Jump to content

Boile za ljeto na jezeru pelagicevo


tonino

Recommended Posts

Iskreno, ne znam zasto se toliko brines oko mamca za Pelagicevo. Zlocko je u pravu.

Toliko sam puta bio na slobodnom pecanju na Pelagicevu i nikada nisam prosao lose. Koristio sam od svojih boili preko gotovih DD baita, Nutre, Dynamitsa..i uvek sam dobro prolazio.

 

Pronadji dobar spot sto je najbitnije ne opterecuj se peletama i spod miksom toliko. CSL pelete u kombinaciji sa mesnim ce ti doneti odlican rezultat. Spod Miks i boili ce ti takodje doneti odlican rezultat.

 

Ne postoji favorit boili na Pelagicevu. Vecinom sve radi. Ispravite me ako gresim

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu na ovaj način sigurno se neide. Mislim da takav način može samo zbuniti. Jer tvoja očekivanja da uloviš ribu sada se nakon svih tih brojki i kilaža jako jako penju. A ribolov puno puta zna biti sasvim drugačiji nego kakav je bio nekomu drugom, sa istim mamcima i na istom mjestu na istoj vodi.

Na ribolov je najbolje ići, tiho, bez da zna svi uokolo da se ide, a prikupljanje informacija najbolje je na puno diskretnije načine.

To ti je moj savjet i za mamce i za ukupan pristup.

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu na ovaj način sigurno se neide. Mislim da takav način može samo zbuniti. Jer tvoja očekivanja da uloviš ribu sada se nakon svih tih brojki i kilaža jako jako penju. A ribolov puno puta zna biti sasvim drugačiji nego kakav je bio nekomu drugom, sa istim mamcima i na istom mjestu na istoj vodi.

Na ribolov je najbolje ići, tiho, bez da zna svi uokolo da se ide, a prikupljanje informacija najbolje je na puno diskretnije načine.

To ti je moj savjet i za mamce i za ukupan pristup.

 

Slažem se da je svaki ribolov priča za sebe i da ono što je radilo danas ne mora i sutra, ja sam ovdje samo prenio iskustvo sa miksevima od hrvoja za koje odgovorno mogu reći da su više nego odlični po vrlo prihvatljivoj cijeni što kolegu i zanima, drugo ništa manje bitno je da dobiješ svježe mamce i uz malo sreće i dobro odabran spot kako je netko napisao rezultat neće izostati.

Ovi mamci konstantno dobro rade iako ih neki gledaju nepovjerljivo s obzirom na relativno malu cijenu .

Nitko ne može garantirati ribolov sa ovakvim brojem poteza i veličinom riba svaki put, poruka je bila da sa ovim boilama sigurno neće pogriješiti ako ih uzme jer su odlično izbalansirane i ako su uvjeti za ribolov imalo normalni mogao bi se iznenaditi sa rezultatom.

Hrvoje je ozbiljan čovjek koji prije svega drži do svog ugleda i nikada ne bi nekome prodao nešto što ne valja.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savjetu. Ne bavims se saranolovom toliko dugo, kupio sam sebi dobru opremu i imama volju, a rezultati moraju biti kad-tad.

Trazio sam samo pomoc oko tih boili jer nemam predstavu s kojom bih isao, bio sam do sad jednom na pelagicevu i nisam dobro prosao. Lovio sam ovdje u austriji, ali ovdje je normalno da u 48 sati imas 3-4 griza, a za pelagicevo sam bas cuo suprotno.

Link to comment
Share on other sites

Ne lovi se ni u Pelagicevu uvijek dobro, ovo su slučajevi kada se sve idealno poklopi, od mamaca do odabira mjesta i vremena kad je riba aktivna, no bez obzira na sve 2-3 ribe u danu bi trebao imati ako na jezeru nisu neki ekstremni uvjeti.

Nadam se da sam ti barem malo pomogao, konačna odluka je na tebi.

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu na ovaj način sigurno se neide. Mislim da takav način može samo zbuniti. Jer tvoja očekivanja da uloviš ribu sada se nakon svih tih brojki i kilaža jako jako penju. A ribolov puno puta zna biti sasvim drugačiji nego kakav je bio nekomu drugom, sa istim mamcima i na istom mjestu na istoj vodi.

Na ribolov je najbolje ići, tiho, bez da zna svi uokolo da se ide, a prikupljanje informacija najbolje je na puno diskretnije načine.

To ti je moj savjet i za mamce i za ukupan pristup.

 

Slažem se da je svaki ribolov priča za sebe i da ono što je radilo danas ne mora i sutra, ja sam ovdje samo prenio iskustvo sa miksevima od hrvoja za koje odgovorno mogu reći da su više nego odlični po vrlo prihvatljivoj cijeni što kolegu i zanima, drugo ništa manje bitno je da dobiješ svježe mamce i uz malo sreće i dobro odabran spot kako je netko napisao rezultat neće izostati.

Ovi mamci konstantno dobro rade iako ih neki gledaju nepovjerljivo s obzirom na relativno malu cijenu .

Nitko ne može garantirati ribolov sa ovakvim brojem poteza i veličinom riba svaki put, poruka je bila da sa ovim boilama sigurno neće pogriješiti ako ih uzme jer su odlično izbalansirane i ako su uvjeti za ribolov imalo normalni mogao bi se iznenaditi sa rezultatom.

