Jump to content

Kombi Rig Ili D Rig


Recommended Posts

ja bih skinuo ovaj inliner na d rig montazi. Mislim da udica treba da bude slobodnija (moja neka teorija). na ovom d rigu bih prvi cvor (na vratu udice ) pomerio jos napred,kako bi mamac imao vise 'setajuceg' prostora. combi nikad nisam koristio,iz razloga sto izbegavam suvisne cvorove .sistemi najcesce pucaju na cvoru,pa samim tim,sto vise cvorova,slabiji je.  moj glas ide za d rig . 

Link to comment
Share on other sites

na prvom sistemu visak je Line aligner u kombinciji sa krutim predvezom... ne dopada mi se ni zakrivljenost udice za kombinaciju sa krutim predvezom... tungsten otezanje je svakako visak kao i antitangle cevcica na krutom predvezu... ...kakav god da je D-rig po meni samo za pop up prezentaciju...

 

drugi sistem vec bolje izgleda, mada po meni Line aligner opet visak obzirom na oblik udice, suvise je zatvaras, bespotrebno... tungsten nepotreban al ne smeta... antitangle cevcica opet visak obzirom da je krut taj deo predveza.. multiclip po meni bolji u ovom slucaju... ustvari po meni je bolji u svakom slucaju  :D

 

oba sistema bih skratio osim ako nije dubok mulj u pitanju...

Link to comment
Share on other sites

ja bih skinuo ovaj inliner na d rig montazi. Mislim da udica treba da bude slobodnija

:good:

 

 combi nikad nisam koristio,iz razloga sto izbegavam suvisne cvorove .sistemi najcesce pucaju na cvoru,pa samim tim,sto vise cvorova,slabiji je.

Zvuci logicno, ali u praksi nikada, apsolutno nikada mi nije pukao cvor na combi predvezu a koristim ga u 90% slucajeva... Albright cvor je prakticno bez cvora, jaci od svih drugih na sistemu... 99% pecam na osnovni najlon 0.25mm sa shock predvezom 0.40mm... Tu je jedan cvor, kod olova drugi cvor, osmica na predvezu treci cvor i albraith na combi linku cetvrti cvor... Otvarale su se brendirane udice al cvor nikad nije popustio pod ribom... Kada zakacim sistem u 100% slucajeva puca spoj sa shock predvezom. kada sam koristio deblji osnovni najlon bez shocka, uglavnom je pucao cvor kod olova... ...i kada mi pukne predvez, puca kad je tanak fc i to uvek na omci... spoj na combi predvezu apsolutno nikad.

 

Izvinjavam se sto sam malo skrenuo sa teme...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...