Jump to content

"pomagajte Drugovi"


Recommended Posts

Vec nekoliko godina za redom ovaj period dolazim na pecanje u Srbiji i to najcesce Sevkerin na Tamisu,Debeljaca,Sebes na Mike Alasa i mogu vam reci da sam odlicno prolazio.Isto bi to uradio i ove godine,tacnije poslednji vikend ovog meseca,medjutim ispalo je da bas taj vikend kod Kuleta bude neko takmicenje,pa bih molio za neka vasa mislenja i sugestija,gde da sebi pruzim zadovoljstvo,biti pored vode,pecati sarane,t.j.da to bude komercijalna voda gde ima kapitalnih primeraka,gde ce biti akcija,u blizini Beograda,a da to ne bude Baranda.Trebalo bi mi 2 boxa posto idemo dve ekipe.Recite mi molim vas nesto o jezeru Joca,kakav je rezim,ima li tamo dosta ribe i kolko je to daleko od Borce.

Uostalom,molim vas saljite mi predloge pa boze zdravlja eto nas 27.04. ispod pancevca,a posle picimo na vodi.Hvala vam i puno pozdrava

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Joce evo ti kontakt pa direktno nazoves i pitas za uslove 063/284-403, ali to ti nije komercijala. Prosle godine sam pecao desetak puta tamo i ni jednom nisam prosao bez ulova ( 1-6 kom. po pecanju) ali je voda teska za pecanje jer ima dosta zakacki i trave. Neces sigurno proci ni priblizno kao na Miki ali tamo se i ne ide radi takvog pecanja. Uzivanje na ribi je vrhunsko riba je extra borbena ima dosta i amura, najveca riba koju sam tamo upecao je amur od 9 kg i uzitak je bio vrh, a neki lik iz borce je prosle godine izvadio sarana od 24.5 kg i kazu da ga je vadio 45 minuta. Pa ti sad vidi gde ces sto se mog saveta tice to bi ti bila prava destinacija za uzivanje.

Što se tiče daljline od Borce do tamo imas 60 km tacno.

Ako ti treba jos neka informacija u vezi ovog jezera slobodno se javi.

Link to comment
Share on other sites

Ako si zainteresovan i naravno ako možeš od 14.05-18.05. biće međunarodno druženje na jezeru šaran u Debeljači pa ti vidi iskombinuj se za taj period jer zadnji vikend u aprilu zauzeto je jezero i na Miki i na Debeljači zbog takmičenja. Pozdrav
Link to comment
Share on other sites

Ako si zainteresovan i naravno ako možeš od 14.05-18.05. biće međunarodno druženje na jezeru šaran u Debeljači pa ti vidi iskombinuj se za taj period jer zadnji vikend u aprilu zauzeto je jezero i na Miki i na Debeljači zbog takmičenja. Pozdrav

 

 

Zbog velikih obaveza (citaj -- nemogu vise da izdrzim),nisam u mogucnosti da dodzem taj datum.U svakom slucaju hvala na pozivu i veliki pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Joce evo ti kontakt pa direktno nazoves i pitas za uslove 063/284-403, ali to ti nije komercijala. Prosle godine sam pecao desetak puta tamo i ni jednom nisam prosao bez ulova ( 1-6 kom. po pecanju) ali je voda teska za pecanje jer ima dosta zakacki i trave. Neces sigurno proci ni priblizno kao na Miki ali tamo se i ne ide radi takvog pecanja. Uzivanje na ribi je vrhunsko riba je extra borbena ima dosta i amura, najveca riba koju sam tamo upecao je amur od 9 kg i uzitak je bio vrh, a neki lik iz borce je prosle godine izvadio sarana od 24.5 kg i kazu da ga je vadio 45 minuta. Pa ti sad vidi gde ces sto se mog saveta tice to bi ti bila prava destinacija za uzivanje.

Što se tiče daljline od Borce do tamo imas 60 km tacno.

