Jump to content

debeljaca


JaneMk

Recommended Posts

Da li još uvek ima komaraca? Imali smo druženje pre mesec dana i u životu toliko komaraca nisam video, pojeli me živog ???? Meni lično se jezero ne sviđa zbog sajli, inače, pecao sam na jedinici.

 

Послато са M83G уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Na boilu bas nista ? CUdi me za Tomu uvek je korektan i izadje u susret , nemogu da verujem . Jesi pecao poziciju na sajli izmedju petice i sestice otprilike malo preko pola uz sajlu ? Meni je ta pozicija mnogo dobro davala ribu .

Tako je...top mesto blizu sajle k 5ci...90% ribe tu sam dobijao...komaraca bilo uprkos kisi vetru nisam mogao da verujem.Sto se tice mamaca svaki put razlicit mamac.

 

Link to comment
Share on other sites

Debeljaca je specificna zbog tih mikrolokacija i bas preciznog pecanja . dobra pozicija ti je bila i gore na stubicu gde se spusta sajla na vodu ali je frka sto bukvalno moras da probacis kroz sajlu , meni je i tu bas lepo pecala riba . Od boila meni odicno radi krem i breskva na domacem miksu uvek se lepo napecam na to 

 

 

Komarci razvaljuju tamo. Kao psi ujedaju :) 

Link to comment
Share on other sites

Dan noc dan preko 15 kom s tim sto nocu nisam pecao(oluja,kisa,umor itd...)Prvi dan 4-5 sati ni bip,promenio 12-13 vrsta mamaca i nista..Onda na scenu stupa cukk shkoljka i rshum...na 10-15min vriska bipera...nocu dolazio na tajger.Sutradan isto skoljka i dva amura na cukk jagodu.Sve u svemu prezadovoljan sam osim neljubaznog i bahatog "gazde" ili koga vec Tome koji je ladno oterao oca i sina iz Slovenije sto su imali stapove od 3m duzine,a prevalili su toliku kilometrazu i platili za dva dana(nadam se da im je vrnuo novce)...plus meni sto je popovao itd.Najgori je,dok ostali radnici su ok i korektni.Slike ne umem da postavim ali su u fonu...bistro

nisam bas najbolje razumeo oterao ljude sto su imali stapove duzine 3 m . Pa kakve to veze ima.....
Link to comment
Share on other sites

nisam bas najbolje razumeo oterao ljude sto su imali stapove duzine 3 m . Pa kakve to veze ima.....

Pa kaze da su to varalicarski stapovi koji kidaju ribi usta...Meni gledao duzinu stapova pa mi .enjao popovao za 4ti stap kao i prosla dva kampovanja.Niko ga ne voli i svi se zale na njega kog sam upoznao.Izigrava smekera a kad mu podviknesh podvije rep.Bas mi bilo zao likova iz Slo.

Link to comment
Share on other sites

Pa kaze da su to varalicarski stapovi koji kidaju ribi usta...Meni gledao duzinu stapova pa mi .enjao popovao za 4ti stap kao i prosla dva kampovanja.Niko ga ne voli i svi se zale na njega kog sam upoznao.Izigrava smekera a kad mu podviknesh podvije rep.Bas mi bilo zao likova iz Slo.

Koja usta brate pa ta riba odavno nema vilicu , pocece jos malo ocima da jede :)

Link to comment
Share on other sites

Koja usta brate pa ta riba odavno nema vilicu , pocece jos malo ocima da jede :)

Upecao sam dva kom sa ostecenim okom,bas sam se bio smorio,jadna riba...a tek pocetkom aprila bacili su jedno 5-6 kolica uginulih sarana.Bas potresni momenti

Link to comment
Share on other sites

Upecao sam dva kom sa ostecenim okom,bas sam se bio smorio,jadna riba...a tek pocetkom aprila bacili su jedno 5-6 kolica uginulih sarana.Bas potresni momenti

Nazalost to je tako . Svaki put kad god sam pecao tamo barem po 2-3 komada plivaju uginuli . A to za oci i nije neka pojava svaki drugi i nema oko , fali pola repa , izgrebani , izranjavani , to su ti cinjenice 

Link to comment
Share on other sites

To nije nebriga vlasnika. Donekle i jeste, ali su ribolovci ti koji ribu mrcvare nakon sto je izvade van. Pa onda ide naslikavanje na nekakvim improvizovanim dusecima gdje ribu ocito niti ne pokusavaju da spase od njenog bacakanja i lupanja od pod. I sve je to sminkerima normalno!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To nije nebriga vlasnika. Donekle i jeste, ali su ribolovci ti koji ribu mrcvare nakon sto je izvade van. Pa onda ide naslikavanje na nekakvim improvizovanim dusecima gdje ribu ocito niti ne pokusavaju da spase od njenog bacakanja i lupanja od pod. I sve je to sminkerima normalno!

