Jump to content

Savet Za Ranger Pod


Recommended Posts

Imam mali problem sa rangerom, pa bih voleo savet ako je neko imao slicnih problema, a verovatno jeste.

Zapravo, primetio sam da su metalni delovi na pojedinim mestima poceli da blede, pretpostavljam od vlage, sunca i dugogodisnjeg eksploatisanja istog. Imam ga vec dosta dugo i ocekivao sam da ce se ovo vremenom desiti, i interesuju me potencijalna resenja. Znam da su neki resavali stavljanjem folije ili komplet farbanjem i lakiranjem, a da li postoji neko stredstvo koje bi moglo da pomogne. Samo da napomenem da se boja nije skinula da se vidi metal, vec samo izbledela. Plasticni delovi rod poda su i dalje kao novi, samo mi ovo malo smeta sto se estetike tice.

Link to comment
Share on other sites

najveca mana svih fox podova. imao sam u sky i renger i mk1i mk2 svi blede. menjao sam ih jer nisam mogo da ih gkedam takve kad mi nakon sezonu najvise dve izbledi. pokusavao sam poliranjem a onda krene na krpi da mi ostaje boja sto znaci da se boja skida. ako volis foxa onda ga koristi i boli te uvo kad se oguli prodas ga . plastifikacija je preskupa a opet mpra da ga pazis . tako da pravig resenja nema jer ako ga kiristis maximalno i po raznim terenima gulice se svakako i bledece ....
Link to comment
Share on other sites

Znaci otprilike to mi je sto mi je... Nije to bas toliko strasno, samo sam mislio ako ima neko jednostavnije resenje da probam. I sam spomenuo lakiranje, folije i sl. stvari, znam za to, ali ni meni se to ne radi... U svakom slucaju hvala vam na odgovoru.
Link to comment
Share on other sites

i ja sam dugo vodio borbu sa folijama zastitsma i svasta nesto pokusavao i nisam doso do resenja i na kraju odustao od fox podova. zadnjeg sam pazio cak i od neoprena stavljao zastitu i nakon jedne sezone tamo gde je bio neopren bio je ok a tamo gde je bio izlozen suncu izbledi i matira.....mislim da nema resenja
Link to comment
Share on other sites

i ja sam dugo vodio borbu sa folijama zastitsma i svasta nesto pokusavao i nisam doso do resenja i na kraju odustao od fox podova. zadnjeg sam pazio cak i od neoprena stavljao zastitu i nakon jedne sezone tamo gde je bio neopren bio je ok a tamo gde je bio izlozen suncu izbledi i matira.....mislim da nema resenja

Mnogo para a malo muzike...

Link to comment
Share on other sites

nisam maneken ali nevolim kad mi je pribor pohaban star i neugledan a dati toliki novac a da ga pazim gde ga stavljam i da ga redjam u kolima ko stapove sto pazim onda mi je to nije uzivanje a matira kole i mk2 prodao sam ga jesenas. znaci ako si na vodi dva dana u mesecu ne matira ali za sezonu meni izmatira . nebi primetio da nisam imao zastite na nekim mestima i na kraju sezone eto razlike.
Link to comment
Share on other sites

Imam Rangera i kod mene se isto pojavilo to bijelilo odavno. Prije sam to rijesavao limunovim sokom i kasnije sam odustao jer me mrzi da pazim i mazim toliko bas taj dio pribora. Nije on mene kupio ja sam njeg! 

Nemoj vlax da se sikiras oko toga. Po meni bezveze ulaganje skroz jer ne rijesava problem nikako. Kad prelakiras ili hidroprint udaris jednostavno ce se opet isparat jer to je tako i ne moze se stvarno izbjeci. 

 

Oni koji nemaju taj problem, sumnjam i da koriste i izlaze na vodu u tolikoj mjeri da bi im se javio ili tokom ribolova vec brisu i lickaju ga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tako nesto mu je i moj savet ako volis lepo onda nemas resenja bledi i vise poliranja pocne skidati boju a ako ne maris za to pecaj sve ce izmatirati kiristi dok koristis i prodas kupis drugi .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da nisam jedini, da i drugi imaju takav slucaj. Nastavicu tako da ga koristim, jer vidim da ste svasta probali i opet dodje na isto. Necu ni da se nerviram, lepo je kad je sve top, ali ni ovako mi mnogo ne smeta. Veoma mi se dopada, jako dobar rod pod i pogodan za gotovo sve terene, tako da tesko da cu ga menjati, sem za novi sto Ganic rece.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dugo vec radim i u kontaktu sam sa bojama i lakovima...ne postoji ta boja koja nece stradati od vode i sunca,samo je pitanje koja ce vise a koja manje izdrzati.Resenje je prohromski(inox)rod pod,naravno ako ti je bitno da stalno bude kao nov.

Cak i plastifikacija bude posle par godina sva iscukana tako da je i jeftina nije dobro resenje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...