji najbolja boila,Ne postoje vrhunske boile i vrhunski majstori za izradu.Postoje ljudi koji na datu boilu pecaju i znaju da pecaju,il neznaju da pecaju .Zato uvjek ima oni koji su zadovoljni i oni koji nisu.

Link to comment
Share on other sites

josh nesto u vezi boila

 

ovde na forumu ima puuno clanova koji pecaju najrazlicite vode.Svaka voda je svoje pravilo.

 

Nemozes reci za komercijalu ono sto je za divlju vodu,nemozes reci ono sto je za divlju vodu za komercijalu,dal je voda sa puno sarana i gde se peca dosta na boile il je voda sa malom populacijom sarana i gde nepecaju na boile..

zato i ima teme za svakakve stvari za izradu boila,za sve vrste vode na ovom forumu

 

 

Prvo upoznas clana,gde peca pa onda dajes savet.

 

Edno cu reci svima koji pecaju na divlju vodu-sto se tice jezera. bilo koja slaba boila ,znaci bez puno stvari u nju i bez velike atrakcije sa dobrom prihranom u kombinacii i hranjene mjesta 5-6 dana dati rezultate.

 

Sve ostalo blic pecanje na divljoj vodi je samo sreca,dal ste pogodili vreme,mesto i il ima rezultate il nema.

 

 

Eto konkretno tvoj BFB kupio 10 kg jer su nam tako rekli oni koji su bili na bled da pecaju da uzmemo.Osim par somova nismo imali nijednog sarana BASH na tu boilu na koju smo pecali.Dok nismo saznali da oni koji idu pecaju nedelju dana mesto,pa imaju i camac dozvoljen,i da im hrane mesto pre nego sto dodju.Donijeli bfb u Makedoniji i nismo imali na tri jezera ni U od Udarca

 

I sta sada da kazem da ta boila nevalja???? Ne .nego taboila nije za te vrste vode gde ja pecam,JA neznam stom boilom da pecam .

Link to comment
Share on other sites

dao sam preporuku grku to sto znam da  na Pelagic peca. kao sto znam sta se u grckoj peca,a vi pojma nemate jer niste bili.. 

 

 

eto ti grka ,5 dana jedva nekoliko ribe,neko na istoj pozicii sa gumenjacima ima da razvali

Jesi li mu dao preporuku i da hrani Demonom ili je to samo njegova ideja?

 

Sto se tice Grka na 14ci na Pelagicevu, frajer ne hrani puno, tek je stigao i ispituje vodu. Lijepo peca i ima ribe. Pametno peca, ne trpa u vodu odmah puno jer kasnije ne mozes izvaditi iz vode ono sto bacis, a dodati je lahko.

Grku kad sjede riba ima da se raspeca.

Ako bude htio poslusat naravno!

 

I ovo za gumenjake i Pelagicevo. E tu mi stvarno nisi jasan al' nikako!

Link to comment
Share on other sites

Ako Grci ne pecaju puno sa boilama na te Ekstra karp boile ces da povatas svu ribu.....mi na Kipru vatali na kuglice od leba,nemos nakuglati leba koliko riba grize,niko ne peca pa mozes da radis sta ti volja.

Link to comment
Share on other sites

Ja znam dase ova boila nemoze meriti sa nekim drugim gotovim boilama ali kod ove bojle trenutno cena igra veliku ulogu posto 10kg boili dobijem za 40eu sto znaci da mogu stalno da prihranjujem ja nemislim samo na tu boilu da pecam ali ipak cu sacekati ponedeljak da javim rezultate posto vec 5 dana hranim isto mesto ustvari dva mesta jedno sa boilom i malo kukuruza a drugo cist kukuruz i semenke za golubove
Link to comment
Share on other sites

Evo da javim vreme je bilo katastrofa vetar kisa imao sam jedan udarac na boilu al dok nisam izaso iz satora riba je zavrsila u trsci,sledeci vikend ako dozvoli vreme ponovo idem mesto nastavljam hraniti svaki drugi dan sa 500gr boila pa javim rezultate
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ja se slazem sa janetom , pogotovo ako pare igraju ulogu , jeftine boile preli multiminom i nutraminom ili sta imas pri ruci da je aminokiselinski dodatak i udri. Pecati na "shelf-life" boile iz kese je po meni gubljenje vremena (osim ako nisu melegove naravno, pogotovo plum :D) ali pecati na "shelf-life" boile koje si prelio i ostavio dan dva  po meni nije gubljenje vremena. 15-25ml po kili je meni radilo posao kad nisam imao vremena svoje da pravim a ove sto stavljas na udicu mozes i da dipujes cime prelivas. a od extracarp boila sam kupio kesu squid-a kad mi je trebalo necim da prihranim cak sam iz znatizelje stavio na dlaku i upecao 1 sarana al sam onda prebacio na "domaci" club mix jer sam egoista. Naravno sve zavisi kakva je voda i na sta je riba navikla ja pricam iz svog iskustva (ludacki napadnute komercijale i nesto malo na dunavu u poslednje 2 godine). takodje ako pravis svoje boile i imas komponente (arome , extrakte...) uvek bi bar na 1 stap stavio nesto udipovano u drugu aromu ili sa pastom ili bilo sta ali da se razlikuje od boila kojima hranis.

Link to comment
Share on other sites

Dali neko ima iskustva sa ovim boilama uzeo sam jednu kesu za probu nisam peco ali boila izgleda ok,posto zivim u grckoj i tesko mi je doci do nekih drugih marki boila zato pitamm za ovu boilu?hvala Dalibor

Imao sam jednu kesu spice robin red msm i skoljku kad sa poceo da pecam nikad nisam nista upecao :) samo domace bajo moj ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Onw male desetke pop ups jagoda carp zoom svuda pecajuuu jos ako malo kanes dipa u teglicu. full

Nisam te pop up koristio ali verujem...ove su u pakovanju od 800gr uvaljane u praskasti dip i te boile su mi najbolje pecale od svih kupovnih sa aromom jagode

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...