Jump to content

Dvodelni Ili Trodelni Stapovi


Recommended Posts

nebacaju isto,nerade isto odnosno nemaju istu parabolu-sta i kako zavisi od proizvodjaca do proizvodjaca.

 

od mog iskustva al imo sam samo dve vrste trodjelnih stapova mogu reci da dvodjelni i bolje rade odnosno bolje rade na ribi i bolje bacaju.

 

moguce da neka firma ima jace stapove trodjelne od dvodjelnih ,pricam o istoj librazi i isti model

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko od vas imao ili ima vrhunske stapove trodelne pa moze da prica tako....ne slazem se bas da su sve prednosti na strani dvodelnih stapova.....svakako moje trodelne ne bih menjao za 75% stapova koji se mogu kod nas naci na trzistu....inace musicarski stapovi koji trpe opterecenja koje saranski stapovi ne trpe nikada se rade najcesce kao cetvorodelni i cak petodelni.....najcesci su trodelni i cetvorodelni....

 

Istina je da na trzistu nema dobrih trodelnih stapova...mnogo vise su zastupljeni dvodelni sto zbog izrade sto zbog manjih troskova i manjeg rada....mnogo vise posla ima oko trodelnih stapova i sami troskovi izrade su veci....

 

Prednost pakovanje a mana sto svaki put mora nanovo da se provlaci struna kroz provodnike i da se montira na vodi sve ispocetka....

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko od vas imao ili ima vrhunske stapove trodelne pa moze da prica tako....ne slazem se bas da su sve prednosti na strani dvodelnih stapova.....svakako moje trodelne ne bih menjao za 75% stapova koji se mogu kod nas naci na trzistu....inace musicarski stapovi koji trpe opterecenja koje saranski stapovi ne trpe nikada se rade najcesce kao cetvorodelni i cak petodelni.....najcesci su trodelni i cetvorodelni....

 

Istina je da na trzistu nema dobrih trodelnih stapova...mnogo vise su zastupljeni dvodelni sto zbog izrade sto zbog manjih troskova i manjeg rada....mnogo vise posla ima oko trodelnih stapova i sami troskovi izrade su veci....

 

Prednost pakovanje a mana sto svaki put mora nanovo da se provlaci struna kroz provodnike i da se montira na vodi sve ispocetka....

Svaki spoj je slaba tacka...vise spojeva-vise slabih tacaka
Link to comment
Share on other sites

Prednost pakovanje a mana sto svaki put mora nanovo da se provlaci struna kroz provodnike i da se montira na vodi sve ispocetka...

Ja sam imao trodelne prodao sam ih sam ih razloga jer je spakovati trodelne prava umetnost. Ili svaki put nanovo da provlacite strunu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja uvek ali uvek kidam ceo sistem i svaki put provlacim . Kad bi mi kuca bila 50 metara od vode nebi kidao nosio bi namontirane stapove kuci ovako kidam svaki put .
Link to comment
Share on other sites

Ne moze se spakovati trodelni stap sa provucenom strunom osim nekog match ili feeder stapa...eventualno surf......saranski stapovi trodelni koje sam ja video na prvom nastavku nemaju provodnik...

 

A sto se tice spojeva......trn je jedini pouzdan spoj...nema slabu tacku ako je rucno obradjen....naravno to nema kod stapova nizih klasa....i potrebno je da materijal stapa i materijal trna budu isti....

 

 Musicarski stapovi imaju vecina put over.....s tim sto se mora uzeti u obzir da na tako tanak zid spoj koji se preklapa ima po 15cm...nema manu..nikada takav stap nije pukao na spoju....ko ne zna da napomenem da su kvalitetni musicarski stapovi koji se najvise koriste tezine ne vise od 100gr....i rade se od grafita....

