Jump to content

Daiwa Crosscast X


Recommended Posts

Izashla jaci model dosadashnjeg crosscast s-a pod imenom crosscast x

vrlo podseca na windcasta.Modeli 5000,5500 i 5000LD odnos 5,1:1.tezina 610 gr.jednim obrtom rucice 108 sm najlona.Trebalo bi da zamjeni emblema al neshto mi neide

 

Digigear

Twistbuster

Airbail on X model

Infinite anti reverse

Crosswrap

Machine cut aluminium handle on X model

Quick drag on X model.

Machined aluminium long cast spool

Advanced locomotive levelwind

T-shape handle knob

Spare spool (Crosscast X only)

 

http://img546.imageshack.us/img546/6284/crosscast.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izashla jaci model dosadashnjeg crosscast s-a pod imenom crosscast x

vrlo podseca na windcasta.Modeli 5000,5500 i 5000LD odnos 5,1:1.tezina 610 gr.jednim obrtom rucice 108 sm najlona.Trebalo bi da zamjeni emblema al neshto mi neide

 

Digigear

Twistbuster

Airbail on X model

Infinite anti reverse

Crosswrap

Machine cut aluminium handle on X model

Quick drag on X model.

Machined aluminium long cast spool

Advanced locomotive levelwind

T-shape handle knob

Spare spool (Crosscast X only)

 

http://img546.imageshack.us/img546/6284/crosscast.jpg

Koje im je cena i gde ima kod nas da se kupi ?

Link to comment
Share on other sites

to je crosscast s,osnovni model.Odnosno kao shto su uradili sa emcastom i entohom kao zamjenu windcast u tri varijante sad pokushavaju isto to da urade i sa emblemom.Po meni slaba fajda.Nemogu ni malo prici ni entohu windcast a kako sam vec drzo obicni crosscast s nemoze nimalo da se priblizi emblemu.Ali mora da se izmishlja novo na trzishtu da bi se troshilo.Kako ide tehnologija napred shto se mashina tice nishta dobro nije izashlo a shto je bolje od starog bar od mog skromnog iskustva.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Pozdrav svima,Moje pitanje je vezano za crni crosscast s. Nisam hteo da otvaram novu temu,kako ne bih opterecivao forum ,nego cu ovde u nastavku. Naime ,jedan poznanik mi je po sasvim pristojnoj ceni ponudio ove makine,pa po malo razmisljam o njima. Interesuju me misljenja (ne)zadovoljnih korisnika :) kako su se vama pokazale,da li je jeftino stvarno jeftino ili je skupo,da li mrse ,kako radi drill kad je riba  na stapu,da li dobro izbacuje u kombinaciji sa pristojnim stapovima? da li se kvari ? Unapred imam jednu molbu ; voleo bih da mi to kazu oni koji su licno koristili i da mi molim vas ne pisete komentare tipa 'skupi jos malo para ,pa kupi emcast,neku okumu,ticu i slicno' Hvala unapred,zivi bili ;) 

Link to comment
Share on other sites

Evo ti informacija,pre 4-5 godina,sam dobio jednu crosscast ld na poklon i nije mi delovala lose,u startu je imala dosta lifta u rotoru,rekoh ma daiwa je to nema sikiracije,i tako posle 2-3 meseca akcija u formaxu crosscast s na nekom bas dobrom snizenju i ja odem uzmem jos 3 komada ocu na poklon.Na sve tri masine se dogodila ista stvar puko je(pokusacu da objasnim jer ne znam kako se to zove)deo koj se navlaci na osovinu i ima navoj gore gde drzi rotor gde se safi matica,a po donjem delu naleze na zupcanik.Znaci sve se dogodilo pri sasvim normalnom koriscenju masina,dve su pukle kod mene u rukama,jedna u zabacivanju na 70 m sa olovom 75g,druga na ribi od 3kg,treca je pukla kod oca isto u zabacivanju.Stoje mi kod oca kuci u kutijama,da sam sad tamo slikao bih ti da vidis.Odlazio sam na razna mesta da to sredim i niko nije mogao zbog dole tog siralnog navoja, u svakom slucaju su mi svi rekli jednu te istu stvar da je taj deo uradjen od spijaltera(to je valjda reciklirani mesani metal,nisam siguran)u svakon slucaju svi su rekli da to ne bi smelo biti od toga uradjeno jer tu masina trpi veliki otpor,tako da stoje u kutijama sve tri znaci radile skupa 4-5 izlazaka,eto toliko od mene,ako nemas dovoljno novca za nesto bolje vidi tica mislim da idu za slicne novce.

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ti informacija,pre 4-5 godina,sam dobio jednu crosscast ld na poklon i nije mi delovala lose,u startu je imala dosta lifta u rotoru,rekoh ma daiwa je to nema sikiracije,i tako posle 2-3 meseca akcija u formaxu crosscast s na nekom bas dobrom snizenju i ja odem uzmem jos 3 komada ocu na poklon.Na sve tri masine se dogodila ista stvar puko je(pokusacu da objasnim jer ne znam kako se to zove)deo koj se navlaci na osovinu i ima navoj gore gde drzi rotor gde se safi matica,a po donjem delu naleze na zupcanik.Znaci sve se dogodilo pri sasvim normalnom koriscenju masina,dve su pukle kod mene u rukama,jedna u zabacivanju na 70 m sa olovom 75g,druga na ribi od 3kg,treca je pukla kod oca isto u zabacivanju.Stoje mi kod oca kuci u kutijama,da sam sad tamo slikao bih ti da vidis.Odlazio sam na razna mesta da to sredim i niko nije mogao zbog dole tog siralnog navoja, u svakom slucaju su mi svi rekli jednu te istu stvar da je taj deo uradjen od spijaltera(to je valjda reciklirani mesani metal,nisam siguran)u svakon slucaju svi su rekli da to ne bi smelo biti od toga uradjeno jer tu masina trpi veliki otpor,tako da stoje u kutijama sve tri znaci radile skupa 4-5 izlazaka,eto toliko od mene,ako nemas dovoljno novca za nesto bolje vidi tica mislim da idu za slicne novce.

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

Hvala vam najlepse na odgovoru. Slutio sam da se iza cele price o crosscast s krije samo marketing,a unutra djubre,ali su me mamile cenom :) Samo sam hteo da mi to sve potvrdi neko ko ih je koristio,kako bi me odvratio od misli da ih kupim :)

Link to comment
Share on other sites

Imbica,posalji Braci u Kikindu da ti popravi to,resava nemoguce kvarove.

Mislis da moze ovo da resi,jer sam odlazio kod raznih metalo(glodaca,strugara)i svi su mi tada isto rekli,valjda im je glavni problem taj spiralni navoj dole,zvao sam bio i mg i isto mi rekli.Videcu da ga kontaktiram,i onako stoje vec 4god.

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja imam tri komada Crosscast x koristio celu prošlu sezonu. Na Kasapskoj Adi se napecale lepih šarana, a u Pavlovcima izvadio soma od 14kg koji je zalutao na baku. Interesuje me da li je isti problem kao i sa Crosscast s i ako si uspeo da ih opraviš da objaviš da znamo gde ima pomoći. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...