Jump to content

Jezero "Mika Alas"-Krnjaca


nesa

Recommended Posts

zasto pitas?ako sam napisao konstantno daje ribu znaci da sam konstantno tamo i bio.i sta sad?

zorane prijatelju, nemam zvucnik na ekranu ali mi se "ton" kojim si pisao nekako ne svidja... kada sam pitao da li je od vas dvojice neko bio u subotu na miki, nisam nista lose mislio! Posto sam ja pecao u subotu pomislio sam da smo se mozda upoznali, pa sam zato pitao.

inače, sto se subote tice, moje vidjenje stvari se ne slaze ni sa jednim ni sa drugim, sto opet nije nista lose, svaki dan je novi pocetak... Tri coska nisu dala ribu ali se ni sredina nije napecala, osim desetke koja je dala par riba. I ja sam od vise ljudi dobio informacije da je prethodnih dana voda lepo davala ribu, posebno coskovi, ali se u subotu, koliko sam ja video i cuo, nije tako dobro pecalo.

Link to comment
Share on other sites

zorane prijatelju, nemam zvucnik na ekranu ali mi se "ton" kojim si pisao nekako ne svidja... kada sam pitao da li je od vas dvojice neko bio u subotu na miki, nisam nista lose mislio! Posto sam ja pecao u subotu pomislio sam da smo se mozda upoznali, pa sam zato pitao.

inače, sto se subote tice, moje vidjenje stvari se ne slaze ni sa jednim ni sa drugim, sto opet nije nista lose, svaki dan je novi pocetak... Tri coska nisu dala ribu ali se ni sredina nije napecala, osim desetke koja je dala par riba. I ja sam od vise ljudi dobio informacije da je prethodnih dana voda lepo davala ribu, posebno coskovi, ali se u subotu, koliko sam ja video i cuo, nije tako dobro pecalo.

Vidiš da nema pravila,ja sam bio u nedelju pa su 8 i 13 pogotovo ubijali ribu, a ovi ostali su loše prošli.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pecao u subotu i bilo je veoma lose, mesta od 1-7 nista i nije hteo da uzme nista,a probali smo sve!!!!

pa to me je bunilo... na drugoj temi se pisalo da uzima kao lud sta god mu se ponudi a ja sam u subotu bio i nesto nisam primetio da se pecalo mnogo, pa sam izmedju ostalog zato pitao da li je ko pecao tog dana... u subotu, koliko sam ja cuo, 1 do 7 nisu imali ribu, 8 i 13 takodje nisu imali ribu... momci na desetci su ubedljivo najbolje prosli... i mi smo imali ribu ali generalno je subota bila slaba... bice bolje ;)

 

Vidiš da nema pravila,ja sam bio u nedelju pa su 8 i 13 pogotovo ubijali ribu, a ovi ostali su loše prošli.

ma naravno vlado, nista lose nisam mislio... :drinks:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ljudi ako neko stvarno hoće da uživa u miru i tišini i u jezeru punom krupnih šarana onda definitivno i bez razmišljanja treba da dođete na miku alas. Danas sam bio i riba je radila i više nego dobro. Ako hoćete da u jednom danu doživite više udaraca odjednom onda navratite do mike i malo uživajte. Nisam brojao koliko sam komada imao ali znam da sam imao odjednom šest puta po dve ribe i jednom tri. Skoro se nisam tako lepo napecao,malo spoda i udri. Ali obavezno bez kontre i što pažljivije,da sačuvamo bar malo šarka koliko možemo. Pozdrav za sve prave šarandžije koje vole sportsko pecanje.
Link to comment
Share on other sites

Ljudi ako neko stvarno hoće da uživa u miru i tišini i u jezeru punom krupnih šarana onda definitivno i bez razmišljanja treba da dođete na miku alas. Danas sam bio i riba je radila i više nego dobro. Ako hoćete da u jednom danu doživite više udaraca odjednom onda navratite do mike i malo uživajte. Nisam brojao koliko sam komada imao ali znam da sam imao odjednom šest puta po dve ribe i jednom tri. Skoro se nisam tako lepo napecao,malo spoda i udri. Ali obavezno bez kontre i što pažljivije,da sačuvamo bar malo šarka koliko možemo. Pozdrav za sve prave šarandžije koje vole sportsko pecanje.

Zdravo Vlada,ja sam iz Skoplja i za par dana dolazim kod brata u Borci na goste,pa mi je obecao da me nosi kod Mike Alasa malo na vodi.Zamolio bih tebe i sve ostale da mi date neke vazne informacije o toj vodi t.j.koja pozicija radi,na sta se lovi,koje arome,cuo sam da dobro radi CUK,secerac.Ja u Makedoniji pecam isklucivo na dive vode,pa mi je cuk i secerac malo cudno.Hvala vam puno i POZDRAV

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da nisi citao sve postove, a ko bi prelistao tolike,tesko je reci ova pozicija je mrak, sve su pozije dobre, pocetak sezone, jede intezivno posle zimskog posta,cuk, nikad nisam ni probao,niti secerac,boila je zakon,malo"napucana",jede sve i vocne i mesne,ako ne hranite, onda pod obavezno,

jedan paketic PVA,sa peletama,na svaki zabac,jedan stap blize,10 m drugi na 40-50 i treci do kraja, sajla je po sredini tako da do nje ima bogami i celih 100,nekad riba jede pod nogama,a nekad ne jede nista,mozes i dugme da vezes, ne pomaze.postoji i opcija nocnog pecanja,kolega bio sinoc,napecao se preko 20 komada,na mestu 11,

