Jump to content

Velesko Jezero


JaneMk

Recommended Posts

Jedno od manjih jezera u Makedoniji medjutim prepuno ribe,ogromnih amura i iznad 30 aharana,najveci dokumentovani uhvatio ga Sergej 25kg,jedino jezero u MK sa smudjem,ogromnih somova i preko 100kg i josh dosta drugog ribljeg fonda.Idem dosta na ovo jezero svake godine i zna da ima solidne rezultate.Majstor za ovo jezero je Ico koji je ove godine uhvatio preko 20 amura 7-20kg.Pored jezera ima i solidnih hotela sa bazenima kao i detska igralishta i jedina atrakcija brod-hotel.Rott i Verica su vec pecali samnom na ovo jezero i imali smo odlicnih rezultata za samo 4 dana pecanja.Nezaboravna voznja camcem ja i Verka sa sharanom od 11kg.

 

http://makedonskibiser.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=920%3A2009-12-02-22-09-15&catid=138%3A2009-08-26-13-19-34&Itemid=398&lang=en

 

 

http://img823.imageshack.us/img823/4528/29873915971116745575310.jpg

 

 

http://img42.imageshack.us/img42/1803/31261315971103412243310.jpg

 

 

http://img442.imageshack.us/img442/6447/30963715971113412242310.jpg

 

 

http://img171.imageshack.us/img171/3129/29706615971122745574710.jpg

 

 

http://img411.imageshack.us/img411/8620/dsc0135wf.jpg

 

 

http://img836.imageshack.us/img836/6702/dsc0138vv.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jedno od manjih jezera u Makedoniji medjutim prepuno ribe,ogromnih amura i iznad 30 aharana,najveci dokumentovani uhvatio ga Sergej 25kg,jedino jezero u MK sa smudjem,ogromnih somova i preko 100kg i josh dosta drugog ribljeg fonda.Idem dosta na ovo jezero svake godine i zna da ima solidne rezultate.Majstor za ovo jezero je Ico koji je ove godine uhvatio preko 20 amura 7-20kg.Pored jezera ima i solidnih hotela sa bazenima kao i detska igralishta i jedina atrakcija brod-hotel.Rott i Verica su vec pecali samnom na ovo jezero i imali smo odlicnih rezultata za samo 4 dana pecanja.Nezaboravna voznja camcem ja i Verka sa sharanom od 11kg.

 

http://makedonskibis...mid=398&lang=en

Jane, jedno pitanje, kako se ponasa ribocuvarska sluzba prema gostima iz Srbije, tj. sta mi treba da dodjem u Makedojinu da pecam, mislim zbog dozvole?! Meni je Makedonija blizu pa bih mozda dogodine dosao tamo da se oprpobam

Link to comment
Share on other sites

treba da imash legitimaciju koja je otprilike 5 eur,to se moze srediti i godishnja dozvola oko 15 eur.

Sa godisnjom mozes samo na ovom jezeru da pecas ili za celu makedoniju? Jel ima neke doplate za ostala jezera, kako to ide za strane drzavljane, dali mogu da nam izdaju te godisnje dozvole?
Link to comment
Share on other sites

Sa godishnjom mozesh samo na ovo jezero i deo VArdara koji je na tom terenu,za ostala jezera kad uzmesh legitimaciju mozesh nakon toga u zavisnosti od jezera ukoliko ima koncesionera da vadish dnevnu dozvolu 1,5-3 eur na nekim vodama a na nekim ima samo godishnje.Nije problem shto si strani drzavljanin sa Rottom i Vericom smo probili led kod nas u federacii
Link to comment
Share on other sites

legitimacija se vadi u gradu Velesu odma do jezera a moze i preko ribocuvarske sluzbe.Najbolje vreme za amure je sredina septembra i ceo oktombar,jezero je udaljeno 50 km od Skoplja il 17 km blize ako krenesh sa granice direktno
Link to comment
Share on other sites

za strance kod nas na velesko je za sad besplatno ako se lovi sa nekim koji ima makedonsku legitimaciju, a stranac se prijavuje kao gost u drustvu i tako da nema problema...jezero se nalazi 50 km juznije od skoplja autuputem e 75 i imate samo 1km isklucenja od avtoputu..

 

ako lovi stranac sam, tada se naplaca dnevne dozvole koje kostaju 2.5evra na dan pa i tako da nije to skupo, dozvoljeno je camcem ..ima lepih riba ali radi se za jedno iskluciteljna diva voda za pecanje na koju moze i da nemate 1 udar za par dana..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

posto je i meni jako blizu granica i to mi nije daleko recite mi dali razvlacite posto vidim camac ili ne i kad otvarate sezonu na ovom jezeru mislim kad rece riba da radi lepo koji mesec.
Link to comment
Share on other sites

Ne razvlacimo, peca se od obale amur radi na 15 metra od obale 3.4 metra dubine , za sarana ispred savara nekih 30 metra..

