Jump to content

"CARP LIDER KUP" Fazanerija Ub od 25 - 27. juna 2010.


Recommended Posts

Situacija je danas (petak), mogu da kazem stabilna. Voda se rapidno povlaci i za sobom vuce i ribu koja je izasla iz ribnjaka. Koliko je izaslo? Racunamo oko tone, mahom sitnijih primeraka.

 

Ono sto nas zabrinjava je na fotkama ispod ...

 

http://s3.postimage.org/sTOIS.jpg

 

http://s3.postimage.org/sTRd0.jpg

 

http://s3.postimage.org/sTTI9.jpg

 

http://s3.postimage.org/sTYHr.jpg

 

http://s3.postimage.org/sU0bA.jpg

 

http://s3.postimage.org/sU2GJ.jpg

 

Naime, brzo se proculo da se jezero izlilo i revnosni "ribari" su pozurili da postave mreze na livadama koje okruzuju jezero i preko kojih se voda povlaci u korito reke.

 

Licno sam video mrezu (metlicu) dugacku preko 200m sto govori da su na scenu stupile profesionalne ribokradice.

 

Nocas ce biti najrizicnije, jer procenjujemo da ce se pod okriljem noci pribliziti kanalu koji se nalazi neposredno uz jezero, i u kojem smo uspeli da izolujemo veci deo odbegle ribe. Danas nije moglo da se izlovljava jer je voda jos uvek visoka, a nadam se da ce sutra ostati bar koji primerak.

 

Ne mogu da sakrijem moje razocaranje sugradjanima, od kojih su neki cak dolazili na jezero(!) da vide na koju stranu treba da postavljaju mreze ...

 

Ono sto je bitno, to je da smo izvukli pouke, a i sve je nekako doslo u pravo vreme.

Kruzni put koji treba da radimo oko jezera ce zbog buducih situacija slicnih ovoj, biti izveden u formi odbrambenog bedema, tako da bi trebalo da ovi problemi sa vodom nestanu. Na kanalu za ubacivanje vode ce se praviti prava ustava znatno visa od nivoa vode koji je bio proteklih dana. Takodje, obelezili smo najnize tacke jezera

 

Uglavnom, prezivesmo nekako.... :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

prijatelju kakva je situacija e se iole povukla voda.Da li ste uspeli da izlovite ako je ista ostalo.

 

ovakva slika nije na cast nikom ali sobzirom da pljackaju kuce koje su poplavljene ovako nesto je bilo za ocekivati.

 

cekamo odgovor.mnogo ljudi saosecaju sa vama

 

pozdrav :think: :think: :think:

Link to comment
Share on other sites

dragi ubljani kakva je situacija na jezeru?? iskreno se nadam da je najgori deo prosao i da ste uspeli da sacuvate ribu.predlazem da objavite broj racuna na koji bi svi dobronamerni ribolovci uplatili po koji dinar da se kupi jos ribe, jer sigurno je nesto i nepovratno otislo!!
Link to comment
Share on other sites

dragi ubljani kakva je situacija na jezeru?? iskreno se nadam da je najgori deo prosao i da ste uspeli da sacuvate ribu.predlazem da objavite broj racuna na koji bi svi dobronamerni ribolovci uplatili po koji dinar da se kupi jos ribe, jer sigurno je nesto i nepovratno otislo!!

 

joco mislis da ovi sto su postavljali bubnjeve i metlice deo zarade uplate na ziro racun jezera :naughty: :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Na srecu, izgleda da smo prosli bolje nego sto smo ocekivali. Od insajdera iz tabora ribokradica dolaze informacije da nije bilo velikih ulova tj. krupnih komada, ali da je bilo dosta sitnijeg sarana i babuske. Racunamo da je maksimalno otislo oko 1 - 1.5 tone ribe. To nije mala kolicina, ali se tesimo da je skoro sve moglo da izadje, samo da je voda bila visa za 10 cm.

 

Iskreno, dirnula nas je solidarnost svih vas, ali smatramo da bi zapocinjanje price sa donacijama moglo da bude krajnje sredstvo za slucaj da samostalno ne uspemo nista da uradimo. Imamo pozitivne signale od strane lokalnih i republickih vlasti, koje su rade da pomognu infrastrukturno i u ribljem fondu, tako da se nadamo da ce se pretrpljena steta svesti na minimum.

 

Posto se voda na jezeru jos uvek povlaci, nismo u prilici da zapocnemo saniranje posledica poplave, a sam revir je do daljnjeg zatvoren (veliko jezero). Cim uslovi dozvole, krecemo u izgradnju nasipa oko jezera i finalizujemo uredjenje leve obale.

 

Vrlo verovatno cemo organizovati jedno pravo druzenje, uz lovacki gulas iz kazana, kako bi videli kakva je prava situacija sa ribom. Jedino sto necemo dati da se peca na glistu :D

 

Jos jednom, hvala svima na podrsci i nadamo se skorom susretu!