Hrvoje je ozbiljan čovjek koji prije svega drži do svog ugleda i nikada ne bi nekome prodao nešto što ne valja.

 

Hrki je legenda i stvarno ljudina

Link to comment
Share on other sites

Nisam mogao ici prosli vikend ali je bila moja ekipa.\Za dva dana su poneli pet sest kila peleta i ni malo kukuruza ili spoda kako god ga vec krstis.

U pelet su dodavali po malo peleta ukupno nekih pola kilograma i imali jednog sarana preko dvadeset i par komada manjih.\Pecali su na jedanaestici.

Sto rece Bacid samo nadji mesto i na slobodnom pecanju mozes gotovo uvek lepo proci,kad ne radi ne radi mozes imati sta hoces.

Boila je bila Melegov Muskito od prosle godine odmrzavan dva tri puta,znaci nista previse jako

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
2, 3, 5, 6 i 7.

uzmeš marker i tražiš platoe i prijelaze. na 5-ci imaš nekako najviše mogučnosti, možeš lovitina 60m a opet možeš loviti na cca 100m ili malo više. riba se kreče svuda po jezeru samo treba nači kojim se rutama kreče i ako imaš dobru bojlu mora da se napecaš, nekad zna vrijeme zeznit al to je sve sastavni dio ribolova.

bistro

 

Evo čitam sve postove od početka do kraja i nigde nepročitah poziciju br.29 koja je po meni broj jedan i većinom se svi lome za nju,koja je zauzeta mesecima unapred.

Al da se vratim na temu,moj ti je savet da kupiš od nekoga ko radi proverene domaće boile 70% SMRADA i 30% VOĆE.

Moja su ti iskustva da je SMRAD neprikosnovena boila i nijedna voćna nema tražiti šta pored nje,sad samo treba potrefiti Aromu koja najbolje radi (za to će ti trebati malo duži izlasci na vodu).

Al da nebi bio sad sebičan moj ti je odgovor da uzmeš domaće boile aroma Fish,nećeš sigurno pogrešiti.

Stavi na sva tri štapa po tri različite boile: dajem ti primjer

LJevi štap :fish boila

Srednji štap:jagoda

Desni štap: snegović banana - jagoda

I ubrzo ćeš skužiti koja ti boila najbolje radi i na kojem ćeš štapu imati najviše grizeva,veruj mi najviše ćeš imati grizeva na LJEVI ŠTAP ,tako da ćeš poslije nekoliko sati na srednji i desni štap staviti Fish bole.

Još za kraj moraš pripaziti na količinu hranjenja sa raketom što se tiče smrada,za prvi puta probaj ubacivati manje partikla pogotovo ako u njima imaš peleta na bazi smrada,da nenavučeš SOMA na svoje hranilište i doživiš loš ribolov i tome okriviš i Bole i Partikl a problem je u sasvim trećem (eto za Somove ti niko nije reko da se paziš) pa ti ja kažem.

Pozdrav i bistro i javi kako si prošao. ;)

Link to comment
Share on other sites

To da voce ne radi potpuno nisi u pravu,sad koja vocka i kakva boila je drugo pitanje,jagoda radi na odredjene pozicije ne na sve.29 je bila nekad najbolja nije vishe 28 je sada zbog vodostaja daleko bolja.Da se pazish na somove samo ako pecash i hranish sa ribljim peletama ili ako je miks sastavljen od puno ribljeg brashna.Voce ananas,shljiva u svako doba na svakoj pozicii.zacinske arome poput squid octopus,hot demon isto u svako doba sve ostalo od pozicije do pozicije,baka radi odlicno.

Dobre pozicije su ti i24,25 pogotovo shto imaju i hladovinu,5 i 7 pozicija kao i 28.

Link to comment
Share on other sites

To da voce ne radi potpuno nisi u pravu,sad koja vocka i kakva boila je drugo pitanje,jagoda radi na odredjene pozicije ne na sve.29 je bila nekad najbolja nije vishe 28 je sada zbog vodostaja daleko bolja.Da se pazish na somove samo ako pecash i hranish sa ribljim peletama ili ako je miks sastavljen od puno ribljeg brashna.Voce ananas,shljiva u svako doba na svakoj pozicii.zacinske arome poput squid octopus,hot demon isto u svako doba sve ostalo od pozicije do pozicije,baka radi odlicno.

Dobre pozicije su ti i24,25 pogotovo shto imaju i hladovinu,5 i 7 pozicija kao i 28.

 

Nisam bukvalno rekao da voće neradi,nego da nema šta tražiti pored fish boile.

Što veliš testirao sam i voće i fish i 90% je je radilo na fish.Takođe sam koristio Baku što na Pelagićevu što na drugim vodama i nula bodova,bar što se tiče moga ribolova.

Takođe sam imao voćnu boilu od Mulberija ( dud ) koja je isto davala slabe rezultate.

Sad što se tiče vodostaja neznam,al znam općenito da je 29 jedna od najboljih takođe i 5 tica koja je nasuprot nje.

Od svih pozicija na jezeru ja bih ako bih birao izabrao redom: 5 -ticu,25-ticu i 29-tku. :hand:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...