Jump to content

Sistem Vezivanja


JaneMk

Recommended Posts

double uni knot je veoma jak cvor i moj stari je sa tim cvorom lovio pre 30 god amure preko 25kg i strasno jak cvor i ja ga koristim i u razne namene moze da sluzi a i mahin knot koristim ali samo za sok predvez i mislim da je za tu namenu bolji jer oba kraja idu u jednom pravcu i nedolazi do nikakvog opterecenja kad izlazi kroz sprovodnike.Jer su u suprotnom pravcu.
Link to comment
Share on other sites

Ljudi koliko vrtite krugova kod mahin cvora? Negde sam video 10-5 a negde i manje.... I da li je neophodno vezivanje onog cvora na samom kraju u videu koji je Ilija podelio sa nama ?

 

Originalna verzija je 10 - 6. Čvor uopšte nije neophodan.

Link to comment
Share on other sites

I posebno treba obratiti pažnju na to da se ostavi i do 5mm kada se seku krajevi.

Meni se čini da je ovaj čvor najneosetljiviji za provodnike u oba pravca,a pogotovo pod ribom.i baš zato treba ostavljati onih 5mm na krajevima.

Inače nevežem ni Ja onu omču na kraju.

Link to comment
Share on other sites

Uuu brate imam utisak da se netreba igrati sa super lepkovima oko bilo kakvog čvora.

Najverovatnije da postoji neki lepak baš za tu namenu.

Možda,nisam probao treba probati staviti na sekundu čvor na otvoreni plamen,ili lak za nokte,ili je najbolje da NARANIMO SVINJE I DA NIšTA NEDIRAMO.

Link to comment
Share on other sites

ljudi ma kakvi lepkovi i lakovi samo zategni sto jace mozes i nema da mrdne 1000%. nema teoretske sanse da se izvuce a sa lekovima i laovima samo oze da se nagrize i oslabi najlon.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...