Link to comment
Share on other sites

dragi prijatelji lepo je to sto svi obecavaju pomoc ali iskustvo mi govori da su nasi politicari i funkcioneri prvaci u davanju obecanja!!kada se voda povuce i pocne sanacija niko od njih vise nece misliti o tome sta su obecavali . zato ponavljam jos jednom da otvorite jedan namenski racun za donacije oko saniranja stete pa koliko god skupimo sredstava opet ce nesto moci da se uradi. neka svako od nas uplati za jednu ribu pa je nesto, nego da se nadate pomoci drzave, jer garantujem da od toga nece biti nista!! ne pomazu ljudima kojima su kuce bile poplavljene a ne ribnjacima !!!pozdrav i do skorog susreta !!!
Link to comment
Share on other sites

Au, Joco, ala nas bacas na "muke" ...

 

Nas direktor ima jednu recenicu koja se ovih dana sve glasnije i cesce cuje: "Ne moze toliko ribe da izadje, koliko mi mozemo da ubacimo!"

 

I posto smo i dalje dirnuti inicijativom za prikupljanje pomoci, evo malo pojasnjenja zasto bi sve trebalo da bude u redu. Culi ste svi za ovaj autoput sto se pravi, i posebno ova deonica Ub - Lajkovac. E, postignuti su dogovori da nas motel bude logisticka baza strucnom kadru koji ucestvuje u projektovanju i izradi te deonice. Zbog toga, vrlo je verovatno da mi na jesen ili najdalje na prolece 2011. imamo 50 kreveta, umesto sadasnjih 12. Ima tu jos ponesto, ali nije bas za forum.

 

Jedan od direktorovih predloga je i da se svi koji zele da pomognu, okupe u okviru zajednicke (radne) akcije kada se bude radio nasip, ili kada se bude sredjivala druga obala. POstoji milion mogucnosti, a tu sa dobrovoljnim prilozima bih ipak sacuvao za kraj, ako sve drugo propadne.

 

POnovo se zahvaljujem na kolegijalnosti, ovo je jedan od svetlih primera!

 

Hvala jos jednom!

Goran

Link to comment
Share on other sites

Gorane,

 

kako je izgledalo da ce mozda biti jos i gore , mislim da ste uspeli sa svojom akcijom na jezeru.

 

svaka cast.

 

Riba koja je otisla,nije neka velika kolicina,bar neka uteha u nesreci.

 

Jbg, idemo dalje,za druzenje javni. :angelic-sunshine:

 

...........i stvarno nece ni za druzenje moci na glistu? :doh:

 

lol

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Evo malo lepih vesti...

 

Reka Ub je ponovo pocela da nadolazi. :D Ali sada nije strasno, sve je u granicama ocekivanog.

 

Prave lepe vesti su da je saran poceo da jede ne velikom jezeru! Iako je voda muuuuutnaaaaaa do bola, juce smo eksperimentalno zabacivali i imali nekih 6 - 7 "coravih" komada, koji su na neku "no name" vocnu boilu dosli.

 

Pricekacemo jos par dana dok se malo smiri voda, a onda nastavljamo gde smo stali!

Link to comment
Share on other sites

Joj, sorry, zaboravio sam na ovo skroz...

 

Malo jezero je ostalo netaknuto, ukljucujuci i fenomenalno bistru vodu kakva je bila danas i prethodnih dana. Dobijali su sitniju babusku i po kojeg sarana, ali nista spektakularno. Barem je bilo tako danas pre podne.

Link to comment
Share on other sites

E, ne mogu da verujem! Opet nadolazi ova voduraca! JEzero je osigurano, ali je nivo u rekama opet nenormalno visok ... Ako se ovo ne smiri uskoro, svi cemo postati :animals-fishblue: ....
Link to comment
Share on other sites

Evo, malo da unesem zivosti u ovu skoro pa obamrlu temu :)

 

Situacija se smirila u potpunosti. Vode nema, jezero je "presusilo" a ribe se suncaju na obali ... :lol:

 

Prosli vikend smo imali nase lokalno takmicenje, mada je to bila vise pijanka na vodi, ali ajde sad ... Bilo je mrsavo, poprilicno, ali su bili vidni znaci smirivanja mulja. Danas je voda znatno bistrija, i poceli su da se javljaju prvi ozbiljniji ulovi.

 

Nas ribocuvar Boban je imao lepog amura od nekih 7 -8kg, nazalost, samo na kratko i nije uspeo da ga izvuce - najlon nije izdrzao. Ostale ekipe koje dolaze imaju u proseku po 10-tak riba, i interesantno, sitniji saran se skoro i ne javlja.

 

Standardno, najbolje uzima cist secerac bez obilne prihrane.

 

Za 16. mislim da ce sve biti u potpunom redu, kao pre onog karambola sa vodom ...

