Jump to content

Čamac Za Prihranu


kimmy1

Recommended Posts

Imam brodic nekih 4-5 godine,za divlju vodu ako je vreme odlicno je idealan(po meni kad idesh obavezno ti treba i mali camac ako se neshto desi sa talasima da ga vratish),mana nakon 7-8 razvlacenja treba da ga punish na akumulator znaci palenje auta i bar 45 min punenje pa opet razvlacenje (ako razvlacish na 150 metara i vishe) meni to mnog je smetalo ako pocinje riba lepo da jede.Talasi su druga losha stvar koja moze da se zadesi i da izgubish i brodic.Pricam o pravim talasima ne neki povetarac.Tada troshi struju dva puta brze i moze se dogoditi da ti ostane nasred jezera(meni se dogodilo) ako ima dosta trave na putu ako nije mlazni pogon zna da se upetlja i ostane u mestu.

Dobre stvari hranenje i mamac na udici na blizini,nema buke pri hranenju,velika kolicina hrane odjedanput,ne zamarash ni sebe i drugara da bi razvlacio sa camcem.

Pa ti sad odaberi

Jane sta je to 450e , sitnica, mislim ako ostanes bez camca. ;)
Link to comment
Share on other sites

Razmišljao sam i na tu temu gubljenja čamca, pa mi je padalo na pamet da mu montiram dodatnu "antenu", za čiji vrh bi bio vezan jači konac (najlon, pletenica, šta god), koji bi bio namotan na mašinicu, sa jačim štapom, pa kad ide na spot, uključiš baitruner neka odmotava, a kad ga vraćaš, namotavaš rolu. Biga, ne ide da se potopi 500€ zbog kakvih talasića. Kažem talasića, jer kad su talasi, a pogotovu talaščine, ja ne idem na pecanje. Ne idem jer u meni nema ni malo mazohizma. Na pecanje idem da bih uživao, tako da dani sa jakim vetrom i kakvim pljuskovima, nisu moji dani za pecanje. Zimu podnosim i nije mi problem da idem na štuku ili skobalja na -10, ali kišu i tajf(k)une ne podnosim.

Za struju se ne sekiram. Prvo, koristi akumulatore koje ja imam u lepim količinama zbog prirode mog posla, a ni adapter sa 12 na 220 nije problem. Uzeo ga ja onomad zbog lap topa. Ako mi je auto udaljen, stavim još 2-3 akumulatora, pa gde je 50 kila na kolicima, tu je i koje kilo više. Ionako kad idem na pecanje čitav komšiluk dođe da se pozdravimo i izljubimo. Misle ljudi da idem na par meseci.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakav si camac gledao jer ovaj koji ja imam je katamaran i pokazao se veoma otporan na talase, vetar a i kisu jer je hermeticki zatvoren i prakticno nepotopiv - to garantujem. Potrosnja akumulatora je podnosljiva, znaci vikend pecanje na bilo kojoj komercijali podnosi bez dodatnog punjenja. Ako nas je dvojica i riba BAS radi dopunjuje se direkt na akumulator odlaskom do prve prodavnice po pivo ;) .Normalno koriscenje na divljim vodama tipa Dobrodol, Satrinci ,Jarkovci i razvlacenje dve garniture na 150m i dodatno teranje kormorana i soniranje dna izdrzava ceo vikend.
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakav si camac gledao jer ovaj koji ja imam je katamaran i pokazao se veoma otporan na talase, vetar a i kisu jer je hermeticki zatvoren i prakticno nepotopiv - to garantujem. Potrosnja akumulatora je podnosljiva, znaci vikend pecanje na bilo kojoj komercijali podnosi bez dodatnog punjenja. Ako nas je dvojica i riba BAS radi dopunjuje se direkt na akumulator odlaskom do prve prodavnice po pivo ;) .Normalno koriscenje na divljim vodama tipa Dobrodol, Satrinci ,Jarkovci i razvlacenje dve garniture na 150m i dodatno teranje kormorana i soniranje dna izdrzava ceo vikend.

Ja sam imao isti,i prodao sam ga jer mi nije trebao vise.Taj camac ima najboljji odnos casova rada/brzine/trajanja baterije.

Link to comment
Share on other sites

Pa predpostavljam da su svi oni hermetički zatvoreni, barem onaj deo sa elektronikom i motorima. Mene samo interesuje, da li je neko imao recimo, iskustva sa konkretnim čamcem , za koji sam dao link ? Da se razumemo, daju se ne bas male pare, pe ne bi bilo ok, da mi na prvom pecanju, čamac podivlja, otkaže poslušnost ili, daleko bilo, premine. Znam kakve su mu perfomanse, ali me interesuje njegov životni vek, naravno pri pravilnoj upotrebi. Inače sebe smatram čovekom koji izuzetno čuva stvari, tako da mu moja pažnja ne bi bila nikakva smetnja da traje 100 godina minimum.
Link to comment
Share on other sites

Imam brodic nekih 4-5 godine,za divlju vodu ako je vreme odlicno je idealan(po meni kad idesh obavezno ti treba i mali camac ako se neshto desi sa talasima da ga vratish),mana nakon 7-8 razvlacenja treba da ga punish na akumulator znaci palenje auta i bar 45 min punenje pa opet razvlacenje (ako razvlacish na 150 metara i vishe) meni to mnog je smetalo ako pocinje riba lepo da jede.Talasi su druga losha stvar koja moze da se zadesi i da izgubish i brodic.Pricam o pravim talasima ne neki povetarac.Tada troshi struju dva puta brze i moze se dogoditi da ti ostane nasred jezera(meni se dogodilo) ako ima dosta trave na putu ako nije mlazni pogon zna da se upetlja i ostane u mestu.

