Jump to content

Rusi Vs Simano


dzordz

Recommended Posts

ma poledajte snimak pazljivo- ovaj je samo namerno to napravio da bi napravio antirelkamu, da bi progurao posle svoj neki brend. namerno je vrteo kao sivonja i ako je osetio da je dril vec skroz zategnut i cuje se lepo da je na kraju stezanja i on jos vrti posle jos ceo krug da bi polomio namerno - p. imas budale i budale .....
Link to comment
Share on other sites

Bez namere da komentarisem ovaj video (ne zelim da budem niciji advokat)! mogu samo preneti sopstveno saznanje !

Naime moj ortak iz ribolova je prilikom pakovanja opreme slucajno udario ceono (u celo spulne) Aero Technium ... udarac i nije bio nesto narocito jak ali je pukao "worm shaft slider" k"o da je od stakla !

Jeste da se kvar nije desio spontano, ali i mnoge jeftinije masine su prezivljavale slicne stvari bez ovakvih posledica !

Ovako visoko rangirana masina, sa ovakvom cenom... hm, hm... !?

Previse sminke i premalo "muzike" za te pare !

U dilemi sam da l" da kazem prijatelju da je budala ! Da l' sto je uspeo da je polomi il" sto ju je toliko platio !

Pa neka bude i on u dilemi ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da je stego dril vise nego sto treba, ali bas tako da pukne nije mi bas jasno sta se tu dogodilo. Pa svi stegnemo jako dril kada se sistem zakaci negde dalje da se ne bi prekinulo 60- 70 metara najlona pa vuci nazad. Pa da mi tada pukne tako bacio bi odma sve tri masine u vodu...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

aj neka neko proba na svojoj krs masini to da uradi . ja sam probao na daiwi i prece da pukne onaj sraf nego osovina ! koliko treba snage da ima da sredi m6 navoj da ga polomi , a jasn se vidi da je salitra i nema diskusije neko je podvalio osovinu dal simano ili taj sto pokazuje
Link to comment
Share on other sites

Bez namere da komentarisem ovaj video (ne zelim da budem niciji advokat)! mogu samo preneti sopstveno saznanje !

Naime moj ortak iz ribolova je prilikom pakovanja opreme slucajno udario ceono (u celo spulne) Aero Technium ... udarac i nije bio nesto narocito jak ali je pukao "worm shaft slider" k"o da je od stakla !

Jeste da se kvar nije desio spontano, ali i mnoge jeftinije masine su prezivljavale slicne stvari bez ovakvih posledica !

Ovako visoko rangirana masina, sa ovakvom cenom... hm, hm... !?

Previse sminke i premalo "muzike" za te pare !

U dilemi sam da l" da kazem prijatelju da je budala ! Da l' sto je uspeo da je polomi il" sto ju je toliko platio !

Pa neka bude i on u dilemi ! ;)

sta si uradio sa masinom.Da li si je opravio? :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Ma jok ! Nema nigde "worm shaft slider" da se nadje ! A moj drugar, usijana glava, poslao masinu u Austriju... ! Napalili ga neki da ce to tamo da mu nadju, a ti isti imaju veze sa masinama k"o ja sa vasionskim brodovima ! Al" znas kako... u "Haustriju" ima sve !
Link to comment
Share on other sites

Ne postoji materijal otporan na budale!

No, treba znati da je kod mašinica sa worm shaftom opasno aksijalno delovanje sile na špulnu (osovinu), jer dolazi do smicanja na klizaču. Međutim, u stvarnom ribolovu tih aksijalnih sila nikad nema.

što se ovog snimka tiče, ne znam. Na internetu ima svega, i reklame i antireklame - ko će više znati šta je ko želeo da postigne.

Link to comment
Share on other sites

Ma jok ! Nema nigde "worm shaft slider" da se nadje ! A moj drugar, usijana glava, poslao masinu u Austriju... ! Napalili ga neki da ce to tamo da mu nadju, a ti isti imaju veze sa masinama k"o ja sa vasionskim brodovima ! Al" znas kako... u "Haustriju" ima sve !

 

..malo off topica , ja sam za Daiwu XBR5500 kupio neke sitne delove direktno od Daiwa UK, poslao im sifru delova oni meni predracun ja njima pare oni meni delove na adresu...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...