Ako ti treba jos neka informacija u vezi ovog jezera slobodno se javi.

 

 

Cuo sam da tamo boila i ne radi nesto mnogo,da je min.boravak na vodi 24h.i da je cena 1500 dinara.Mene ustvari brine jedna cinjenica,da ustvari to je voda za lov stuke,pa ne bi voleo da se iznad mog hranilista vozikaju camcima loveci stuke.Inace sto se tice tog lika,to je bio surak od mog brata od tetke.Nego daj molim te reci mi barem na sta se tamo peca i koju poziciju da trazim t.j.gde tacnije da se smestim jer radi se na kraju krajeva o kratkom boravku (svega mozda 1 ili 2 nocenja).Hvala ti puno na sve informacije i veliki pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Ne bi trebalo da ti se desi to sa camcima jer je Joca trebao da ogradi deo za sarandzije, tako je bar rakao da ce uraditi kad sam zadnji put bio pre tri nedelje. Sto se mamaca tice ja sam verovo ili ne najvise ribe dobio na stari kukuruz mada dosta pecaju i na cukove a naravno ima i onih koji nece nista drugo sem boile da bace u vodu. Moja ti je preporuka da poneses stari kukuruz i cuk i mozda tigrov orah ako hoces da pecas amura. Sto se tice pozicija Ja sam uglavnom pecao 2-ku mada tu i nema neke razlike gde god otisao ponesi dosta udica i olova. :)
Link to comment
Share on other sites

OK decki,mislim da je izbor pao pa sta bude.U svakom slucaju ostaje da vam se od srca zahvalim i pozelim puno kapitalnih sarana.Hvala i puno pozdrava
Link to comment
Share on other sites

na jezeru Joca je extra prica, samo ako ljudi razgranice pecanje na Miki Alasu i divljoj vodi. Voda je extra cista, ima i dubine i granja kao i trave... mislim da se ne isplati otici na jedan dan, bar ceo vikend da bi uzitak bio bas onako kako treba... samo je veeeeeliki problem prilaz samom jezeru, tako da u slucaju kise nema sta da se trazi tamo, 5km je duzina letnjg puta od naselja ka jezeru. Inace, domacini su nema greske, sve na vrhunskom nivou...
Link to comment
Share on other sites

na jezeru Joca je extra prica, samo ako ljudi razgranice pecanje na Miki Alasu i divljoj vodi. Voda je extra cista, ima i dubine i granja kao i trave... mislim da se ne isplati otici na jedan dan, bar ceo vikend da bi uzitak bio bas onako kako treba... samo je veeeeeliki problem prilaz samom jezeru, tako da u slucaju kise nema sta da se trazi tamo, 5km je duzina letnjg puta od naselja ka jezeru. Inace, domacini su nema greske, sve na vrhunskom nivou...

 

 

Ma ja sam prvo mislio da odem na Sebesu (Mika Alas),ali kako sam saznao da je tamo tog vikenda takmicenje,odustao sam pa je izbor pao na jezeru JOCA,pogotovo sto i onako ne volim da pecam te komercijale,a i bio sam vec kod Kuleta.Od tog momenta poceli su se stvari komplikovati,pa sam morao da odlozim put za prvi vikend u Maju.Ja sam se u medjuvremenu dosta raspitivao o Joci i poceo sam da se pripremam za divu vodu (izrazito tesku).Sto se tice kise (ako je bude),ostavicemo auto u Belo Blato,pa trazicemo od Joce da nas prebaci do jezero,jer su mi rekli da i tako moze.Inace sto se tice vremetrajanje kampanjice,planiramo da budemo 3 dana na vodi.

E sad moje se pitanje odnosilo na izbor mamaca i izbor pozicije,te dali je uopste taj termin za tu vodu OK,sobzirom da se priprema za mrest (bar kod nas).U svakom slucaju hvala puno i srecni vam bili praznici HRISTOS VOSKRESNA

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...