Jump to content

Svetic S1


Recommended Posts

Hm interesantno! Nisam ovo video, ali evo sada kako sam pogledao ipak sam uvideo neke razlike, mislim da moj ima vise mogucnosti manipulacije.

 

Inace Jane svaka čast extra si informisan i svasta si video.

Link to comment
Share on other sites

ISTO:

 

Moze isto sto i Nik 95, znaci mogu 4 noge centralno, mogu 2 napred 2 nazad,mogu 4 u sredini i 2 na jednom kraju, moze da im se menja ugao napred nazad, levo desno i mogu da se približavaju odnosno udaljavaju prednje og zadnjih ko na Fox Ranger-u.

 

RAZLIČITO:

 

Nik 95 - srednji svinger udara u nosač buzzbara

S1 - srednji svinger ne udara u nosač buzzbara

Nik 95 - extremno moze da bude visok (mislim da je nepotrebno jer moze da bude preko visine ramena coveka)

S1 - normalna upotrebljiva visina

Nik 95 - plastificirani aluminijum

S1 - 100% inox

 

Sto se tice da li je kopija? Nije, jer je ovo osmišljavano tako da se svi delovi mogu odraditi na strugu, slicno jeste ali nije radjeno po analogiji na taj što je Jane postavio tako da mislim da može da stoji kako sam ga ja krstio S1.

 

Sve sto sam naveo, sličnosti i razlike naveo sam na osnovu poznavanja mogućnosti moje kreacije tj. S1 i poredjenja video klipa za Nik 95.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svetic svaka cast za tvoje proizvode ali svako uporedjivanje sa Nik 95 u najmanju ruku je neozbiljno. To je jedan od najboljih rod podova(licno moje misljenje) i tesko da Mi mozemo u izradi da se doblizimo tom kvalitetu.Treba uslova da to uradi covek onako kako treba.

Po odnosu uporedjivanja:

- i sa jednom nosecom gredom da uradis rod pord srednji svinger nece da udara ako znas kako to da uradis.

Zelim ti uspesan rad i najbolje ne uporedjivaj Ti , nek drugi uporedjivaju svoje rod podove sa tvojim

PS. jedan od mojih najprodavanijih rod podova je sa jednom nosecom gredom, niko se nije zalio da ima problema sa svingerom

Link to comment
Share on other sites

Slozio bih se sa JAnetom .Svaka cast na trudu ,treba sto vise ljudi sto imaju mogucnosti da se bave cevarijom i da bar malo imaju kreativnosti napravi svoj rod pod,svoj izum,da stave sve sto smatraju nedostacima na drugin stalcima a naucili su iz svog iskustva na pecanju.Elem nebih se slozio sa tobom da bi trebao da poredis nick 95 sa tvojim rod podom.Po meni daleko je nick kvalitetniji,na to mislim kvalitet izrade,slozenost pojedinih delova,sama kreacija rod poda(naravno to je stvar ukusa).DA nik moze da ide daleko u vis je super stvar koja se meni licno najvise i svidja kod njega.Izrada prednjeg dela nicka je radjena i secena na masini tipa(plazma,waterjet i sl.)Sklopljiv je iz jednog dela,tj nema potrebe da skidas sa njega nista samo odvrces i siris ga.Dal je pravljen od aluminijuma je nebitno ,dovoljno na sebi ima cevi i debljina da ga cine teskim i stabilnim,a vec sam rekao za prohrom u jednom postu, je nepotreban,Dobra plastifikacija ce biti jako dugo izdrzljiva.Dakle samo dizes cenu,a slozicete se u nasoj zemlji je i tekako bitno.Vidim da nick ima prepreku za svinger dal udara neznam,u krajnjem slucaju stavicemo hanger i resiti problem.Ali mislim da ne udara jer nebi dozvolio sebi konstruktor takvu gresku,bar ne plasticni deo.U golabalu kada pogledam tvoj rod pod,ok stabilan je,dobar je ali lici mi ko i jedan sto sam ja imao(zvao se anaconda) samo sa dodate te dve sipke napred radi stabilnosti U svakom slucaju pohvale za trud.:-)
Link to comment
Share on other sites

Da naravno, seriska proizvodnja i ova naša ''amaterska'' se razlikuju. Mislim da je uspeh svih nas ''konstruktora'' u ovoj oblasti sa malim ulaganjima ipak veliko delo. Wather jet + raznorazni obradni centri... = mnooooogo evrica. Mislim da je dobar uspeh smisliti tehnologiju izrade sa onim alatom koji već posedujete i u tom pravcu unapredjivati svoj proizvod. Moj moj trenutni status u opremi je konvencionalni strug radne dužine 900(mm) + stabilna bušilica + mnoštvo pomoćnog alata i pribora.