Link to comment
Share on other sites

Jel moze na malom da se peckari, nije valjda iz njega izasla riba?

 

Posle poplava sam u 3 navrata pecao na malom jezeru (poslednji put juce popodne). Odem kasno popodne na po 2-3 sata. Par sarana i par babuski i to je to. Mada su babuske bile usputne jer ja i na malom jezeru pecam sarana. Naravno uz lagan pribor i na plovak... Svaki izlazak je bio bolji nego predhodni, tako da je evidentno da riba pocinje sve bolje da radi. Verujem da je tako i na velikom jezeru u sta cu se uveriti koliko sutra/prekosutra...

Link to comment
Share on other sites

Ma, tu sam ja. Ali, em ovo odvratno vreme, em stisle obaveze pa sam malo proredio dolaske... Ali cim mi se ukaze bar 2-3 sata "viska" svratim. Juce sam izvadio 2 kom, imao sam dva spadanja i 2 (nazalost) kidanja. Nisam imao toliko promasaja za predhodnih 10 izlazaka. Ovaj put sam pecao u onom cosku odmah na pocetku gde je onaj kabal.

I ja sam primetio da sarani na malom jezeru kod mene najcesce svracaju. Mada ko ciljno peca sarana, on je uglavnom na velikom jezeru. Na maloj pecaju uglavnom babusku, pa saran ako slucajno naleti. Za ovih 30-ak poseta vasoj vodi, koliko sam ove godine imao, sam stekao neko iskustvo kako i gde se treba pecati saran na maloj bari. Mozda je u tome tajna... Oper sa druge strane, dok drugi upecaju i po 5kg babuske, ja imam 2 ili 3 komada....

Ali sutra ili prekosutra dolazim na veliko jezero.

Link to comment
Share on other sites

... i pecaces na 2. ili 3. poziciji sa leve strane, odnosno 11, 12, 13 ili 19. sa desne strane. Poneces obican Frikomov secerac za udicu i hranjenje, neki lep pelet, pracku i stapove, naravno :D
Link to comment
Share on other sites

Ovo smo mogli i na PP, ali nema veze.

Hvala na savetima. Planirao sam desnu stranu (gledajuci sa parkinga), negde na sredini. Prosetao sam malo oko jezera i tu sam video najvecu aktivnost ribe na povrsini, mada to apsolutno ne mora nista da znasi. To bi trebalo da su ta mesta (11,12 ili 13) koja si i pomenuo.

19? To je predpostavljam na samom kraju. Mada, znam da na takmicenjima ima 17 pozicija,odakle sada 19?

2 i 3 sa leve strane? To je oko ostrva predpsotavljam. Zar ta mesta nisu vazila za jedna od losijih?

Link to comment
Share on other sites

Sada su pustena i mesta na samom kraju jezera, jer je nivo vode vise nego dobar. Tako da leva strana, gledano sa parkinga, zavrsava sa mestom broj 10. Takmicarska staza zavrsava se mestom broj 19. na strani gde je restoran. Samo ti probaj ova mesta sto sam ti nabrojao ...
Link to comment
Share on other sites

Evo, signaliziraju mi da sam zaboravio na takmicenje ( a nije bas ni da nisam :) ) pa da objavimo spisak ekipa:

 

01. CT "DUBOKI POTOK" Barajevo*

02. CT "ZEMUN" Zemun*

03. CT "MASTER CARP" Ruma*

04. CT "PIRATI" Becmen*

05. CT "DDR" - Novi Beograd *

06. CT "GRILE" - Ruma*

07. CT "MONA" Vranic*

08. CT "VIR" Becmen*

09. CT "EXTREME" Simanovci*

10. CT "SAPA SISTEM" Bezanija*

11. CT "NE VOLIM JA TO" Krnjaca*

12. CT "PEKARA SRBA" Ub*

13. CT "ZIDAR I MACOLA" Ub*

14. CT "TP VUCIJAK" Ub*

15. CT "VERAN, ACA, DRAGAN" Ub*

16. CT "FENIKS" Valjevo*

17. CT "D.A.S" Pecinci*

 

Pocinjemo u petak 16.07. u 18h. Okupljanje oko 16.30 u restoranu motela.

Link to comment
Share on other sites

gorane nesto ste mi utanjili sa obavestenjima.da li ste imali prvo merenj i ako jeste dajte listu posto nisam mogao da pecam da vidim bar kakvo je stanje na jezeru.BISTRO :think: :think: :think:
Link to comment
Share on other sites

Krenuli smo redovno, u 18h, svih 17 ekipa na broju.

Za sada ima oko 60kg ribe, sa merenjem cekamo do nekih 22 - 23h, dok se smire komarci.

 

Vanredno smo merili samo jednog amura od 6.48kg, a ostalo su sarani manje vise u meri 5 - 6kg.

 

Stay tuned :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...