Jump to content

Koje Boile Za Hladnu Vodu


Recommended Posts

Trebam konsultaciju iskusnih sarandzija koliko na komercijalama toliko i na divljim vodama. posto vecinu ribolova ili ti 70% provodim na divljim vodama odnosno na Vlasinskom jezeru. samo tamo ne pecam na boile inace ih za sve ostale vode kombinujem i pravim sam . ima par ljudi koji su pokusavali da urade nesto sa boilima i bilo je nista. ovog leta bih probao ja i trebam savet na koju aromu da krenem i koje boile p.s.< ja sam za neke atraktor boile > da ako nece ne gubim mnogo vreme . i neka preporuka za sastav miksa s obzirom da je Vlasinsko jezero dosta hladna voda. trebam dosta dobru jer koliko sam upoznat da niko nista do sad nije napravio sa boilama. DA SE OKUSAM JA UZ POMOC VASU !? HVALA UNAPRED.
Link to comment
Share on other sites

Nas prijatelj Braca Kovacevic je pre nekoliko godina uspeo da uhvati sarana na boili na Vlasini. Zaliv u kome je uhvatio sarana je tretirao duze vreme ali nije hranio u velikim kolicinama.

Ono sto predstavlja najveci problem koliko se secam jesu klenovi koji na zalost gutaju bilo koji boili. Takodje amura je daleko lakse uhvatiti.

Moja preporuka je ako sam pravis mix da ides sa najosnovnijom varijantom mixa 50/50 uz dodatak amino kiselina i arome. Arome, obzirom da tamo sto se vode tice skoro nikad nije leto bi mozda trebao da kombinujes. Jedna varijanta sa alkoholnom, druga po izboru obzirom da se i leti radi o delimicno hladnoj vodi. Atrakt boili svakako treba imati u atsenalu

Link to comment
Share on other sites

Shto se tice iskustva jagoda u kombinacii sa ester jagodom il ester cremom,plum,cranberry,Plum sa ester cremom,ananas sa ester ananasam.Sve su ti to odlicne arome za divlju vodu.Bird mix ti je bolja varijanta nego bilo koji mesni miks radi klenova ako ih ima puno.Shto vishe sushena to bolje radi sitne ribe i opet klenova i ne manje od 16mm.
Link to comment
Share on other sites

Za pocetak sezone bolje miksevi rasteresitije strukture sa dosta krupnijih sastojka radi boljeg pustanja arome i lakse svarljivosti istih na bazi bird food mikseva,sa laksim aromama,banana,tuti fruti,jagoda

Za pocetak sezone bolje to koristiti nego mikseve na bazi ribljih brasna i mesnatih sastojaka,jer saranu se metabolizam tek pocinje buditi na temperaturama preko 12 stepeni koja je i dovoljna da se polako i priprema za mrest,zato treba biti obazriv sa fish miksevima za pocetak sezone pogotovo ako je jos to divlja voda,fish mikseve je bolje koristiti kad saran pocne da uzima posle mresta i sa vecom temperaturom jer samim tim ce pre svariti bird food boilu za koju mu nece trebati mnogo energije da potrosi da bi istu svario,na pocetku sezone nego fish boilu

Zato za pocetak sezone blaza boila sto kazu ljudi na bazi nekog krema,scopex,jagoda,tutifruti,wonderfruit,plum

pozz

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...