 

Moje mišljenje je da kod nas i dalje preovladjuje marka tj. ime fox, solar.... a to je pogrešno. U svetu se najviše ceni HAND MADE, dok kod nas to jos nikako nije slucaj. (doziveo dosta puta da se nekome mnogo svidja moj proizvod a ipak hoce da mu ga prodam džabe :) ljudi su cudo)

 

Što se tiče ukusa joooo mi sarandžije smo posebna vrsta :) tako da ako ima na svetu 2 000 ribolovaca onda postoji 2 001 ukus :), neko voli rod pod od 2.5Kg neko od 12Kg itd. neko voli aluminijum neko plastiku neko prohrom. Kao sto se dalo primetiti ja volim prohrom :)

 

P.S

 

Nikako ne govorim da nam serijska proizvodnja servira neko ''smeće'' jer postoji stvarno dobrih podova, ali na kraju sve se svodi na razliku u misljenjima, ukusu.

 

Cenim pohvale za trud!

Link to comment
Share on other sites

Ocekivao sam drugaciji odgovor(tipa da se svadjas samnom i napusavas)to se nije desilo hvala Bogu da postoji dobar covek i razuman.U pravu si sve sto kazes, slazem se sa tobom.I o ukusima i svemu...I slazem se da je home made dobra stvar.NApravimo ljudi jos svoga dela pa da ga komentarisemo,nebitno jesu li dobri ili losi komentari.Svaki trud se pohvaljuje.Imam i jedan rod pod pri kraju. za koji dan ce biti gotov:-))).Pa eto svetic prilika da mi se oduzis:-)))POzz
Link to comment
Share on other sites

aaa evo i mene ! Rija nemo se smejes!

rod pod mi se svidja i trud je velik pogotvo sto znam sta mi obicni smrtnici mozemo da imamo od alata da bi ga napravili .

ne kazem da je savrsen , recimo Ugo pod se meni svidja , ali imam neki princip svoj koji me odbija od njega ..... neka asocijacija na nesto !

znaci deli ga do idealnog samo asocijacija .

plastika odradjena do j... inoks ispoliran lepo , ne drma se i za vode gde bi ja pecao ok!

 

tvoj rod pod je slican UGO podu ,ali mi se cini kao da sam ga vec video ! E TO NAS SARANDZIJE J...!!!!!

brzo se zasitimo svoji stvari i stalno bi nesto menjeli a to vi ne mozete da pratite jel nema sta novo da se izmisli , jedino da menjamo materijal ili ne znam sta vise!

u svakom slucaju od mene 10 bambija :spiteful:

Link to comment
Share on other sites

Ti onda druze imas dosta losih iskustava sa time ili se bas ne razumes u masinstvo(ili jednostavno ne volis,ko Djordje Balasevic.PA jel ti mislis da je prohron vecno sjajan,jeste samo kad se kupi a odrzavanje prohrona da bude lep(inace ti nista ne vredi ako nije)kosta duplo skuplje nego bilo koje drugo odrzavanje.NE volis plastike,pa nisu sve plastike kineske i nisko budzetne.Odes na sajt system plasta iz Italije i vidis kakve sve oni imaju plastike i kakvih kvaliteta,a imaju lepih nosaca za rod podove,za buzz bar, sto i ja hocu da kupim. skupi jesu a nemas potrebe da se zezas na strugu oko obrade( a obrada prohrona je teska).
Link to comment
Share on other sites

Ti onda druze imas dosta losih iskustava sa time ili se bas ne razumes u masinstvo(ili jednostavno ne volis,ko Djordje Balasevic.PA jel ti mislis da je prohron vecno sjajan,jeste samo kad se kupi a odrzavanje prohrona da bude lep(inace ti nista ne vredi ako nije)kosta duplo skuplje nego bilo koje drugo odrzavanje.NE volis plastike,pa nisu sve plastike kineske i nisko budzetne.Odes na sajt system plasta iz Italije i vidis kakve sve oni imaju plastike i kakvih kvaliteta,a imaju lepih nosaca za rod podove,za buzz bar, sto i ja hocu da kupim. skupi jesu a nemas potrebe da se zezas na strugu oko obrade( a obrada prohrona je teska).

au brate ti ko u matematici otvoris po dve zagrade a ni jednu ne zatvaras!

