Jump to content

Bacid

Recommended Posts

bas pre nekako na lokalnom jezeru covek je pricao na ovu temu ! naberu dzanarika i narane oko markera . problem je bio kako namontirati ringlova na dlaku a da ne spadne prilikm bacanja . nisam ga razumeo nesto koncem je radio i onda su camcicem razvlacili .

kazu da su ga dobijali

Link to comment
Share on other sites

po pravilu amur je biljojed i kao takav ga mozesh pecati na dosta rastinja i plodova.Pecali su ga na krompir,shljivu,treshnje.Ja sam ga licno pecao na deo stabla trske(srcevinu obozava) kao i na grashak al ne od konzerve vec onaj smrznuti.Medjutim i dan danas ostaje stari kukuruz najbolji mamac za amura uz dosta hrane koja treba da bude na gomili a ne rasprsanoj na spotu i prashkaste.Svi slucaji gorenavedeni su za divlju vodu gde se amur naviko da jede to shto ima pored vode.Dosta puta ako ga zabelezite da jede trsku pored vas zakacite udicu za jedan listic i pre mraka samo navalite u vodu celo stablo trske.Uzece ga bez problema.Na nekim jezerima gde ima puno amura i ne kose i ne gore trsku vec samo navale trsku prema vodi.Do jutra nema nishta sve pokosheno.

Lovio sam ga na 4-6 zrna a lovio i na jedno zrno tako da nema pravila,po meni dva zrna sa podizacem su najbolja.Pogotovo voli black pepper ulje i geranium ulje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prijatelju verujem da si pecao ali da li si upecao Amura na Sljivu dzanariku,ringlov....

Probao sam ja na sljivu alli trt,mozda sam trebao okaciti jabuku posto se i ona nadvija nad vodom....kad malo bolje razmislim mozda na tom potezu i nema amura...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
po meni i iz mog iskustva samo kukuruz na gomili i tu nema greske za amura netreba filozofirati jer nema nista jace za amura od toga i naravno moze da se stavlja tigrov orah je odlican u toj kombinaciji i nema greske.... ovo sam napisao iz mog iskustva
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...