Jump to content

Ulje


Recommended Posts

Pozdrav svima, i mogu da vam kazem da sam dosta naucio o pecanju sarana i o pravljenju boila.

 

Imam jedno pitanje koje me bas interesuje, a to je kakva je razlika izmedju SALMON OIL I RIBLJEG ULJA iz apoteke?

 

Dali je to isti proizvod samo drugo pakovanje ili ipak ima neke razlike?

 

I dali je dobro stavljati riblje ulje u bird mixeve?

Link to comment
Share on other sites

Salmon ili Losos ulje je dostupan u apotekama. Takodje postoje i druga ulja koja su dostupna, Bakalar, sardine npr.

 

Koristio sam ih u slobodnom pecanju i pokazala su se dobro. Koliko znam, razlike nema.

Link to comment
Share on other sites

A sto se tice doziranja?

 

Sve zavisi do mixa,godisnjeg doba i temperature vode.Na kilu mixa sa 10 jaja 20 do 40ml maximalno 50ml.Inace ti je Salmon kao i riblje ulje bogat sa nezasicenih masnim kiselinama i omega-3- masnim kiselinama.Koristi se za medicinu,ljudsku i zivotinjsku ishranu.Mozes ga dodati u Method Mix ili bojle i pelete dipovati snjim.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima, i mogu da vam kazem da sam dosta naucio o pecanju sarana i o pravljenju boila.

 

Imam jedno pitanje koje me bas interesuje, a to je kakva je razlika izmedju SALMON OIL I RIBLJEG ULJA iz apoteke?

 

Dali je to isti proizvod samo drugo pakovanje ili ipak ima neke razlike?

 

I dali je dobro stavljati riblje ulje u bird mixeve?

 

Stabilno je na niskim temperaturama i dok nije bilo pouzdanog izvora nabavke ribljih ulja to mi je bio i jedini izvor, u ljekarnama. Prije kojih trideset i manje godina to je bio glavni dodatni izvor vitamina D koji su davali posebno maloj djeci.

Ulja za ljudsku upotrebu prošla su puno strože kriterije kontrole.

 

Dozira se u sve mixeve jer je jako nježnog mirisa pa ti aroma koju si planirao nije narušena.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Jedina mana Pur salmon oila je,po meni shto ag morash iskoristiti u toku godine.Znachi odlichno je ali ga morash chuvat na hladom,najbolje u frizhideru.Slazhem se sa Zhacom da je termo-odrzhivo.Ja sam ga ranije koristio,medjutim u zadnje vreme koristim zejtin obichan iz radnje inema greshke.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Imas dosta tekstova razlistaj malo.shto se tice ulja I ja sam koristi ribno ulje iz Apoteke NEAROMATIZOVANO,al nije isto da uljem za sarana shto se tice hldne vode.definitivno najboje za mene je omega red salmon oil od sbsa
Link to comment
Share on other sites

Imas dosta tekstova razlistaj malo.shto se tice ulja I ja sam koristi ribno ulje iz Apoteke NEAROMATIZOVANO,al nije isto da uljem za sarana shto se tice hldne vode.definitivno najboje za mene je omega red salmon oil od sbsa

Zasto je bas to najbolje?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Quote

 

Stabilno je na niskim temperaturama i dok nije bilo pouzdanog izvora nabavke ribljih ulja to mi je bio i jedini izvor, u ljekarnama. Prije kojih trideset i manje godina to je bio glavni dodatni izvor vitamina D koji su davali posebno maloj djeci.

Ulja za ljudsku upotrebu prošla su puno strože kriterije kontrole.

 

Dozira se u sve mixeve jer je jako nježnog mirisa pa ti aroma koju si planirao nije narušena.

Kolika jo optimalna doza na 

osnovni miks.

1 kg.miksa- ???? ulja   :help:

Link to comment
Share on other sites

"Biberovo ulje" domaća varijanta  8)

 

 U 2 dl. maslinovog/suncokretovog ulja ubaciti sveže zrnevlje bibera 1/4 (3 supene kašike npr.) možete ga usitniti u avanu... 

Fora je da se kuva 5 minuta u ulju na temperaturi od 90 stepeni. Kada se ohladi procedite ga i čuvajte u frižideru.  =@

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...