Jump to content

Pravljenje Boile


Salee

Recommended Posts

E ovako, hocu prvi put, uskoro da napravim svoju boilu, i sad cu vam reci za sta bi se ja odlucio ovako ne iskusan u ovome...

Meleg Bait Attract Natural, Nutrabaits Nutramino 250ml, Arome SBS (mozda Meleg), SBS HCL Betain 250g, za zasladjivac isto ne znam, da li sbs, meleg... :p molim vas ko se razume, zna, a da pritom nije pristrasan nekom brendu, svejedno mi je koji brend samo da je taj proizvod dobar i radi svoj posao...i da ako mi neko predlozi nesto od ovoga nebitno kojeg brenda nebi bilo lose da malo i napise cemu sluzi :p 

hvalaa

Link to comment
Share on other sites

Šta čemu služi imaš vrlo detaljno objašnjeno u delu Mamci i prihrana/Komponente i aditivi. A što se tiče pravljenja boili, u istoj rubrici pod odeljkom Boili, jedan od prvih postova je ,,Pomoć za recept,, gde možeš nešto pročitati, a svakako u istoj rubrici mozes naći dosta tema koje će ti pomoći u izradi prve boile. Moj savet ti je da ne kupuješ nikakve komponente dok se pre toga dobro ne informišeš i odlučiš šta hoćeš da praviš. Napiši prvo recept pa onda na osnovu njega u nabavku. A što se tiče proizvođača ugl na njihovim sajtovima imaš preporučene doze koliko čega u šta ide. Predlažem ti da kreneš od toga, pa onda dalje pravi svoje varijacije. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

SBS,NUTRABAITS sve su to lako dostupni dobri brendovi i uglavnom im je sve ok ali ti od njih neces napraiti dobru boilu nego samo dobru glavobolju...

Baziraj se na miks pa na sve ostalo

 

Ti si u velikoj zabludi ....verovatno si

Poznavao pokojnog Kenca ,Bog dusu da mu prosti,mislim da te nije tako ucio....

Link to comment
Share on other sites

Ti si u velikoj zabludi ....verovatno si

Poznavao pokojnog Kenca ,Bog dusu da mu prosti,mislim da te nije tako ucio....

Pa više ili manje napisao je istinu,sbs živi na staroj slavi a nutrabaits ima neke dobre stvari ali ništa bolje od konkurencije a koštaju zaista da te glava zaboli.,

Link to comment
Share on other sites

Ti si u velikoj zabludi ....verovatno si

Poznavao pokojnog Kenca ,Bog dusu da mu prosti,mislim da te nije tako ucio....

Zasto mislis da je u zabludi....delim misljenje sa bojanom da prvo treba obratiti paznju na mix jer ne verujem da supalj i ne kvalitetno izbalansiran mix mozes popraviti jakom hemijom.Sa druge strane ako imas dobar mix ne treba ti neka narocito jaka hemija pogotovu za divlju vodu,mada ne znam konkretno na sta je bojan mislio kada je napisao :

 

''ali ti od njih neces napraiti dobru boilu nego samo dobru glavobolju... ''

 

- da li je mislio na cenu proizvoda pomenutih proizvodjaca?

-ili na kvalitet hemije pomenutih proizvodjaca?

Link to comment
Share on other sites

Zasto mislis da je u zabludi....delim misljenje sa bojanom da prvo treba obratiti paznju na mix jer ne verujem da supalj i ne kvalitetno izbalansiran mix mozes popraviti jakom hemijom.Sa druge strane ako imas dobar mix ne treba ti neka narocito jaka hemija pogotovu za divlju vodu,mada ne znam konkretno na sta je bojan mislio kada je napisao :

 

''ali ti od njih neces napraiti dobru boilu nego samo dobru glavobolju... ''

 

- da li je mislio na cenu proizvoda pomenutih proizvodjaca?

-ili na kvalitet hemije pomenutih proizvodjaca?

Gde  si Sale kralju,sa ima?

Htedoh reci da sa hemijom mozes svasta isto tako i nista zato treba pre svega napraviti dobar miks i polako uciti o hemiji i probati...

Licno nisam neko ko moze da drzi predavanja o hemiji,sta sa cim i kako to bih prepustio Duci(BAJT SERVIS) on to mnogo bolje zna od mene,decko je enciklopedija pa njega mozete da pitate vezano za to,ja svoje ribolovne avanture baziram na divljim vodama koje SU NAPADNUTE SOLIDNO i stoga boile baziram na tu temu...

MIKS,MIKS I SAMO MIKS  i jos po nesto:))

 

Sale ocemo na Becmen u prolece malo,nikad nisam bio a deluje mi interesantno dok ne izadje saran iz mresta valja ga negde loviti?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Ћао свима. Ево и ја да се похвалим да сам у пар задњих година видно напредовао у свеукупном сазнању о шаранском риболову на комерцијалним водама. Вођен искуством неколицине вас несебичних успео сам и да направим ( после доста промашаја ) свој први воћни микс (бојлу) која ми је ове године дала невероватне резултате. Сада сам решен и да покушам направити неки месни микс и не кријем али велику помоћ опет ћу потражити по форуму и сигуран сам у успех. Свима желим да истрају у својим покушајима за савршеним миксом и да без бојазни и сујете прихвате поједине рецепте које су неки по мени велики људи поделили на овом форуму. Бистро свима а ја одох да простудирам форум о франкфуртској бојли. Нешто ће већ испасти на крају
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...