Jump to content

Nova Okuma X Spot


Recommended Posts

Gore sam naveo podatak da je rola teska 570 gr sto sam nasao na internetu. Medjutim, sad sam se cuo sa prodavcem gdje mu je rola dosla u radnju i izvagao ju je i kaze da je rola teska 650 gr. Znaci malo laganja za marketing, nije na odmet :D

Link to comment
Share on other sites

Gore sam naveo podatak da je rola teska 570 gr sto sam nasao na internetu. Medjutim, sad sam se cuo sa prodavcem gdje mu je rola dosla u radnju i izvagao ju je i kaze da je rola teska 650 gr. Znaci malo laganja za marketing, nije na odmet :D

I meni je bilo cudno....kolika je i to nije mnogo tesko

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas isprobana na vodi, lepo radi, odlicno slaze najlon, brzo mota, lepo i baca, tezina ok, deluje bas jaka...

Jaka opruga preklopnika, tako da Billy (verovatno) nece imati problem prilikom rukovanja istom, osim ako joj ne pronadje neki dodatni nedostatak?!

 

Dve ipo zamerke:
1. Kao sto sam vec negde napisao, preduboka spulna ako se koristi za spomb/raketu ili za marker

2. Ne postoji preklopnik/osigurac (kako se vec zove) koji ce joj dozvoliti i hod unazad, pa kad treba da je "vratis" za malo, moras da se dovijas...

1/2. Lepo bi bilo da ima rezervnu spulnu, jer verujem da ce je mnogi, a verovatno i jesu vec, uzimati i za pecanje. 

Link to comment
Share on other sites

Danas isprobana na vodi, lepo radi, odlicno slaze najlon, brzo mota, lepo i baca, tezina ok, deluje bas jaka...

Jaka opruga preklopnika, tako da Billy (verovatno) nece imati problem prilikom rukovanja istom, osim ako joj ne pronadje neki dodatni nedostatak?!

 

Dve ipo zamerke:

1. Kao sto sam vec negde napisao, preduboka spulna ako se koristi za spomb/raketu ili za marker

2. Ne postoji preklopnik/osigurac (kako se vec zove) koji ce joj dozvoliti i hod unazad, pa kad treba da je "vratis" za malo, moras da se dovijas...

1/2. Lepo bi bilo da ima rezervnu spulnu, jer verujem da ce je mnogi, a verovatno i jesu vec, uzimati i za pecanje. 

Masina gura samo unaprijed , nista unazad ? Cuj to.... zanimljivo bas. Znaci moras da okrenes jos jedan krug ako pretjeras ili skidat najlon prstom jedan krug pa onda opet namotavat do zeljene daljine.

 

Kakav joj je QD odnosno kocnica kako se ponasa? Brza, spora, precizna ili ne ?

 

Hvala

 

Link to comment
Share on other sites

Masina gura samo unaprijed , nista unazad ? Cuj to.... zanimljivo bas. Znaci moras da okrenes jos jedan krug ako pretjeras ili skidat najlon prstom jedan krug pa onda opet namotavat do zeljene daljine.

 

Kakav joj je QD odnosno kocnica kako se ponasa? Brza, spora, precizna ili ne ?

 

Hvala

 

 

Upravo tako kako si napisao!

Osim ako ja ne znam to da "ukljucim" ili na mojoj masinici to ne radi?!

Postoji sa zadnje strane masinice taj "preklopnik", ali nema funkciju!

Ponavljam, bar ne na masinici koju sam ja kupio!

 

Sve drugo odlicno!

Link to comment
Share on other sites

Evo sad gledam video ponovo i bas kaze da je uklonjena funkcija masine da ide unazad. Navodno to masinu i njen cijeli sistem cini jacom. Nisam na to obracao paznju ranije kad sam gledao video jer sam samo preletio onako na brzaka.

 

Link to comment
Share on other sites

Danas isprobana na vodi, lepo radi, odlicno slaze najlon, brzo mota, lepo i baca, tezina ok, deluje bas jaka...

Jaka opruga preklopnika, tako da Billy (verovatno) nece imati problem prilikom rukovanja istom, osim ako joj ne pronadje neki dodatni nedostatak?!

 

Dve ipo zamerke:

1. Kao sto sam vec negde napisao, preduboka spulna ako se koristi za spomb/raketu ili za marker

2. Ne postoji preklopnik/osigurac (kako se vec zove) koji ce joj dozvoliti i hod unazad, pa kad treba da je "vratis" za malo, moras da se dovijas...

1/2. Lepo bi bilo da ima rezervnu spulnu, jer verujem da ce je mnogi, a verovatno i jesu vec, uzimati i za pecanje. 

Evo resenja za zamerku br 1 : http://www.carpologija.com/shop1/okuma-spare-spool

Trebalo bi da pasuje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo tako kako si napisao!

Osim ako ja ne znam to da "ukljucim" ili na mojoj masinici to ne radi?!

Postoji sa zadnje strane masinice taj "preklopnik", ali nema funkciju!

Ponavljam, bar ne na masinici koju sam ja kupio!

 

Sve drugo odlicno!

Nema masina hod unazad, imam 5 komada u radnji i nijedna nema. Zvao Carpologiju i potvrdili mi.

Kapacitet spulne je prevelik za spod rolu, mada je moguce da su u fabrici skontali da cemo je koristiti i za pecanje :-)

0.25mm staje 820 metara po onome sto pise na kutiji,medjutim momak je kupio XLNT 0.28mm od 1000m i ostalo mu samo 50ak metara :-)

Link to comment
Share on other sites

Nema masina hod unazad, imam 5 komada u radnji i nijedna nema. Zvao Carpologiju i potvrdili mi.

Kapacitet spulne je prevelik za spod rolu, mada je moguce da su u fabrici skontali da cemo je koristiti i za pecanje :-)

0.25mm staje 820 metara po onome sto pise na kutiji,medjutim momak je kupio XLNT 0.28mm od 1000m i ostalo mu samo 50ak metara :-)

Hahahhahahahha 

Pa to treba gumu od traktora stavit ispod najlona na spulnu da bi se ustedilo :D

Link to comment
Share on other sites

Jeste xspod fizicki veca od ostalih. Ja sam ispod najlona namotao kanap za pravljenje mreza. 

Jedini problem koji sam imao je da kad opustenije namotam najlon hoce da pri zabacaju najlon udje u klip i pukne. 

uparena mi je sa prologic spod 4,5lbs i bacam lepo 120m (jbg mali sam 165cm sam visok), 

brat je visi oko 189cm, on baca dota dalje. Bice jos snimak sa strane kad bude lepo vreme.

https://www.youtube.com/watch?v=PaaEPCD2iys

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...