Jump to content

Lan I Susam


Recommended Posts

lan i susam -evo dva vrlo interesantna artikla koja mogu da se koriste u mikseve pa da cujem ima li neko ko sam sprema mikseve dali koristi ova dva artikla i u kojim kolicinama.
Link to comment
Share on other sites

Susam ne koristim,ali lan da- i to u razmeri 50gr.na 1 kg.miksa.Obavezno ga propustim kroz mlin za kafu,ali tek toliko da razbije zrno.Ne valja ga mleti na najsitnije,jer se tom termichkom obradom unishtavaju korisne materije iz lana koje su dobre za probavus harana.Pozdrav od Lakija
Link to comment
Share on other sites

ne valja ga mleti na najsitnije, jer se tom termichkom obradom unishtavaju korisne materije

 

termicka obrada podrazumeva kuvanje, pecenje, odnosno uticaj temperature... mlevenje je mehanicka obrada...

 

ono o cemu na prvom mestu treba voditi racuna je nacin skladistenja lana... obavezno u tamnoj, najbolje staklenoj posudi... dakle zasticeno od svetlosti... obratiti paznju i kako se skladisti u prodavnici gde kupujete, u 99% slucajeva je nepravilno

Link to comment
Share on other sites

Druze ako budesh termicki obrabotio lan odnosno kuvanje vishe od 5 min sav se pretvori i konce.Kad nisam znao u davno vreme kuvao sam ga za spod mix i mogu ti reci sve iznad 3-4 min kuvanja samo ga zajebesh odnosno mozesh nakon toga slobodno da ga koristish za izradu bluze i gace :icon-smile:
Link to comment
Share on other sites

jane, ako meni kazes ja ne znam, nit koristim lan u svojim miksevima nit ga dajem klijentima da ga kuvaju vec jedu sveze... decko je pomenuo termicku obradu a ja sam samo rekao sta znaci termicka obrada posto je pomesao termine, povezao je termicku obradu sa mlevenjem
Link to comment
Share on other sites

jane, ako meni kazes ja ne znam, nit koristim lan u svojim miksevima nit ga dajem klijentima da ga kuvaju vec jedu sveze... decko je pomenuo termicku obradu a ja sam samo rekao sta znaci termicka obrada posto je pomesao termine, povezao je termicku obradu sa mlevenjem

Da,dobro sam ti napisao,ali ti nisi razmisljao o detaljima.DA POJASNIM-prilikom mlevenja lana u mashinici za kafu pri velikoj brzini okretaja nastaje SHTA-visoka temperatura koja unishtava hranljive materije iz lana.Nadam se da se razumemo sada.PA KAKO TI JE LEPSHE JELO KAD SE SKUVASH NA LAGAOJ VATRI,ILI GA SAMO PODGREJESH NA BRZINU :spiteful: U MIKROTALASNOJ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...