Jump to content

koja veličina boili vam se pokazala najlovnijom?


exyucarp

koja veličina boili vam se pokazala najlovnijom?  

122 members have voted

  1. 1. koja veličina boili vam se pokazala najlovnijom?

    • 8mm
      3
    • 10mm
      3
    • 12mm
      13
    • 14mm
      47
    • 16mm
      34
    • 18mm
      16
    • 20mm
      6
    • 22mm
      1


Recommended Posts

Ja licno ne vezujem neki ucestali uspeh za velicinu boile.Kada sam se takmicio u ligi na tresetu sam pecao na 14mm ali sam na 18mm i 20mm imao krupnije ribe.Najvise na 18 jer se za uzimanje 20 cekalo dugo ali zato je 18 uzimalo isto kao 14 ali su ribe bile od 4,5-5 pa sve do 10kg.Moje misljenje je da velicinu treba prilagoditi vodi, velicini ribe i samoj situaciji.Nemam neki favorit ali najcesce pravim 14mm zato sto nisu previse sitne da bi ih bela riba uzimala,imaju dobru moc pokrivanja za hranjenje....Hm ispade de mi je omiljena 14mm ali ne i najlovnija...na neku vodu idem sa boilama ne manjim od 18mm za pecanje ali uvek hranim 14-om...Mozes imati najlovniju velicinu,extra mix,odlicnu hemiju na losem mestu...nema bip!
Link to comment
Share on other sites

male boile kao 10-12 mm su najbolje za hladne dane(bar se meni pokaze),nekad zna da dobije i na veoma napadnutim vodama

kako se vreme topli prelazim na 14mm i 16 mm,za divlje vode idealne dimenzije, tek u ljeto i tamo gde nezna puno saran a ima velikih i hocu selekciju pecam na 20-22mm

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

sitniji boilis su bolji za pokrivanje spota(veci tepih )duze zadrzava ribu na spotu.

na samo jednu jedinu 12 icu halibut ,sam izvadio svog prvog 20+(kg)

mislim za nastavak priche da su rijeci suvisne.

To bi bio taj saran,slika je stara jer davno je to bilo

 

http://img164.imageshack.us/img164/8316/darnsee2.jpg

jde ako moze malo nam riblizi tu kampanjuj  jer stvarno ovo je fenomenalno ,i koji mamac si koristiooo  ako nije tajna.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...