Jump to content

Sjenicko jezero


dane

Recommended Posts

Ajmo malo pomoci...isao bih pocetkom jula tamo sa jos 3 drugara...ako neko ima da je bio da preporuci gde tacno...kakva su mesta rezim ribolova itd.

Koliko sam informisan nocno pecanje je dozvoljeno uz najavu.

Moze i neka slicica...

Link to comment
Share on other sites

Prelepa voda ,mnogo vrsta riba i mnogo jaki sarani.

Voda se vratila u normalni nivo tako da je jezero opet prelepo.

Javi se na ovaj broj,to je Sretko jedan od cuvara cak mi se cini d je i kordinator cuvarske sluzbe ili tao nesto.

063/664-085 covek je uvek raspolozen za druzenje inace je sarandzija u najavi.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

ma ko ce da peca tu dali si normalan,inace u toj pecini je temperatura i leti i zimi osam stepeni.

A ima jos jedna koja je dok je bio normalan nivo bila svega pola metra iznad nivoa vode,tj. ulaz je bio tamo.

I non stop se tu riba izbacuje

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pecao sam prosle godine na mestu gde se spajaju Vapa i Uvac gde pocinje Sjenicko-Uvacko jezero. Jedino sto sam pogresio ali i nisam mogao drugacije, vremenski period i otisao krajem avgusta meseca. Voda opada u tom periodu u proseku za oko 50-70cm dnevno, kupaca koliko hoces, a tu su i skuteri na vodi, skijasi sa gliserima, tako da nikako ne preporucujem taj period. Nikakav poseban rezim za pecanje ne postoji, znaci dozvoljen je nocni ribolov bez ikakave najave. Inace su ribocuvari stalno na vodi. Jedino sto traze da se plati dnevno po satoru 100din jer je Uvacko jezero sepcijalni rezervat prirode. Inace da dobrih mesta za pecanje fakticki i nema. Sve je strmo i kamenito. Inace sto so se tice riba, prebogato je ribom i dobro bi bilo da tako i ostane. Pocetkom sezone, love i po 30kom za noc u proseku od 3-5kg i to na obican kukuruz. Ja sam lovio na boile nutrine i imao sam za pet dana 5 riba u proseku 3kg, sa tim uslovima kojima sam gore opisao. Takodje planiram da se lociram pocetkom juna, ali cu se pre toga cuti sa mestanima iz Sjenice, jer zima tamo moze bas da se produzi, a i sto tako moze odma da dodje leto.

Sve u svemu vredi posetiti ovu vodu.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...