Apsolutno si u pravu . Nije vlasnik isao i vadio oci ribi i lupao ih , grebao itd... 

Link to comment
Share on other sites

Od vecine komercijala debeljaca pruzha najvise ulozeno-dobijeno...

Nema sitne da zehebava,solidan riblji fond,solidno se bori,jeftino,lepa priroda...

Do prosle god mi je Mika A. bio favorit.Ove god brdo carpera se zali.Ako nemas tajgera u spodu -nemash ribu.

Da sam vlasnik revira SVUDA bi zabranio tajger u spodu iz mnogo razloga...

Link to comment
Share on other sites

Od vecine komercijala debeljaca pruzha najvise ulozeno-dobijeno...

Nema sitne da zehebava,solidan riblji fond,solidno se bori,jeftino,lepa priroda...

Do prosle god mi je Mika A. bio favorit.Ove god brdo carpera se zali.Ako nemas tajgera u spodu -nemash ribu.

Da sam vlasnik revira SVUDA bi zabranio tajger u spodu iz mnogo razloga...

Koji su to mnogi razlozi za zabranu tajgera? I po cemu se razlikuje debeljaca i mika sto se tice istog? Obe vode se pecaju sa gomilom spoda i tajgera
Link to comment
Share on other sites

Koji su to mnogi razlozi za zabranu tajgera? I po cemu se razlikuje debeljaca i mika sto se tice istog? Obe vode se pecaju sa gomilom spoda i tajgera

Vidis da kaze covek da nema sitne da zajebava ahahahahahha.Eeee,ubice ovaj ribolov komercijale,ako riba nije krupna,i ako se ne upeca 10kom + kao da se nije ni islo na vodu. Juce odem da posetim drugare na adi, boze,boze,kao da sam otisao na miku alas,pa to lete rakete ,tovari se sacuvaj boze,ocigledno je da vecina nikad sem komercijale divlju vodu nije videla. Markeri na 100-120m,sajla je cudo,hahahahahaha. A dubina gore 10-13m. Toliko o pecanju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Vidis da kaze covek da nema sitne da zajebava ahahahahahha.Eeee,ubice ovaj ribolov komercijale,ako riba nije krupna,i ako se ne upeca 10kom + kao da se nije ni islo na vodu. Juce odem da posetim drugare na adi, boze,boze,kao da sam otisao na miku alas,pa to lete rakete ,tovari se sacuvaj boze,ocigledno je da vecina nikad sem komercijale divlju vodu nije videla. Markeri na 100-120m,sajla je cudo,hahahahahaha. A dubina gore 10-13m. Toliko o pecanju.

I poslije se cude sto nema ribe :)

Koliko znam jedva se upisala jedna ekipa.... doduse imali su kako kazu i neki drugi ribe na stapu ali u priobalju ih izgubili u travi.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo uzaludno bacanje hrane u svakom slucaju...ribe ovde nema ni za lek

Ja mislim da ima, ali je divlja i ne mozes ocekivati da 22 ekipa udaraju raketom na takvoj vodi i da ti riba pridje na hraniliste nakon takvog bombardovanja vode.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Koji su to mnogi razlozi za zabranu tajgera? I po cemu se razlikuje debeljaca i mika sto se tice istog? Obe vode se pecaju sa gomilom spoda i tajgera

Da zasto zabraniti tajger ? Slusam vec godinama kako se zabranjuju pojedine stvari na nasim komercijalama pa se pitam zasto? Jel moguce da su ti ljudi( koji pisu takve zabrane) stvarno toliko glupi ? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Koji su to mnogi razlozi za zabranu tajgera? I po cemu se razlikuje debeljaca i mika sto se tice istog? Obe vode se pecaju sa gomilom spoda i tajgera

 

Da zasto zabraniti tajger ? Slusam vec godinama kako se zabranjuju pojedine stvari na nasim komercijalama pa se pitam zasto? Jel moguce da su ti ljudi( koji pisu takve zabrane) stvarno toliko glupi ?

Nisu oni uopste glupi...naprotiv
Link to comment
Share on other sites

Koje je vase misljenje o tome ? Bas me interesuje :)

Sve se vrti oko love....samo cu to da kazem...zakljucke neka ljudi izvlace sami....necu da lajem i nekoga da prozivam...ali da sam ogorcen zbog raznih stvari - jesam!

Link to comment
Share on other sites

Tigrov orah ribe teško vare i ako se pretera ima kontra efekat. Baš zbog toga ga zabranjuju na pojedinim jezerima. Oko love ne bi ni ja pričao, 320 dinara za kilogram + priprema (šećer i med) ne može svako da plati.

 

Послато са M83G уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...