Link to comment
Share on other sites

da li i mašinice skidaš sa štapova?

masine ne skidam jer su mi samice sa masinama. A nekako mi je nesigurno da drzim najlone sa kopcama ili bilo kako da moze da se osteti a montiranje sistema i provlacenje najlona mi netraje ni minut po stapu jer imam gotove sisteme na lead cor i samo vezem bukvalno ni minut montaze i rasklapanja
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne moze se spakovati trodelni stap sa provucenom strunom osim nekog match ili feeder stapa...eventualno surf......saranski stapovi trodelni koje sam ja video na prvom nastavku nemaju provodnik...

 

A sto se tice spojeva......trn je jedini pouzdan spoj...nema slabu tacku ako je rucno obradjen....naravno to nema kod stapova nizih klasa....i potrebno je da materijal stapa i materijal trna budu isti....

 

Musicarski stapovi imaju vecina put over.....s tim sto se mora uzeti u obzir da na tako tanak zid spoj koji se preklapa ima po 15cm...nema manu..nikada takav stap nije pukao na spoju....ko ne zna da napomenem da su kvalitetni musicarski stapovi koji se najvise koriste tezine ne vise od 100gr....i rade se od grafita....

najskuplji musicarski stapovi koi kostaju i po 1000 evra znaju da budu izrolani iz jednog dela,na takve stapove pecaju najveci zaljubljenici u taj tip ribolova,ali hajde mogu da nosim stap od 1,8-2,5m kako bi bilo da je to stap od 4m :) Samo da mogu da ti pokazem petodelni musicaraski stap koi mi stoi u vitrini 10godina ima odma da ti bude jasno da si u zabludi da takav stap ima prednost u ondnos na dvodelni,kad bacis snjur osecas na ruci svaki jebeni spoj.Zbog tih spojeva je tezi za 20% vise u odnos na isti stap a dvodelni,a bar kod musicarki to je najbitnije da je lak.

 

Da se vratimo na temu,odavno sam gledao jednu emisiju gde prezenter F.S stapova kaze.......... Idealan stap bi bio kad bi mogao da se izradi iz jednog dela pa na njega da se montira sva oprema,ali zbog transporta secemo blank na dva dela i gubimo na kvalitet ali to je nuzno zbog transporta.

Dokaz da je to tako je sto skoro 99% vrhunski modela je dvodelan.Trodelni su vise za one koi pecaju na plovak ali hoce da ubace "dubinke" u gepek za svaki slucaj.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Filipe...to sto ti musicarski stap stoji u vitrini vise od 10 godina vise govori o tebi tvom poznavanju musicarskog ribolova...to je verovatno neki travel tip shakespeare i mozda cak teleskop, to je praistorija......ne verujem da je sage slt petodelni....

 

Pomenuo sam musicarske stapove jer su  po meni vrh tehnologije i tacno je da su skupi kao vatra ali nije bas da su svi 1000 eura...cak sta vise ima ima ih dosta dobrih novih sa garancijom za 300 ali i to je opet mnogo skupo u odnosu na saranske stapove...kada bi musicarenje zahtevalo svega po tri...ja bih bio samo sarandzija.....

 

Od celog tvog posta prihvatam komentar prezentra FS stapova...to jeste tacno....zato se blank izdeli izvade se parcad od kojih se napravi trn i sve to te kosta sa rucnom obradom da usi spadnu....ali hvala bogu da postoje vise komercijalni stapovi koji i dalje nisu skupi....a dobri su

Link to comment
Share on other sites

Ceo moj komentar je bijo da samo objasnim da jednodelan ima prednost u odnos dvodelnih,da dvodelni ima prednost u odnost na trodelni i tako dalje.....

Neverujem da bilo koi proizvodjac stapova na svetu uradio trodelni za da postigne performanse koi nie moga sa postigne sa dvodelnim.

Prednost transport i nista vise.

Link to comment
Share on other sites

Ne mozes znati kakvi su dobri trodelni stapovi kad ih ima 1 posto pecarosa,svi sto poseduju trodelne imaju neke lomove ZNJ klase,imam trodelni mec stap top kvaliteta koji jede sve dvodelne iste........i kad ga prebijes imas vise komada u odnosu na dvodelni..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...