Dobre stvari hranenje i mamac na udici na blizini,nema buke pri hranenju,velika kolicina hrane odjedanput,ne zamarash ni sebe i drugara da bi razvlacio sa camcem.

Pa ti sad odaberi

Promeni motor kao i ja na 'orki" i dobicesh sa 7ah baterijom i do 3 sata neprekidne voznje. Ili nabavi bateriju veceg kapaciteta ako ti nosivost camca to dozvoljava.

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem drugari na savetima. Na žalost izgleda da nema nikoga ko je koristio brodić koji sam naveo, kao kandidata za sledeću sezonu, tako da nisam saznao ništa o njegovom kvalitetu.

Pa dobro, izgleda da ću ja vas obavestiti, na kraju iduće sezone, kako se pokazao.

Na kraju krajeva, ne mora baš uvek da se igra na sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Pa predpostavljam da su svi oni hermetički zatvoreni, barem onaj deo sa elektronikom i motorima. Mene samo interesuje, da li je neko imao recimo, iskustva sa konkretnim čamcem , za koji sam dao link ? Da se razumemo, daju se ne bas male pare, pe ne bi bilo ok, da mi na prvom pecanju, čamac podivlja, otkaže poslušnost ili, daleko bilo, premine. Znam kakve su mu perfomanse, ali me interesuje njegov životni vek, naravno pri pravilnoj upotrebi. Inače sebe smatram čovekom koji izuzetno čuva stvari, tako da mu moja pažnja ne bi bila nikakva smetnja da traje 100 godina minimum.

 

Pecali smo druzenje na Conopljanskom jezeru, i lik je imao taj ET speedyonaj veci i dva puta je razvukao sistem i morao je pola dana da susi unutrasnjost jer je bio pun vode i elektronika nije reagovala, e sad to je bio taj model,mozda drugi nisu losi mada ja mislim da je problem u tome sto su motori smesteni u dnu camca i na izlazu iz kucista osovina elise nije adekvatno izolovano nekim semeringom i tu ulazi voda posle nekoliko razvlacenja. moras bukvalno da cedis vodu iz camca, inace izgleda ok baterija traje kolko traje to je sto sam uocio za tri dana pecanja pored tog lika

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem Dax. To je vredna informacija.

Ali sad mi se u glavi vrte pitanja: Koji je dobar? Koji kupiti?

Da je nešto što košta 50€, pa da rizikujem bez problema, ali ako igračka košta min 10 X skuplje, nastaje problem sa rizikovanjem.

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem Dax. To je vredna informacija.

Ali sad mi se u glavi vrte pitanja: Koji je dobar? Koji kupiti?

Da je nešto što košta 50€, pa da rizikujem bez problema, ali ako igračka košta min 10 X skuplje, nastaje problem sa rizikovanjem.

 

Javi se majstor Eri iz Zemuna,po meni pravi najbolje camce a i obezbedjen ti je servis kod njega.Imas mogucnost da zajedno sa njim isprobas model koji budes hteo i tek onda odlucis hoces ili neces da kupis a i cenovni rang koji si naveo odgovara pa cak i jeftinije ces proci.

 

Era--063 8683477 ;)

Link to comment
Share on other sites

Javi se majstor Eri iz Zemuna,po meni pravi najbolje camce a i obezbedjen ti je servis kod njega.Imas mogucnost da zajedno sa njim isprobas model koji budes hteo i tek onda odlucis hoces ili neces da kupis a i cenovni rang koji si naveo odgovara pa cak i jeftinije ces proci.

 

Era--063 8683477 ;)

 

i po meni je isplativije uzeti neki dobar hand made nego neko serisko proizvedeno g.....no, moj zet je napravio jedan model koji radi perfektno u koperaciji samnom vrh brodica gde su maltene sve mane fabrickih izuzete vidi na

http://youtu.be/PFVr3A1O74U

http://youtu.be/OwFwaCgJYRE

Link to comment
Share on other sites

Imam takav crni camac seriski kinez oko dve godine.Njega valjaju pod imenom et speedi carp,carp academy,k karp black qin....

Konkretno sam zadovoljan sa njim ,odradjuje sve potrebne stvari bez greske.

Na osovinama ima gumene diht solje u kojima se nalazi bela mast koja dobro dihtuje.

Nema ih u oglasima kao polovni dok ovih domacih hand madova ima.?

Od domacih mi najprofesionalnije izgleda clearwatersrbija , pogledaj mozda je neko vansezonsko snizenje.

Link to comment
Share on other sites

Drugari, velika zahvalnost na informacijama, koje će verovatno interesovati još nekoga osim mene. Naravno, Ko god ima još neki info, neka ga slobodno zalepi ovde. Od viška informacija "glava ne boli".

Ono što ja zahtevam od budućeg čamca je da nosi oko 2 x 2 kg, da može da razvuče min 2 sistema a možda i sva 3 (2 pozadi na onim bravicama i recimo jedan u tovarnom delu), Mada postoji opasnost od mršenja kod razvlačenja 3 sistema odjednom, tako da su dva sasvim ok. Dalje, bitna mi je maksimalna pouzdanost u radu (da ne bih plivao za njim), Indikacije otvorenih kipera i otpuštenih sistema. Trajanje baterije mi nije presudno jer, kao što sam ranije napisao, tih akumulatora imam u neograničenim količinama .

Kontaktiraću i majstor Eru pa ću čuti i njegovo mišljenje. Do početka naredne sezone ima još vremena, tako da su sve ove informacije dobrodošle i na kraju ćemo ih sabrati, podeliti, pomnožiti, oduzeti i izvesti zaključak koji će vredeti meni, a verujem i još nekom kolegi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...