Jump to content

Kudrec jezero - jezero rekordera


rott

Recommended Posts

Sve to u vezi dozvola i kolicine ubacene ribe si u pravu to je blaga je rec BEZOBRAZNO ali to je daleko od pravog problema koji muci Kudrecko jezero.Najveci problem dragi moj kolega su sami ajde da nazovem ih tako RIBOLOVCI a da bi ti to bilo jasnije moras da se vratis malo u skoriju proslost a na to mogu lepo da te potsete slike Draska Protica.

 

Kolega, drago mi je da se neko javio povodom ove priče o jezeru Kudreč. Tema je odlična za raspravu i nadam se rešenju bar jednog dela problema. Kao što sam rekao u predhodnom post-u da jezero Kudreč se poribljava sa 400 kg. ribe godišnje, i da je to smešno i žalosno. Taj isti Draško i kompanija su to jezero i učinili takvim kakvo je sada. Nisu ni oni jedini naravno. Pecaroši pojedini su nosili kući i šarančiće po 500 gr. do 1 kg. Kao da su gladni svega. Moje pitanje za sve koji posete ovu temu jeste: Ima li ko zainteresovan da pomogne ovoj vodi, i kako ??? Po meni bi trebalo da svaka voda koja je ne spada u privatno vlasbništvo trebala da dobija istu količinu mlađi kao i sve ostale vode po broju pecaroša u toj opštini, ili po površini vode. Pre bih izvadio dozvolu samo za vode u Smederevskoj Palanci po ceni istoj od 5000.00 din. i pecao na Kudreču ili Jasenici nego da se lomataram po Srbiji, stim da se poribljava kao i sve ostale vode. Ok poštujem sve vode i volim kada negde odem na stranu. Ali ja da nemam gde da pecam u svom mestu za ovoliku cenu godišnje dozvole, SRAMOTA !!! Ja sam za to da svako na svojoj vodi u svom mestu peca sa godišnjom dozvolom, a kada ode na stranu plati dnevnu, vikend ili 7 dana dozvolu. Od tih para i para od godišnjih dozvola, svako svoju vodu da poribljava i čuva. Verujte mi da bi svaka voda u ovoj našoj zemlji Srbiji bila fenomenalna i za ribolov i za odmor.

 

Ali kako vidim da od toga samo profitiraju privatnici - privatna jezera. I sve ce ih više biti. Slobodne vode će se uništiti i otići u zaborav. VIšE :unknw:........

Link to comment
Share on other sites

Iz Smederevske Palanke godišnje za dozvole ode 2.000.000.00 din., i par stotina više. Preko 400 registrovanih pecaroša ima na području Smederevske Palanke, a za uzvrat dobijaju ove godine 2012 500 kg. mlađi. Hvala privatnom preduzeću koje mi izdaje dozvolu godišnju. Pa to je bolje da svako stane u red sa kesom kada dođe taj dajc od kamiončeta i sačeka svoj ulov od 1 kg. po pecarošu plaćenog 5000.00 din. BRUKA !
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jel se skoro desavalo nesto na jezeru? Mozda bih dosao za vikend da bacim malo ... ?

 

 

Atila Han, potpuno razumem tvoju frustraciju, i ja sam kupio (I kupujem uvek) godisnju dozvolu za ribolov, i osecam se solidno kao magarac. U stvari, kao MAGARCINA.

Link to comment
Share on other sites

Slabo radi riba ako na sarana mislis,babuska ti radi fenomenalno ljudi pecaju po deset petnest kila i to komadi sve preko kilo pala je i jedna 2.400.Ako hoces sarana da pecas dodji posle prvog juna ali na Kudrec 2 tamo moze nesto i da ti se javi ima dosta sitnijeg 2-3 kila i pet sest komada 10,12,14,17 kila ja i moji drugari ih non stop pecamo po nekoliko puta za sezonu dok nam zlikovci i to ne pokradu
Link to comment
Share on other sites

Babuška je radila do pre dva dana, koliko ja imam informaciju iz ličnog iskustva. Ljudi su nosili kući i po 20 kg. babušana. Ni jedan komad nije bio ispod 1 kg. Takođe ni jedna nije vraćena. Pune ikre i obale obrasle alavih ribolovaca.

 

šarandžija u pokušaju - šarana pecati na Kudreču 1 ti je čist promašaj, a za Kudreč 2 nemam informaciju. Nikada nisam pecao šarana na dvojci, ali ako kolega -šarandžija 10+ bolje upoznat, rad sam da zabacim na samo otvaranje, ako bude bilo mesta.

 

Predpostavljam da je kolega : šarandžija 10+ iz S. Palanke ili iz okoline, pa da se dogovorimo za jedno dobro zabacivanje od 1 juna na Kudreču 2. Naravno ako ste radi da ujedinjenim snagama pokušamo uhvatiti kog miljenika (šarana) :pivopija1: ???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...