A MOJE PITANJE KAO STOLARA JE : JEL JE PROHROM I INOKS ISTO?

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi od vrste prohroma i njegove zavrsne obrade, da li ce sjaj ostati!!!!

 

Brušenje vodenim smirglama sitne granulacije + pasta + polir sajbna daje izrazito glatku povrsinu koja ne dozvoljava prašini i raznoraznim drugim prljavstinama da matira prohrom.

 

Pogledaj slike sa ove teme:

 

https://www.exyucarp.com/forum/index.php?showtopic=2963

 

To je rod pod koji je poliran kada je i napravljen pre 3 ili 4 godine i samo sam ga prebrisao mokrom krpom da bih mu skinuo ostatke spod mixa :) tako da eto toliko o sjaju.

 

Donosio sam Iliji u carp shop-u da vidi to, pa stim i onaj njegov komentar na tom postu :)

 

Daiwa infiniti, JRS ... dosta njh ne vrsi ovakvu zavrsnu obradu pa kada ih kupite dobijete mat siv prohrom koji hoce da lepi rdju i raznorazne necistoce. Eto jedan los primer serijske proizvodnje.

 

Plastika? Da postoji odlična! A postoji i ne daj ti bože :)! Ali kao sto sam naveo ja volim 100% metal :)

 

Da inox je isto što i prohrom.

Link to comment
Share on other sites

hahhahahahhahahh :) Dobar si. Donosili meni i solara word wide na poliranje da bi bio lepsi od fabrickog.

 

 

Ponoviću:

 

Koristim samo ono što ja imam od alata i zanata :)

 

Nikakve usluge obrade, poliranja, hromiranja... ne radim kod drugog. Sve sam.

 

P.S

 

Je.. me samo što ne znam da šijem, pa da sašijem i fotrolu po mojoj zamisli :)

Link to comment
Share on other sites

"PA jel ti mislis da je prohron vecno sjajan,jeste samo kad se kupi a odrzavanje prohrona da bude lep(inace ti nista ne vredi ako nije)kosta duplo skuplje nego bilo koje drugo odrzavanje."ria 1

 

 

"a za odrzavanje rod poda od takvog materijala i zastitu preporucujem Chromol od ecolab-a i meku filcanu krpu...bice i nakon mnogo godina exploatacije kao nov."pscyho 30

 

 

Toliko o prohronu,inohu,rosfraju itd...JEl ja lepo rekoh da je odrzavanje prohrona skuplje od bilo kog drugog odrzavanja.Cene chromolovog programa se krecu od 20 eura pa do 80 ,inace profesionalni program u oblasti odrzavanja sjaja prohrona.Ispolirati prohron je pocetak a odrzavanje je neminovno.(ukoliko hocete da bude lep.)DA ne dodje na pecanju do ostecenja od raznih uticaja(padanja,grebanja,raznog vukljarenja)cisto sumnjam.Tvoj je verovatno lep i posle toliko godina jer ga verovatno poliras svakih mesec dana,mislim time se bavis.Prodaj ga meni pa ces da vidis kakav ce biti za mesec dana.A da ga dam na poliranje svakih mesec dana ,nemos finansijski.

Link to comment
Share on other sites

Necu da se ponavljam ko svaba tralala!

 

Ko hoce da veruje da sjaj stoji i posle 3-4 godine nek veruje a ko nece to je njegov problem!

 

Ne trebaju nikakva sredstva za odrzavanje.

 

Koja budala ce da polira svoj rod pod na svaka 2-3 meseca?

 

Plastificirani kad se načne, ode sve u p.... a koliko kosta ponovno plastificiranje :unknw:

 

Sve sto sam napisao nije hipotetički već rečeno zasnovano na iskustvu!

 

Joooooooo koliko je dobar ovaj rod pod, kako mami priču :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...