Link to comment
Share on other sites

Ja sam dobro prolazio na cuk jagoda i med plus PVA(pelete) na svaki zabacaj predhodno prihrana.Od boila oktopus,frankfurtska,plum.To je bio vec letnji period.Ali najbolje ti je da se informises kod Kuleta,posto dolazis u goste,a on sigurno moze najbolje da ti objasni i oko mesta i mamca.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Citao sam ja postove,medjutim kad sam video da ima dosta njih sto su stari skoro dve godine,odustao sam.U svakom slucaju hvala vam puno i pozdrav
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Evo mene opet.Bio sam prosle nedelje kod Mike alasa i mogu vam reci da sam odlicno prosao.Proslog utorka sam imao 18 sve krupne komade na poziciji br????t.j.prekoputa desetke.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

a sta si imao za spod?jel ja sam pecao i boila mi je bolje radila od kuruza .

Samo pelete pošto tog dana i nisam planirao pecanje,ja na miki više i ne pokušavam na bojlu. iskreno ja ga pecam uvek na šećerac ali se tog dana nisam spremao za pecanje tako da sam kupio teglicu cuka i bez zrna kukuruza u spodu(samo pelete) ga lepo pecao. 5-6 puta mi jeo na dva štapa i 2-3 puta na tri.

Link to comment
Share on other sites

Samo pelete pošto tog dana i nisam planirao pecanje,ja na miki više i ne pokušavam na bojlu. iskreno ja ga pecam uvek na šećerac ali se tog dana nisam spremao za pecanje tako da sam kupio teglicu cuka i bez zrna kukuruza u spodu(samo pelete) ga lepo pecao. 5-6 puta mi jeo na dva štapa i 2-3 puta na tri.

To se lepo pokazalo na blic pecanje isfo kao i meniprvi 6 sati tako peca ali posls treba imati dobar spod i lepo jede boile.a postoji varijanta da je neko vec pripremio mesto pre tebe.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam pre dva dana na blic pecanje. Ja ljudi ne mogu ribu na kukuruz da ubodem, cujem da mestani malo turbuju te cuukove kukuruze, i da na to pecaju. Evo probao sam skopex, bananu, skoljku, med, larvu komarca, mango od kukuruza.Sad sta rade nemam pojma! boila mi je lepo pecala dok se nije razdanilo, ali to nije neko iznenadjenje :) preko dana sam probao malo octpous jagodu bananu baku. samo na baku par riba....
Link to comment
Share on other sites

To se lepo pokazalo na blic pecanje isfo kao i meniprvi 6 sati tako peca ali posls treba imati dobar spod i lepo jede boile.a postoji varijanta da je neko vec pripremio mesto pre tebe.

Veruj mi da nije tako kada god hoćeš možemo da se dogovorimo pa da se vidimo zajedno na miki i da mi izabereš mesto radi svuda jako lepo samo treba raditi. A kukuruz definitivno bolje jede.

Link to comment
Share on other sites

Veruj mi da nije tako kada god hoćeš možemo da se dogovorimo pa da se vidimo zajedno na miki i da mi izabereš mesto radi svuda jako lepo samo treba raditi. A kukuruz definitivno bolje jede.

Vidi trenutno sam zaglavio malo mi je pritisak ogroman i lezim .ali cim prezdravim bilo bi lepo se nadjemo pa napravimo uporedni test. Ali ovaj put bez prasetine i kobaja ne svidjaju mi se nesto inekcije i infuzije

Link to comment
Share on other sites

Nema dana da ne pomislim na ovo jezero, gde sta i kako! kakav spod da uradim za jezero, gde ga pecati ali po najvise se pitam sta su top boile i koji kukuruz uzima na jezeru. Nigde do sada nisam pecao na jezeru ovakvog tipa, zato mi je toliko interesantno. Jednom se napecam kao car drugi put lose... a sa istom taktikom... ima neko dobar savet da mi uputi sta da forsiram?
Link to comment
Share on other sites

Nema dana da ne pomislim na ovo jezero, gde sta i kako! kakav spod da uradim za jezero, gde ga pecati ali po najvise se pitam sta su top boile i koji kukuruz uzima na jezeru. Nigde do sada nisam pecao na jezeru ovakvog tipa, zato mi je toliko interesantno. Jednom se napecam kao car drugi put lose... a sa istom taktikom... ima neko dobar savet da mi uputi sta da forsiram?

Za miku alas nema greške. Puno hrane u jednu tačku(stari kukuruz-nema potrebe da se bacaju pare na nešto više),Pecati ga na cuk med mada ja volim na šećerac i često prebacivanje. Na slobodnom pecanju ne možeš da pogršiš gde god da staneš,ako radiš riba će doći i onda samo konstantno hranjenje i to je sve.Pacam stalno na miki i baš mi je žao kada ljudi dođu i loše prođu baš zbog toga što im je neko napunio glavu glupostima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...