Jump to content

Svetic S1


Recommended Posts

Nema druge nego da ria 1 vidi moj prohromski ražanj koji već 20 god. ne menja boju. :crazy:

 

Uvek je stvar lične navike oko održavanja pribora presudna, tako i za rod. Ne pamtim kad sam video plastificiran rod pod a da nije negde zagreban.

Link to comment
Share on other sites

@ria1-slazem se sa tobom oko cene ali 1 boca od 0.75 litra trajace dosta dugo a za skudanje spoda posle duze kampanje postoji Helios briliant koji ne matira visoki sjaj,a uz malo snalazljivosti moze se naci za dz.

 

Nazalost mome vise nema pomoci taman kad resih da ga dovedem u red drugar ga izgubi u putu,tako da sada imam ofarbani koji ce se odrati brzo.

PS-Ne bavim se poliranjem ali imam iskustva sa tim proizvodima za odrzavanje inoxa i kako se sta ponasa na sjajnoj povrsini.

 

 

@svetic-Ma rod pod i obrada su extra ali kad se spomenu razanj,bem mu rod pod lepsa je okretna gudica prelivana jelenkom i hrskavom kozuricom....

Link to comment
Share on other sites

Sveticu nemoj druze da si previse opterecen raznoraznim pitanjima o odrzavanju materjala. Radi to sto radis a to izgleda veoma lepo , kome se ne dopada ima plastificiranu varijantu koju nemora polirati.
Link to comment
Share on other sites

1) Pogledati moj klip na samom početku ovog posta od 1:50 do 2:35 (pogledati taj vremenski period)

2) Štapovi na rod podu su Century NCS 3.5 lb 3.90m

3) Vidis koliko se savijaju stapovi (citaj to kao dobro zadrilovane masinice)

4) Rod pod je opterećen x3 a ne x1 štap

5) Rod pod se nalazi na betonu a ne mrda ni 1 mm, sta tek reći za zemlju.

6) Pravimo rod podove vec nekoliko godina

7) Ja sam Diplomirani inženjer mašinstva pa cu reci: sila, krak, oslonac, moment

8 ) Nikada ne pisem nesto da bih se prepucavao sa nekim vec pisem tj. iskazujem moje misljenje

zasnovano na akumuliranom znanju što teorijskom što praktičnom.

9) Molim boga da mi udari taj šaran divljak na divljoj vodi od 20 - 30 kila, pa nek lomi i century-je i daiwe i rod pod nek prevrne ako može :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Svetic,sta bi bilo sa rod podom koji si napravio i zaboravis slucajno da otpustis dril.A pecas npr na nekoj divljoj vodi,a uhvati se saran npr od dvadeset kg.

Realno, ne postoji rod pod koji se ne bi prevrnuo (pomerio) pri tim uslovima a da nije na neki nacin pricvrscen za tlo.

Svetic svaka cast za ulozeni trud.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Uzmi fox skaj pod ,verujmi .Majic i ja smo bili na Debeljaci kad je pocela oluja znaci skaj se nije mrdno a kamoli da indikator da se cuo.Malo je skuplji al vredi svaki evro sto das.Nije bitno dal je polovan ili nov isti je.Zaboravi sve ostale, skupi lovu i kupi neces pogresiti.Nov ti je oko 350 e a polovan od 200 do 250e. Pozdrav druze
Link to comment
Share on other sites

Bio sam kod Svetica u radionici,kupio kopiju daiwe infinitiv i video S1.Rod pod sa velikim mogucnostima i za svaku priliku.Za manje od 3 min.od klasicnog rod poda do klackalice i obrnuto.Veoma stabilan,kvalitetan prohrom i zavrsna obrada.Jedini razlog sto sam kupio daiwu a ne S1 je moj skromni budzet.Svaka cast za ideju i izradu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eh da je solar, fox planulo bi ko kutija sibica, ali lepo rece covek da je ovo balkan :( Skinuo si moje misljenje skroz a to sam negde u nekom postu i naveo... Al jbg pecam ja na njega dok se ne javi kupac :D a posle sebi stvaram novo ostvarenje.

P.S

Bili smo u petak u borči cale i ja i mislim da smo najviše sijali na vodi :)

Link to comment
Share on other sites

Jope, hvala za komentar. Cenim kada neko ko je video (kupio) naš rad uživo da komentar jer uživo videti stvar je ipak drugacije od slike.

Inace opet da pomenem borču :) Naišao sam stvarno na lepe komentare od prisutnih a najinteresantniji je bio: Auto-mehaničari voze kršine, električarima ne rade prekidači po kući, zidarima kuće ne omalterisane, molerima kuće ne okrečene a vi pecate na vrh rod podove :) daj bre pecajte na neke kršine i hajde ako može da se kupi ovo za 5 000 RSD :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...