Jump to content

Čamac Za Prihranu


kimmy1

Recommended Posts

Narode, imam nameru da kupim čamac za prihranu (i razvlačenje sistema) pa me interesuje vaše mišljenje o ovoj napravi, kao i vaše iskustvo. Računam da "puknem" jedno 400 ~ 500 € . Vredi li dati te pare za ovu igračku ili ne ?
Link to comment
Share on other sites

Skadarsko jezero. Tu nije zabranjena ni struja, osti, dinamit i slični rekviziti. A preporučuje im se upotreba baš u vreme mresta, jer tada padaju najveći komadi.

Da li je neophodan brodić ?

Na to pitanje neću znati odgovor dok ne probam. Trenutno ih ribolovci hrane i pecaju na oko 6 ~ 10 metara od obale, a ja vidim njegovo izbacivanje na 150 + m. Ovo što se peca u priobalju to je mlađ iz iste godine. Nemaju ni 300 grama, ali to ne sprečava nazovi ribolovce, da ih trpaju u čuvarke. Ako naleti koji od 2 - 3 kg, imam utisak da je namerno došao da izvrši samoubistvo razočaran životom.

Zato bih probao sa tim čamčićem da se "dobacim" do tih krupnijih koji me zovu, na nekih 150 - 200 metara. Na žalost ta proba se plaća koju stotinu €, pa bih, da pre probe, čujem i druga mišljenja u vezi ove igračke.

Link to comment
Share on other sites

@Leskovcanin , i nije bas jeftinije...

 

gumeni camac cca.500€+

el.motor 150€+

sonar 150+

dobra baterija ide i do 300€

punjac za tu bolju bateriju 100€

prostor u kolima za sve ovo...

Pa ti riba udari dok si u camcu, ili jos gore - taman se vratis a ono udari babuska. I tako se ti ceo dan vozikas tamo vamo , ispraznis baterije, popizdis, namucis se , pri tom umrsis bar 5-10 puta, uzmes noz i iseces camac od 500-1000e i opet nemas nista a ribu nisi ni video. :crazy:

Camac za razvlacenje imam nekih 4 godine proizvodjac LAKI LINE iz Sida i veoma sam zadovoljan. Nov je placen 450e (sad ga prodajem za 250 - visa sila :sorry: ) ugradjivao sam i sonar na njega (i prodao ga) i to je prava stvar. Kulturiska. Moja topla preporuka za takav camac :good:

Link to comment
Share on other sites

@Leskovcanin , i nije bas jeftinije...

 

gumeni camac cca.500€+

el.motor 150€+

sonar 150+

dobra baterija ide i do 300€

punjac za tu bolju bateriju 100€

prostor u kolima za sve ovo...

dovoljni su sonar od 150e i gumenjak recimo lisicanka koja je tu negde do 150e. Ja uglavno pecam divlje vode i sve zavrsavam bez el.motora. To ti kazem jer pecam po 70-80 dana godisnje (divlju vodu). Imam pentu 3.5 konja i stavim je samo za vlasinu i to u kasnu jesen kad su talasi ogromni, na tim talasima moze samo TITANIK da ti odradi posao
Link to comment
Share on other sites

Pa ti riba udari dok si u camcu, ili jos gore - taman se vratis a ono udari babuska. I tako se ti ceo dan vozikas tamo vamo , ispraznis baterije, popizdis, namucis se , pri tom umrsis bar 5-10 puta, uzmes noz i iseces camac od 500-1000e i opet nemas nista a ribu nisi ni video. :crazy:

Camac za razvlacenje imam nekih 4 godine proizvodjac LAKI LINE iz Sida i veoma sam zadovoljan. Nov je placen 450e (sad ga prodajem za 250 - visa sila :sorry: ) ugradjivao sam i sonar na njega (i prodao ga) i to je prava stvar. Kulturiska. Moja topla preporuka za takav camac :good:

Andrija napisao sam da pecam mozda i najtezu vodu u srbiji, ne kazem da je najteza ali medju najtezim, i tamo talasi budi od svitanja do mraka, nemoze taj camac da mi odradi posao. Opet se vracamo na ono zavisi za koju ti vodu treba, meni ne igra nikako, samo gumenjak dolazi u obzir ;) ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

andrija dali mislis da moze taj camcic da po talasima razvlaci ili hrani kada su onako osrednji talasi -30cm ako bi isao po talase bilo bi mi bolje nego da idem u caamac ja- ali da camcic ne postane podmornica
Link to comment
Share on other sites

andrija dali mislis da moze taj camcic da po talasima razvlaci ili hrani kada su onako osrednji talasi -30cm ako bi isao po talase bilo bi mi bolje nego da idem u caamac ja- ali da camcic ne postane podmornica

 

Bez problema, ustvari jedini problem je taj sto ne moze da plovi idealno pravo ali ipak stize na odredjenu poziciju i to preciznije nego camac na vesla bez vetra i talasa :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Kapiram ja da je rizično slati brodić po talasima, ali ovamo na skadarskom uglavnom nema takvih talasa, odnosno ima ogromnih, ali tada ne idem na pecanje. Razmišljao sam o gumenjaku, ali mislim da mi nije baš zgodan, jer bih dobar deo dana proveo u njemu vozikajući se gore - dole, što zbog prihrane, što zbog razvlačenja. Ako tome dodamo i to da sam ja Crnogorac i da više volim da sedim i pecam, bez mnogo fizikalija, eto razloga da odustanem od gumenjaka.

Za oko mi je zapao onaj energotimov što nosi 2 X 2kg prihrane, a ima ga ispod pančevca za oko 460€ . Mislio sam kasnije da mu dogradim sonar. Mislim kasnije, kada se malo finansijski oporavim od tog prvog finansijskog udara. Znam da ima i boljih, ali ovaj mi i po estetici i perfomansama odgovara. Jedino ne znam kako se pokazao u praksi, tj kakav mu je kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

Imam brodic nekih 4-5 godine,za divlju vodu ako je vreme odlicno je idealan(po meni kad idesh obavezno ti treba i mali camac ako se neshto desi sa talasima da ga vratish),mana nakon 7-8 razvlacenja treba da ga punish na akumulator znaci palenje auta i bar 45 min punenje pa opet razvlacenje (ako razvlacish na 150 metara i vishe) meni to mnog je smetalo ako pocinje riba lepo da jede.Talasi su druga losha stvar koja moze da se zadesi i da izgubish i brodic.Pricam o pravim talasima ne neki povetarac.Tada troshi struju dva puta brze i moze se dogoditi da ti ostane nasred jezera(meni se dogodilo) ako ima dosta trave na putu ako nije mlazni pogon zna da se upetlja i ostane u mestu.

Dobre stvari hranenje i mamac na udici na blizini,nema buke pri hranenju,velika kolicina hrane odjedanput,ne zamarash ni sebe i drugara da bi razvlacio sa camcem.

Pa ti sad odaberi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...