Jump to content

Da Li Bi Ovo Moglo Da Se Iskoristi


Recommended Posts

Naravno za one koji zele da se zezaju sa ovakvim stvarima. Intresuje me da li je neko probao nesto slicno?

 

http://www.nonstopshop.rs/cms/flick/prodimg/mediadb/largeimg/12221.jpg

 

Dehidrator - sušač hrane Colossus omogućiće Vam da na vrlo jednostavan i brz način osušite Vaše omiljene namirnice, bilo da je u pitanju voće, povrće ili nešto drugo.

 

Aparat radi snagom od 250 W a namirnice za sušenje možete smestiti u čak 5 transparentnih pregrada za sušenje.

 

Uređaj je opremljen ventilatorom za brže sušenje hrane, termostatom, prekidačem, termo-prekidačem kao i dugmetom za uključivanje i isključivanje.

 

Garancija na ovaj proizvod iznosi 2 godine.

Karakteristike

  • Dehidrator - Sušač hrane Colossus CSS-5330
  • Jačina: 250W
  • 5 providnih pregrada za sušenje hrane
  • Ventilator za brže sušenje hrane
  • Termostat
  • Prekidač
  • Termo prekidač
  • Dugme za uključ./isključ.
  • Garancija: 2 godine

Link to comment
Share on other sites

Sličan aparat, ali sa istom namenom koristim već dve godine za spremanje dehidrirane Đigerice koju kasnije sameljem i dobijam čuvenu Nutrabaits Liver powder, a takođe i za spremanje hrane za ribice u akvarijumu. Sad ne znam koja je cena ovog aparata to je nekad bilo teško ovde i naći za kupiti, pa može da posluži i dobra mikrotalasna peć. Postupak dobijanja dehidriranog proizvoda u takvim aparatima traje mnogo duže nego u mikrotalasnoj, a razliku nisam primetio neku bitnu. Govorim za spremanje mesa za voće nisam probao ipak volim sveže.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod toga moze i inkubator za lezenje pilica ali nepreporucujem susenje boila u istom jer pucaju, povrsinski se brze suse "srce" ostaje sveze pa pucaju.Za gore navedeni aparat sto je Bacid pitao nemogu nista da kazem ali sam skeptican po tom pitanju poucen iskustvom sa inkubatorom.
Link to comment
Share on other sites

ne znam,malo sam skeptican sto se tice tih nivoa...opet one dole brze se osuse,ove gore,sporije...sad opet da im menjas nivo,skidas ove odozdo saljes gore,ove odozgo da saljes dole itd... malo je mukotrpno...
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče inkubatora namestiŠ temperaturu na 41 stepen i staviŠ posudu sa vodom dole da ujedno polako suŠi a da ima i vlage da se nebi presuŠile naglo, mada sam boile suŠio i u mikrotalasnoj pa mi nisu pucale uopŠte tako da me čudi da ti iste pucaju u inkubatoru koji bi trebao da radi na temperaturi od 35-45 stepeni. Koliko je meni poznato i aparati za dehidraciju rade na relativno niskoj temperaturi sa dužim vremenom suŠenja od po nekoliko sati, u sličnim samo mnogo večim dehidratorima se suŠe i testenine. Cela poenta je pronaći odgovarajuću temperaturu za dehidraciju proizvoda.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sam uradio svoj dehidrator, radna temperatura je 50 celzijusa.

Koristim ga za dehidriranje jetre, shkoljke, itd..

 

Tako da ovo je vrlo korisna mashina ako hoces da radis svoje mesne brasna..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...