Jump to content

Cuvanje boilie?


tonino

Recommended Posts

Bilo koja bait bags iz bilo koje firme poshto vidim da volish ima i anaconda svoje,za sushenje i netreba ti da kupujesh specijalnu nego bilo koja manja vrecica il manji sac ce odraditi posao
Link to comment
Share on other sites

Bilo koja bait bags iz bilo koje firme poshto vidim da volish ima i anaconda svoje,za sushenje i netreba ti da kupujesh specijalnu nego bilo koja manja vrecica il manji sac ce odraditi posao

S tim da postoji mogucnost kada boile drzis duze vreme u saku po velikoj vrucini da se presuse ili ako ih drzis u najlon kesi da se potpare !

Link to comment
Share on other sites

Svaki dobar pecarosh zna da ne sme ostaviti boile na suncu,nit u kesi i duze vreme na vetru,jer na vetru se presushe i popucaju.Torba je za manje kampanje do 3 dana a kad idesh na vece kampanje nema nishta bolje od saka.
Link to comment
Share on other sites

Svaki dobar pecarosh zna da ne sme ostaviti boile na suncu,nit u kesi i duze vreme na vetru,jer na vetru se presushe i popucaju.Torba je za manje kampanje do 3 dana a kad idesh na vece kampanje nema nishta bolje od saka.

Pa na ovom forumu nisu bas svi dobri pecarosi a ima i dosta pocetnika koji nisu bas upoznati sa svim sitnicama na koje iskusnije kolege treba da im obrate paznju.

Link to comment
Share on other sites

sve zavisi od mixa, uglavnom trebat će joj dosta dugo vremena da se otvori što mislim da nam nije cilj. kad je šaran uzme, takva bojla će upijati sokove u crijevima i bit će mu jako teška za probavit
Link to comment
Share on other sites

ajd ovako. to sve stoji što ti kažeš kako on usitnjava hranu, to i ptičice na grani znaju.

jesi li kad išo u ribolov i za prihranjivanje koristio brašnastu hranu, prezlu,ttx. šta se događa sa tom hranom nakon prvotnog vlaženja?

Link to comment
Share on other sites

Duvanje moze biti ako vec jede boilu samo od nebalansiranu il teshku boilu a ne od tvrde il mekshe.Shto se tice tvrde boile potpuno je u pravu vladabg ako vec ocesh da brze ta tvrda boila ispushta miris i sve ostalo ti je lepo oshishash i radi ce brze.Kod pecanja na divljoj vodi neprebacujesh svaki pola sat i treba biti siguran da ce mamac izdrzati 12 il cak i 24 sata a za to moze jedino tvrda boila.
Link to comment
Share on other sites

pa ako i pticice na grani to znaju,zasto onda kazes da ce boila tek u stomaku da se otvori??? onda ili ti ne znas sta vec i pticice znaju ili znas pa govoris pogresno,posto ako znas da mrvi zasto kazes da guta gotov boili...

a sa praskastom hranom imas 101 kombinaciju u zavisnosti sta zelis od praskaste hrane da li da se odma raspadne ili da duze stoji ili postepeno da se otapa....

uglavnom posle prvog vlazenja svaka praskasta hrana posle 15-tak minuta ce upiti vodu a posle toga sve zavisi sta hoces sa njom da li da je jos kvasis ili bacas takvu ili pravis maglu ili.... mada retko kad koristim praskastu

uglavnom da ne duzim zadnjih 5godina pecam iskljucivo na boile tvrde ko kamen koji se jedva buse burgijom iz prostog razloga sto na vodama gde pecam ima premnogo cverglana i jedino to koliko toliko pomaze da ne moras da vadis na svakih pola sata nego na mozda 2-3h i uhvatio sam gomilu riba i sve vratio u vodu i nikad nisam primetio da je neka riba crkla ili da pliva naopako ili da boluje ili bilo sta...

a na tom mestu se pecamo bar 70-80 dana godisnje i desavalo se da ista riba dodje opet posle 8-9dana i nikad ni jednoj nista nije falilo...

ja sve sto pricam pricam iz licnog iskusta mene i mojih drugara sa kojim zajedno pecam mozda si ti imao drugacija iskustva pa znas da se riba naduvava,a mene bas iskreno veoma zanima koji je razlog tome?

 

nisam reko da se bojla otvara u stomaku ni da guta cijele bojle čovjeće.

hoču reči da nakon šta on proguta smrvljene bojle one još u stomaku dodatno bujaju iako su bile pod utjecajem vode tj. smjesa se širi i upija vlagu u crijevima i time mu otežava probavu.

hrana kad se prevlaži tj napravi bljuzga onda radi oblak na površini.

šta se tiće cvergla slažem se s tobom, prava su napast. ja i klega imamo jedan vočni mix koji cvergl zasad nedira.

a osobno mislim da se naduva kad pojede tvrdu bojlu i neprokuhani ili fermentirani kokuruz.

Link to comment
Share on other sites

Šaran je uvelike deficitaran sa probavnim sokovima. On je biće kojemu se prirodna hrana sastoji od i do preko 80% tekučine. Njemu apsolutno ne odgovara presušeni mamac. Boila spojena jajima daje takvu konzistenciju nakon jakog sušenja koja nije nimalo adekvatna za šarana. Naravno to nije razlog da on to ne pojede. Može biti problema, i bilo je problema ali ne na divljim vodama nego više na onim zatvorenim gdje ima veću mogučnost da se natrpa.

Svima nam je poznata upotreba takvih tvrdih mamaca, samo oni bi trebali biti jedan dio prehrane a ne kompletni izbor na hranilištu.

Takva hrana u crijevima ribe upija sokove i javlja se efekt lijenih crijeva sve do potpunog zastoja u probavi.

To se znalo događati i sa neprokuhanim kukuruzom. Nešto slično kao da se mi natrpamo suhe trave.

Stuki je u pravu kad razmišlja o tvrdim mamcima kao problemu, slažem se, na to treba obratiti pažnju, ima još puno opcija kako da izbjegnemo baš totalnu upotrebu kamenjarki na našem hranilištu.

Link to comment
Share on other sites

Mozda je problem na ne divljim vodama,na komercijalama i polukomercijalaa taj sto saran nema naviku da jede prirodnu hranu jer je nema ili ima druge hrane u izobilju pa ni ne mora da je jede pa mu zato smeta tvrd boili a ne zato sto je tvrd... il izato sto na takvoj vodi riba brze pojede mamac dok se na divljoj vodi to desava malo sporije pa ipak taj boili koliko toliko upije vode i omeksa

a daj Zac neki primer kako izbeci cverglana koga ima u nenormalnim kolicinama ako ne vredi ni ako stavis carapu oko mamca ako ne vredi ni ako ga stavis u najlonsku kesicu ni ako ga izdignes da pliva?

ja sam probao sve kombinacije i nista ne vredi a ako pecam na kukuruz riba grize 20puta manje. Mozda imas neki isproban fazon koji daje rezultata ?

 

Nemam, jedino tvrda boila, ali naravno na dlaci!Ustvari ja mrzim cvergle :D . Inaće fazona naravno imaš. Jedan je termo bužir veče dimenzije na kojemu nakon postupka izbušiš još koju rupu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...