Jump to content

Pomoc Bracooo


Recommended Posts

Sta uzeti? Sonik varder x 12ft 3.25lb ili strategy hi performance 12 ft 3.25lb

Mislim da je tesko dati odgovor na to pitanje jer tesko je da je neko ovdje imao iskustva sa oba stapa, pa da moze da uporedi, ali koliko znam forumski kvorum naginje ka strategiju u dosadašnjim preporukama.

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Po meni ako vec hoces stap 12 Ft 3.25 lb ja bi uzeo Shimano Tribal Velocity 12f 3.25lb, po meni taj stap je sav uradjen do perfekcije naravno u toj cjenovnoj klasi. U kapitalcu je oko 100e stim da imas povrat pdv-a i dodatnih 10%  za kes  tako da te on dodje relativno jeftino :)

Mislim da Velocity nema više nigdje a u kapitalcu ga nema sigurno ako govorimo o kapitalcu iz valpova

Link to comment
Share on other sites

Tesko ces naci Velocity, ali Shimano Tribal TX2 mozes naci u svim varijantama. To je potpuno isti stap, sto se tice materijala, karika i ostalog. Malo lepsi, jer su dodati neki sitni detalji. I mozda za skoro neprimetnu nijansu meksi.

Ako imas nekog preko, prati oko Bozica i Nove godine akcije, budu fini popusti. Ja sam sad za Black Friday iz Engleske uzeo 4 komada TX2 11ft 2.75lb za 201e, a inace bi me izasli oko 290e.

Link to comment
Share on other sites

Covek se dvoumi izmedju 2 stapa u cenovnom rangu oko 70€/kom. Slazem se za Velocity, ali jedino se slazem da vredi da bude u toj cenovnoj klasi do max. 60€/kom i to nov. Tako mu izgleda zavrsna obrada i previse je dati za taj stap 100€, kad znamo da je na akcijama bio i oko 70€. Kada bi razmisljao da uzmem ta 3 za 315€, onda bi se nategao za jos 20€ po stapu i uzeo Free spirit E class 12ft 3.25lb, koga bas ima na pomenutom sajtu. E sa njima se pokriva bas to sto se trazi u ovoj temi. A o zavrsnoj obradi da ne govorimo i da ne poredimo sa bilo kojim Shimano modelima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da neko ne shvati pogresno, nemam nista posebno protiv Velocity-ja, dosta ga je ljudi hvalilo i cak mi se svidja koliko je tanak, ali zavrsna obrada, posebno gornje sekcije koja izgleda kao da je obotana izolir trakom mi je toliko odbojna da nikako ne bi usli u moj uzi izbor...

Link to comment
Share on other sites

Da neko ne shvati pogresno, nemam nista posebno protiv Velocity-ja, dosta ga je ljudi hvalilo i cak mi se svidja koliko je tanak, ali zavrsna obrada, posebno gornje sekcije koja izgleda kao da je obotana izolir trakom mi je toliko odbojna da nikako ne bi usli u moj uzi izbor...

Za to oko zavrsne obrade se slazem, malo ruzno izgleda ali nisi u pravu kada kazes da ne vredi vise od 60e. Nijedan stap iz te klase do 100e ne moze da mu parira a imao sam razne. Akcija je jednom bila za 72e i vise nema. Sada se ne moze naci ispod 100e a i takav stap ne vredi manje.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za to oko zavrsne obrade se slazem, malo ruzno izgleda ali nisi u pravu kada kazes da ne vredi vise od 60e. Nijedan stap iz te klase do 100e ne moze da mu parira a imao sam razne. Akcija je jednom bila za 72e i vise nema. Sada se ne moze naci ispod 100e a i takav stap ne vredi manje.

 

Aposlutno se slazem sa kolegom da mu nijedan stap u toj klasi ne moze parirati ali glupo je to i komentarisati, stap apsolutno vrijedi svake pare a sto se tice zavrsne obrade i ona je po meni ok za tu cjenovnu klasu. Kome se ne svidja nek uzme TX5 ili TX9 Shimano pa ce da vidi al to i kosta mnogooo vise :)

Link to comment
Share on other sites

Nekad mozda i previse paznje obracamo na estetiku i zavrsnu obradu. A najbitnije je ustvari kako se stap ponasa i da li nam "lezi" taj stap, kakav mu je zabacaj, akcija itd... Moze on od zlata biti ako mi ne odgovara, nemam razloga da pecam na njega. Konkretno mislim da je Shimano retko koga razocarao, pre 6 meseci sam uzeo TX7, noviju seriju i mislim da vredi mnogo vise nego sto sam ga platio. Verujem da je isto tako i sa Velocity!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Velocity je stap za vece daljine sa pva i za takmicarske potrebe,govorim o 13ci/3.5lbs...Sve to lepo podnosi,gura,bez muke,a na ribi je (pre)krut,po meni.Te 'obmotane izolir trake' po blanku nisam primetio,blank tanak,lep...Odnos cena/kvalitet 10+...
Link to comment
Share on other sites

Maver Genesis Extreme ce da pojede sve i jedan Velocity, a Maver u cjenovnom rangu cak i ispod njega.  Patili se vi ili ne da to priznate, to vam je tako! Tih Shimano Velocity stapova po otpadu puknutih ima u proteklih godinu dana ima ko blata. Malo malo pa cujes puko nekome Velocity! Zato i ima nadimak VELOSHITTY! 

Link to comment
Share on other sites

Maver Genesis Extreme ce da pojede sve i jedan Velocity, a Maver u cjenovnom rangu cak i ispod njega.  Patili se vi ili ne da to priznate, to vam je tako! Tih Shimano Velocity stapova po otpadu puknutih ima u proteklih godinu dana ima ko blata. Malo malo pa cujes puko nekome Velocity! Zato i ima nadimak VELOSHITTY!

 

Maver je extra stap ali bi blagu prednost ipak dao Velocity stapu. Imao sam Mavere, sad imam i Velocity pa mogu da kazem iz licnog iskustva sa oba stapa. Velocity je nesto brzi stap i postize sto i Maver ali sa manje napora. Mnogo je bio zastupljen na takmicenjima u bacanju olova jer nije mnogo skup a ima izvaredne performanse. To je razlog sto je cesce i pucao nego Maver...nista drugo. Nijedan stap nije namenjen da se baca 200 i kusur metara....da se ne lazemo
Link to comment
Share on other sites

Generalno o ukusima je tesko raspravljati, znate kako kazu sve oci vide drugacije, neko voli popa neko popadiju :) tako nekome vise lezi Maver nekome Shimano ali generalno kad sagledas opste utiske i procitas po netu vecina se slaze da je Velocity bestbuy do 100e.......

Link to comment
Share on other sites

Siguran sam da ako se ne sili stap i ne skace po njemu nece puci! Ni Maver ni Strategy ni Velocity... sto ljudi, sto cudi, uvek bilo! Navedeno je ovde nekoliko stapova u toj klasi, najbolje da covek proba i vitla malo svaki pa ce videti sta mu odgovara
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...