 

riba nema pravila koji mesec najbolje radi, u teku kupace sezone je problem ..juli i avgust.. pocetok SEZONE je dobar, i od 1 septevra pa se do 23 novembar na moj rodgendan sam imao 2 lepi sarana..pozdrav..

Link to comment
Share on other sites

ico a sezona krece od juna ili mozei aprila, znam da godina sa godinom nje ista . a mogu te kontaktirati za malo vise informacija kad budem planirao da dolazim, da bi se lepo spremio.
Link to comment
Share on other sites

Nema problem kad oces sve ce vam biti ugodgeno, i ostali clanova foruma....al pa da napomenem..teska voda za pecanje ali lepa za uzivanje..

 

bio sam na mnogo voda do sad, velesko mi je vrh, ne zato sto pecam vise od 15 godina. i mi e samo 5 km od kuce, nego ima svoju pozitivnu energiju..pozdrav..

 

sezona od 15 maja pa dalje..

Link to comment
Share on other sites

Leskovcanin posto volis pecanje Amura verovatno si pecao na Vlasinskom jezeru,kakva je sada situcija tamo?

nemora leskovcanin mogu ja - situacija je za plakanje - potrseno je sve sto je moglo da se potrsi jer je bio abnormalni izlov 15 godina, nosili su svu ribu kju su upecali , bilo je i dnevno po 10 amura po ekipi a po 20tak ekipa pa ti racunaj puta 15 god. a amura od 10 do 30 kg po komadu. strasno. ako ima jos nesto malo amura, ali jezero je ogromno duzina 13km a sirina do 2km pa ti sad vidi koliko treba riba da ima, a to sto je ostalo od amura je sve preko 20+. a i sarana je malo jer se ne mresti a najmanje se poribljavao. a nije postajalo jezero bogatije amurom u srbiji - jer je vodoprivreda poribljavala 20 god tj.do 90 god i to u abnormalnim kolicinama zbog trave i turbina. znam par ekipa koje su pecale dnevno po 5 do 10 amura i to bez prestanka po 2 meseca- i sad je tuga-

Link to comment
Share on other sites

Jao gorane kakvo je tamo pecanje bilo, amuri od 10 do 25 kg. Dnevno je znalo da se upeca i po 10 komada. Do 1991 godine je bila zabrana lova belog amura, a posle zabrane je krenulo izlovljavanje, pojedinci su ga pecali i prodavali po lokalnim kafanama. Sada ga na Vlasini ima jako malo, ogromna ja voda , a riba mnogo malo, ja sam ove godine proveo vise od 40 dana ali u etapama, budem par dana pa se vratim u leskovac. Nsam imao nijednog, svega par sarana, dok je babuska cesto znala da mi dosadjuje. Veoma teska voda, sa malo ribljeg fonda, bele ribe ima dosta . Ali ko voli prirodu i druzenje neka se javi dogodine da oseti cari vlasine, pomoci cu svakom clanu foruma jer to jezero jako dobro poznajem.
Link to comment
Share on other sites

nemora leskovcanin mogu ja - situacija je za plakanje - potrseno je sve sto je moglo da se potrsi jer je bio abnormalni izlov 15 godina, nosili su svu ribu kju su upecali , bilo je i dnevno po 10 amura po ekipi a po 20tak ekipa pa ti racunaj puta 15 god. a amura od 10 do 30 kg po komadu. strasno. ako ima jos nesto malo amura, ali jezero je ogromno duzina 13km a sirina do 2km pa ti sad vidi koliko treba riba da ima, a to sto je ostalo od amura je sve preko 20+. a i sarana je malo jer se ne mresti a najmanje se poribljavao. a nije postajalo jezero bogatije amurom u srbiji - jer je vodoprivreda poribljavala 20 god tj.do 90 god i to u abnormalnim kolicinama zbog trave i turbina. znam par ekipa koje su pecale dnevno po 5 do 10 amura i to bez prestanka po 2 meseca- i sad je tuga-

zato sad upoznajemo domovinu u potrazi za saranom i amurom, a moglo je to i drugacije , da i mi docekujemo- ex-yucarpovce. a prirode nema nigde kao gore. leti kad je po gradovima +40 gore su nocu skafanderi .

Link to comment
Share on other sites

A da kazem i to da nijedan amur nije vracen u vodu. Nikada!!! :diablo: Amur je na vlasini napredovao kao da ga pumpom naduvavaju, imao je dosta prirodne hrane koje i sada ima u nenormalnim kolicinama. Udruzenje iz Surdulice koje gazduje vodom zadnjih par godina poribljava pastrmkom i po nesto malo sarana se pusti, ali na toj povrsini vode sve sto puste je malo. Prica se da to udruzenje ima dil sa vlasnicima pastrmskih ribnjaka i da zato i pustaju pastrmku a nesto malo sarana. Rekli su mi da nece da poribljavaju amurom jer nije evropska riba, pustaju samo autohtone vrste. Zalosno sta nam sve kroji kapu. :diablo:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...