Jump to content

Pivski kvasac


Recommended Posts

Pivski kvasac deluje lekovito na vise nacina zbog toga sto obiluje mnogim zastitnim i lekovitim stvarima osobito vitaminima grupe B(B1,B2,B5,B6,B12),esencijalnim aminokiselinama(lizinom,leucinom),

gvozdjem,selenom,cinkom,magnezijumom,kalijem,natrijem,kalcijem i nukleinskim kiselinama.

Vitamin B obuhvata 13 srodnih vitamina koji cine B grupu.Deluju udruzeno medjusobno se potpomazu pa su zbog toga poznati pod B-kompleksom. B-grupi pripadaju i vitamini: K,P i H

Glavni i zajednicki izvor vitamina B je PIVSKI KVASAC.Tu se nalaze u najvecoj kolicini.Medjutim kako organizam ne stvara rezerve ovaj vitamin se mora svakodnevno unositi.

Pomaže pri varenju i pojačava apetit.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Nasao sam pivski kvasac u spajzu - na kutiji pise:suvi pivarski kvasac i jos:dijetetski proizvod,inaktivisan,dobijen prirodnim procesom fermentacije bez dodatka aditiva.jedina mana mu je sto je istekao rok upotrebe a inace kutija nije otvarana i hermeticki je zatvorena.dal to da bacim ili moze jos da se koristi? :crazy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 years later...
4%-6% je po meni malo puno???ustvari to opet zavisi od mnogo stvari,ali sa dosta ribe + 6% pivski to je mnogo!meni se najbolje pokazalo 15-20 gr na kg mixa!!!to je jedna od retkih stvari koje imam u svakom mixu
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...